SUWNICE

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

SUWNICE

Post autor: lfLF »

SUWNICE
Dla wariantu z danymi wspołrzędnymi nie ma raportu

Czy jest jakaś nadzieja na zmianę tego komunikatu. Myślę że, obecnie SUWNICE częściej mierzy się dalmierzem, czyli wynikiem pomiaru są współrzędne xyh. Ja radzę sobie tak że, dorabiam odczyty z łaty ( teoretyczny horyzont minus pomierzone wysokości ) i te "odczyty" wprowadzam do obliczeń. Przy obliczeniach na współrzędnych wykluczony jest błąd wprowadzania danych. Pomiar na rejestrację, transmisja do C-GEO, następnie obliczenia, kopiuj/wklej, obliczenia , raport i mamy wyniki. Jednak brak raportu jest wielkim problemem.
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: SUWNICE

Post autor: arttiq »

zgadzam się. Też następne pomiary będę wykonywał już tylko TS i w konsekwencji XYZ.
pozdrawiam
arttiq
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: SUWNICE

Post autor: FaFaL »

To, że pomiar tachimetrem jest zdecydowanie wygodniejszy niż pomiar metodą stałej prostej i odczyt z linijki jest istotnie faktem, ale proszę pamiętać iż aby spełnić wymagania określone w normie (oraz instrukcji przemysłu ciężkiego) trzeba posiadać tachimetr odpowiedniej klasy dokładności. Nie każdy tachimetr pozwoli na uzyskanie odchyleń z dokładnością 1mm, ale jeśli tylko taki Panowie posiadacie to faktycznie nie ma co się zastanawiać.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2012, 19:14 przez FaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: SUWNICE

Post autor: lfLF »

I o to chodzi!
Z poważaniem flFL
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: SUWNICE

Post autor: lfLF »

FaFaL pisze:To, że pomiar tachimetrem jest zdecydowanie wygodniejszy niż pomiar metodą stałej prostej i odczyt z linijki jest istotnie faktem, ale proszę pamiętać iż aby spełnić wymagania określone w normie (oraz instrukcji przemysłu ciężkiego) trzeba posiadać tachimetr odpowiedniej klasy dokładności. Nie każdy tachimetr pozwoli na uzyskanie odchyleń z dokładnością 1mm, ale jeśli tylko taki Panowie posiadacie to faktycznie nie ma co się zastanawiać.
Pomiar wykonany na małe lusterko, przy wysokości lusterka H=np. 50mm, przy długości celowej do 75m, z kontrolnym pomiarem na min. 2 p-kty o znanej wysokości, daje porównywalne wyniki do pomiaru metodą stałej prostej i odczytu z linijki. Program rysuje piękne wykresy pionowe i poziome, tylko ten brak raportów z obliczeń i wpasowania.
Czy można liczyć na jakąś wersję testową?
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SUWNICE

Post autor: Jurek B. »

Niestety, nie ma szans na raport z obliczeń dla danych współrzędnych.
Pozdrawiam Jurek B.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: SUWNICE

Post autor: lfLF »

Pomocy! Panie Jurku dlaczego?
Co zrobić gdy suwnica jest praktycznie niedostępna i przesłonięta. Tylko ustawienie małego lusterka jest z trudem możliwe.
Może ktoś zna inny program dot. suwnic.
Z poważaniem flFL
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: SUWNICE

Post autor: lfLF »

Panie Jurku, czy można wprowadzić opcję "wczytaj z pliku tekstowego" ( podobnie jak wspólrzędne xyhkod ) w zakładce gdzie wprowadzamy:
Numer bieżąca X[m] a[mm] R[mm] b[mm] h.l [mm] h.p [mm]
Taki plik, gdy mamy xhy p-któw, można stworzyć (w 90%) korzystając z obliczeń i kopiuj/wklej unikając błędów wprowadzania ręcznego.
Załączniki
suwnice.jpg
suwnice.jpg (76.65 KiB) Przejrzano 11088 razy
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SUWNICE

Post autor: Jurek B. »

Bronię się teraz przed wszelkimi modyfikacjami (szczególnie w "niszowych" modułach) bo jesteśmy w trakcie opracowania nowego, dużego modułu do C-GEO, chciałbym żebyśmy to zakończyli w miarę szybko.
Pozdrawiam Jurek B.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: SUWNICE

Post autor: lfLF »

lfLF pisze:Panie Jurku, czy można wprowadzić opcję "wczytaj z pliku tekstowego" ( podobnie jak wspólrzędne xyhkod ) w zakładce gdzie wprowadzamy:
Numer bieżąca X[m] a[mm] R[mm] b[mm] h.l [mm] h.p [mm]
Taki plik, gdy mamy xhy p-któw, można stworzyć (w 90%) korzystając z obliczeń i kopiuj/wklej unikając błędów wprowadzania ręcznego.
Nowa propozycja.
W załączeniu przesyłam:
plik wsadowy do obliczeń suwnicy suwnica nr 5.txt
plik tekstowy suwnica nr 5
Czy jest możliwość przekształcenia tak utworzonego pliku tekstowego w plik wsadowy do obliczeń suwnicy
Załączniki
suwnica nr 5 SWN.txt
(4.07 KiB) Pobrany 247 razy
suwnica nr 5.txt
(1.72 KiB) Pobrany 224 razy
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SUWNICE

Post autor: Jurek B. »

Jak będzie chwila wolna to będziemy starali się zrobić taki import, ale nie gwarantuję, że we wrześniu.
Pozdrawiam Jurek B.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: SUWNICE

Post autor: lfLF »

Wielkie dzięki. :D
Z poważaniem flFL
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: SUWNICE

Post autor: lfLF »

Jurek B. pisze:Jak będzie chwila wolna to będziemy starali się zrobić taki import, ale nie gwarantuję, że we wrześniu.
Mamy połowę października - czy coś już się dzieje w temacie jw. :D
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SUWNICE

Post autor: Jurek B. »

Niestety, nie ma na razie widoków na taki import.
Pozdrawiam Jurek B.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: SUWNICE

Post autor: lfLF »

:(
Z poważaniem flFL
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: SUWNICE

Post autor: Igor »

Napotkałem dziwny problem przy tworzeniu wyników z obliczeń suwnicy. Tabela z rysunkiem pionowym utworzyła się bez problemu ale przy poziomym wystąpił błąd. Udało mi się to w końcu obejść wczytując i obliczając wcześniejszy pomiar a następnie wczytując obecny i przeliczając. Tabele się zaktualizowały ale z kolei błąd wyskakuje przy tworzeniu formularza. Nie potrafię rozgryźć problemu więc przesłałem plik suwnica.swn oraz raport błędu na adres serwis@xgeo.pl .
Jeśli można to przy okazji chciałbym zapytać, który plik może u mnie powodować (albo jego brak) stały wygląd czcionki na mapie. Nie ma znaczenia czy dam pochyłe czy zupełnie inną czcionkę na ekranie cały czas wygląda tak samo. Jedyne co mogę zmienić to jej wielkość.

Niestety serwer waszej poczty odrzuca wszystko co wyślę na adres serwis@xgeo.pl. Proszę o adres na który mogę wysłać pliki.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SUWNICE

Post autor: Jurek B. »

Poczta dotarła na serwis@xgeo.pl
Co do suwnicy - obowiązkowo parzysta ilość przekrojów - proszę usunąć jeden i będzie ok - ale który, to ja już nie podpowiem - Pan musi zdecydować.
Co do czcionek - nie wiem niestety - może telefon i połączenie online by coś pomogło.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SUWNICE

Post autor: marcinn »

Czy można byłoby dodać do wykresów tabelę z wartościami odsunięć szyny oraz różnicą odległości? Mniej więcej identyczna jak dla wysokości, tylko z odsunięciami, które są na wykresie. Można byłoby po prostu rozbudować tą tabelkę, która jest pod wykresem z odległościami i rozstawem
ODPOWIEDZ