WMS na wakacjach?

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

WMS na wakacjach?

Post autor: Zbysiu »

Mam problemy z pobieraniem danych katastralnych z Geoportalu na C-geo, czy tylko u mnie tak jest czy też może ktoś potwierdzić, że geoportal jest na wakacjach lub L4 ?
Michal_K
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:09

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Michal_K »

czasami nie działa prawidłowo wms, spróbuj ponownie po kilku h, a czasami i restart kompa pomaga.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Zbysiu »

Już próbowałem tych sztuczek. :(
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Piotr86 »

Co jest z tymi WMSami?? Nie wiem jak u innych, ale u mnie nigdy ale to nigdy nie ściągają sie w całości albo w ogóle. Wiecznie jakieś kombinacvje trzeba robić, sciągać kawałkami albo różnymi zakresami. Niesamowicie wkurzające!! Żeby z orientacją do mapy męczyć się godzinami?! To powino zająć kilka min. Założenie jest takie za klikam i wszystkie puzle powinny się ściągnąć, a nie na "raty". Czy nie można nić poprawić w tej kwestii?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: FaFaL »

Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Jurek B. »

Niestety, człowiek się przyzwyczaja do dobrego, trzeba pisać do administratorów Geoportalu aby poprawili swoją wydajność.
Tu jest inny wątek, z opisem nowych funkcji ułatwiających korzystanie z Geoportalu2. chyba trzeba się będzie docelowo przesiąść na Geoportal2. Niestety ma on jedną poważną wadę - nie udostępnia usługi WFS - z działkami katastralnymi.
Pozdrawiam Jurek B.
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Piotr86 »

OK. ortofoto działa lepiej, ale ja potrzebuje TOPO do orientacji, które w ogóle teraz nie działa.
Załączniki
scrsh.jpg
scrsh.jpg (184 KiB) Przejrzano 3404 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: FaFaL »

Należy przeczytać : http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... 513&t=9452
i dodać ręcznie niezbędne serwery
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: grzes »

Piotr86 pisze:OK. ortofoto działa lepiej, ale ja potrzebuje TOPO do orientacji, które w ogóle teraz nie działa.
Czy to jest efekt dzialania aktualnej testowej wersji wms2.exe i cgeo8.exe?
Jesli nie to tu sa linki: http://softline.xgeo.pl/forum/viewtopic ... 535#p19454
Adres map TOPO:

Kod: Zaznacz cały

http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/TOPO_SERIA/MapServer/WMSServer
pozdrawiam
grzes
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: pabik1 »

U mnie w nowych wersjach testowych geoportal nie działa, nowa ikona (labrolatorium mapy) również.
Po powrocie do pierwszej wersji testowej wszystko jest Ok. :D
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Piotr86 »

Po dodaniu nowych adresów zadziałało, ale tylko online, przy próbie pobrania wyskakuje takie okienko "Invalid floating point operation"
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: grzes »

Piotr86 pisze:Po dodaniu nowych adresów zadziałało, ale tylko online, przy próbie pobrania wyskakuje takie okienko "Invalid floating point operation"
Prosze przeslac plik wms2.elf i cgeo8.elf na adres grzes malpa xgeo.pl. Sprawdze co nie pasuje.
Czy na pewno pobral Pan testowe wersje plikow wms2.exe i cgeo8.exe?
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1148
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: maciekwu »

wybranie funkcji wns czy to klienta czy pobranie mapy (orto) wiesza program
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: grzes »

Ech, za malo danych zeby cos mądrze odpisac :) - jaki adres uslugi, jaki program sie wiesza, czy testowane na aktualnym (testowym) cgeo8.exe i wms2.exe?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Jurek B. »

W Win7 warto uruchomić same programy wms.exe i wms2.exe jako administrator - znaleźć je w eksploratorze Windows i prawy klawisz myszki. Zdarza się że aplikacje są blokowane przez Windows jeśli nie mają włączonych uprawnień administratora. A to może zrobić tylko sam użytkownik.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: marioo »

Już od wczoraj próbuję ściągnąć raster TOPO_10_92 i nic. Niby coś chce ściągnąć, pokazuje pobieram część 1, 2, 3, 4, i na 5 się zatrzymuje. Pasek postępu nawet nie zaczyna pracować. Nie działa nawet klient WMS. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy to przypadkiem nie wina programu wms?
Wersja stara, (nie ostatnia testowa) ustawienia takie jak na zdjęciu, punkty obszaru pobierania w pliku...
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (21.27 KiB) Przejrzano 3263 razy
Załączniki
ukl65-2.txt
(104 Bajtów) Pobrany 52 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: grzes »

Stary geoportal wlasciwie nie odpowiada. Do testow mozna w przegladarke wrzucic np adres (ortofoto):

Kod: Zaznacz cały

http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_orto/wmservice.aspx?request=GetCapabilities&service=WMS
Jesli serwer dziala prawidlowo to powinien migiem pojawic sie ladny XML (przy kazdym odswiezeniu - trzeba sprawdzic kilka razy). U mnie aktualnie brak odpowiedzi
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Jurek B. »

Niestety obecnie Geoportal1 nie działa w tym zakresie, czyli nie udostępnia przez WMS warstwy TOPO i ORTOFOTO, tzn. może ma za małą wydajność aby zadziałać.
Geoportal2 w tym momencie również nie udostępnia danych TOPO, natomiast udostępnia WMS dla działek i ORTOFOTO.
Sprawdziłem to w C-GEO dla Pana zakresu.
Pozdrawiam Jurek B.
Piotr86
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 13:42

Re: WMS na wakacjach?

Post autor: Piotr86 »

A u mnie dziś od rana ściągał jak szalony, co prawda po przetransformowaniu obiektu na "65", nie wiem czy miało to jakiś wpływ?? Przez opcję WMS, przez klienta dalej coś jest nie tak. Ale mam to co chciałem, więc na razie wątek sobie odpuszczam bo terminy gonią, pewnie do następnej zawieszki WMSów... :x
ODPOWIEDZ