Strona 1 z 1

SUWNICE

: 03 mar 2012, 16:10
autor: lfLF
SUWNICE
Dla wariantu z danymi wspołrzędnymi nie ma raportu

Czy jest jakaś nadzieja na zmianę tego komunikatu. Myślę że, obecnie SUWNICE częściej mierzy się dalmierzem, czyli wynikiem pomiaru są współrzędne xyh. Ja radzę sobie tak że, dorabiam odczyty z łaty ( teoretyczny horyzont minus pomierzone wysokości ) i te "odczyty" wprowadzam do obliczeń. Przy obliczeniach na współrzędnych wykluczony jest błąd wprowadzania danych. Pomiar na rejestrację, transmisja do C-GEO, następnie obliczenia, kopiuj/wklej, obliczenia , raport i mamy wyniki. Jednak brak raportu jest wielkim problemem.

Re: SUWNICE

: 03 mar 2012, 18:48
autor: arttiq
zgadzam się. Też następne pomiary będę wykonywał już tylko TS i w konsekwencji XYZ.

Re: SUWNICE

: 03 mar 2012, 19:09
autor: FaFaL
To, że pomiar tachimetrem jest zdecydowanie wygodniejszy niż pomiar metodą stałej prostej i odczyt z linijki jest istotnie faktem, ale proszę pamiętać iż aby spełnić wymagania określone w normie (oraz instrukcji przemysłu ciężkiego) trzeba posiadać tachimetr odpowiedniej klasy dokładności. Nie każdy tachimetr pozwoli na uzyskanie odchyleń z dokładnością 1mm, ale jeśli tylko taki Panowie posiadacie to faktycznie nie ma co się zastanawiać.

Re: SUWNICE

: 03 mar 2012, 19:11
autor: lfLF
I o to chodzi!

Re: SUWNICE

: 05 mar 2012, 11:50
autor: lfLF
FaFaL pisze:To, że pomiar tachimetrem jest zdecydowanie wygodniejszy niż pomiar metodą stałej prostej i odczyt z linijki jest istotnie faktem, ale proszę pamiętać iż aby spełnić wymagania określone w normie (oraz instrukcji przemysłu ciężkiego) trzeba posiadać tachimetr odpowiedniej klasy dokładności. Nie każdy tachimetr pozwoli na uzyskanie odchyleń z dokładnością 1mm, ale jeśli tylko taki Panowie posiadacie to faktycznie nie ma co się zastanawiać.
Pomiar wykonany na małe lusterko, przy wysokości lusterka H=np. 50mm, przy długości celowej do 75m, z kontrolnym pomiarem na min. 2 p-kty o znanej wysokości, daje porównywalne wyniki do pomiaru metodą stałej prostej i odczytu z linijki. Program rysuje piękne wykresy pionowe i poziome, tylko ten brak raportów z obliczeń i wpasowania.
Czy można liczyć na jakąś wersję testową?

Re: SUWNICE

: 05 mar 2012, 19:35
autor: Jurek B.
Niestety, nie ma szans na raport z obliczeń dla danych współrzędnych.

Re: SUWNICE

: 05 mar 2012, 20:40
autor: lfLF
Pomocy! Panie Jurku dlaczego?
Co zrobić gdy suwnica jest praktycznie niedostępna i przesłonięta. Tylko ustawienie małego lusterka jest z trudem możliwe.
Może ktoś zna inny program dot. suwnic.

Re: SUWNICE

: 06 mar 2012, 09:20
autor: lfLF
Panie Jurku, czy można wprowadzić opcję "wczytaj z pliku tekstowego" ( podobnie jak wspólrzędne xyhkod ) w zakładce gdzie wprowadzamy:
Numer bieżąca X[m] a[mm] R[mm] b[mm] h.l [mm] h.p [mm]
Taki plik, gdy mamy xhy p-któw, można stworzyć (w 90%) korzystając z obliczeń i kopiuj/wklej unikając błędów wprowadzania ręcznego.

Re: SUWNICE

: 06 mar 2012, 14:59
autor: Jurek B.
Bronię się teraz przed wszelkimi modyfikacjami (szczególnie w "niszowych" modułach) bo jesteśmy w trakcie opracowania nowego, dużego modułu do C-GEO, chciałbym żebyśmy to zakończyli w miarę szybko.

Re: SUWNICE

: 28 sie 2013, 11:58
autor: lfLF
lfLF pisze:Panie Jurku, czy można wprowadzić opcję "wczytaj z pliku tekstowego" ( podobnie jak wspólrzędne xyhkod ) w zakładce gdzie wprowadzamy:
Numer bieżąca X[m] a[mm] R[mm] b[mm] h.l [mm] h.p [mm]
Taki plik, gdy mamy xhy p-któw, można stworzyć (w 90%) korzystając z obliczeń i kopiuj/wklej unikając błędów wprowadzania ręcznego.
Nowa propozycja.
W załączeniu przesyłam:
plik wsadowy do obliczeń suwnicy suwnica nr 5.txt
plik tekstowy suwnica nr 5
Czy jest możliwość przekształcenia tak utworzonego pliku tekstowego w plik wsadowy do obliczeń suwnicy

Re: SUWNICE

: 30 sie 2013, 16:31
autor: Jurek B.
Jak będzie chwila wolna to będziemy starali się zrobić taki import, ale nie gwarantuję, że we wrześniu.

Re: SUWNICE

: 30 sie 2013, 18:33
autor: lfLF
Wielkie dzięki. :D

Re: SUWNICE

: 16 paź 2013, 21:41
autor: lfLF
Jurek B. pisze:Jak będzie chwila wolna to będziemy starali się zrobić taki import, ale nie gwarantuję, że we wrześniu.
Mamy połowę października - czy coś już się dzieje w temacie jw. :D

Re: SUWNICE

: 17 paź 2013, 09:07
autor: Jurek B.
Niestety, nie ma na razie widoków na taki import.

Re: SUWNICE

: 17 paź 2013, 12:36
autor: lfLF
:(

Re: SUWNICE

: 08 sie 2014, 12:53
autor: Igor
Napotkałem dziwny problem przy tworzeniu wyników z obliczeń suwnicy. Tabela z rysunkiem pionowym utworzyła się bez problemu ale przy poziomym wystąpił błąd. Udało mi się to w końcu obejść wczytując i obliczając wcześniejszy pomiar a następnie wczytując obecny i przeliczając. Tabele się zaktualizowały ale z kolei błąd wyskakuje przy tworzeniu formularza. Nie potrafię rozgryźć problemu więc przesłałem plik suwnica.swn oraz raport błędu na adres serwis@xgeo.pl .
Jeśli można to przy okazji chciałbym zapytać, który plik może u mnie powodować (albo jego brak) stały wygląd czcionki na mapie. Nie ma znaczenia czy dam pochyłe czy zupełnie inną czcionkę na ekranie cały czas wygląda tak samo. Jedyne co mogę zmienić to jej wielkość.

Niestety serwer waszej poczty odrzuca wszystko co wyślę na adres serwis@xgeo.pl. Proszę o adres na który mogę wysłać pliki.

Re: SUWNICE

: 08 sie 2014, 13:42
autor: Jurek B.
Poczta dotarła na serwis@xgeo.pl
Co do suwnicy - obowiązkowo parzysta ilość przekrojów - proszę usunąć jeden i będzie ok - ale który, to ja już nie podpowiem - Pan musi zdecydować.
Co do czcionek - nie wiem niestety - może telefon i połączenie online by coś pomogło.

Re: SUWNICE

: 27 cze 2019, 13:17
autor: marcinn
Czy można byłoby dodać do wykresów tabelę z wartościami odsunięć szyny oraz różnicą odległości? Mniej więcej identyczna jak dla wysokości, tylko z odsunięciami, które są na wykresie. Można byłoby po prostu rozbudować tą tabelkę, która jest pod wykresem z odległościami i rozstawem