Aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Brak tez możliwości exportu do DXF, tak by pliki te były odczytywane w programach GPS, np. w Trimble Survey. itp. Miała być możliwość przy eksporcie by układ współrzędnych w exportowanym DXF nie zaczynał się od 0, 0.
Przy eksporcie do dxf/dwg proszę zaznaczyć opcję "Zaokrąglaj współrzędne" - to powoduje, że wysyłany jest plik ze współrzędnymi zaokrąglonymi a nie w postaci wykładniczej, której nie akceptują niektóre programy czytające DXF.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Czy komuś działa ten podgląd ? Sprawdzałem na paru plikach i na kilku komputerach z mizernym skutkiem
Proszę sprawdzić, najpierw wywołując menu Więcej - tam jest to okno z podglądem. Widać, że trzeba uprościć wywoływanie podglądu.
Przy okazji, podgląd ten działa także dla plików DB - czyli plików map C-GEO znajdujących się w katalogach projektów.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: FaFaL »

Przyznam, że spodziewałem się raczej jakiegoś wyskakującego okienka. Zakładki więcej po prostu nie używam na co dzień :/ Skoro musi być w zakładce więcej to może choć niech się ona sama wysuwa po kliknięciu Podgląd ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Dokładnie tak zrobimy :)
Pozdrawiam Jurek B.
siudmy

Re: Aktualizacja

Post autor: siudmy »

Witam
Pojawił się problem z uruchomieniem c-geo.
DirectX 9 zainstalowane są dla kart graficznej NVIDIA GeForce 9600 GT
z plyty dystrybutora sprzętu, a po instalacji programu pojawia się następujący komunikat.
pozdrawiam
Załączniki
cgeo blad2.jpg
cgeo blad2.jpg (18.33 KiB) Przejrzano 3965 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Widocznie w instalce z karty graficznej brak tej biblioteki - na pewno jest w oficjalnej instalacji DirectX9 Microsoftu - np. tej której pobranie umożliwiamy z naszego serwera - link jest w opisie aktualizacji a także podaję tu:

Program wymaga zainstalowania biblioteki Microsoft DirectX9 - niektóre komputery mogą nie mieć jej zainstalowanej, można ją pobrać i zainstalować stąd:
http://www.softline.xgeo.pl/M-ZMK/CGeoG ... redist.exe
Pobrany program po uruchomieniu rozpakowuje pliki instalacyjne DirectX, po zakończeniu tego etapu, należy w katalogu w którym się rozpakowały pliki, uruchomić plik instalacyjny o nazwie "DXSETUP.EXE"

Przy okazji - jeszcze dzisiaj prawdopodobnie udostępnimy jednak kolejną aktualizację, w której udało się nam pominąć wymóg posiadania DirectX z którym jak widać jest wiele problemów u użytkowników.
Pozdrawiam Jurek B.
siudmy

Re: Aktualizacja

Post autor: siudmy »

Ok dzięki.
Poczekamy na nową aktualizację
-Niestety oryginalny plik "ulubionej" firmy microsoft nie przechodzi testów zgodności z oryginalnym XP :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

A to jest WinXP?
Pozdrawiam Jurek B.
siudmy

Re: Aktualizacja

Post autor: siudmy »

Win XP SP3
jak do tej pory wszystko było OK
Tomasz.W
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2011, 13:57

Re: Aktualizacja

Post autor: Tomasz.W »

Mam problem z aktualizacjami, przy próbie instalacji którejkolwiek z 2 ostatnich aktualizacji wyskakuje komunikat z obrazka i instalacja zostaje przerwana. Biblioteki DX przeinstalowałem, ale bez rezultatu.
System WIN7PRO X64 SP1
Załączniki
upd0511.png
upd0511.png (37.63 KiB) Przejrzano 3891 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Mam problem z aktualizacjami, przy próbie instalacji którejkolwiek z 2 ostatnich aktualizacji wyskakuje komunikat z obrazka i instalacja zostaje przerwana. Biblioteki DX przeinstalowałem, ale bez rezultatu.
Proszę o telefon do naszego biura - pomożemy online - takiego błędu nie spotkałem jak dotąd i nie chcę w ciemno podpowiadać.
Pozdrawiam Jurek B.
Tomasz.W
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2011, 13:57

Re: Aktualizacja

Post autor: Tomasz.W »

Mój problem dziś sam się rozwiązał, nie wiem co było problemem (może aktualizacje systemu które czekały w kolejce?), wykonałem 2 restarty systemu i poszło bez problemu.
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Aktualizacja

Post autor: bartek1122 »

W jaki sposób w można dodać ulubione foldery w nowej opcji "Mój Komputer" na pasku projektów?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Prawy klawisz myszki na wybranym folderze na liście folderów w tej gałęzi Mój komputer
Pozdrawiam Jurek B.
bartek_s
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2012, 13:56

Re: Aktualizacja

Post autor: bartek_s »

Witam
Podczas aktualizacji pojawił się problem w postaci jej blokady przez antywirus ESET. To samo tyczy się strony głównej. Czy należy się faktycznie obawiać tego zagrożenia, czy po prostu antywirus wariuje i należy go wyłączyć? System na którym pracuję to Win7x64.
Pozdrawiam
Obrazek
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Aktualizacja

Post autor: PUG »

Mam to samo... ESET się ciągle buntuje, że ma trojana.
Pozdrawiam.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Aktualizacja

Post autor: pabik1 »

U mnie jest tak
Załączniki
b.jpeg
b.jpeg (32.51 KiB) Przejrzano 3645 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

Cos nas zhakowalo. Troche potrwa zanim przywrocimy strone.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: ariel0-0 »

Windows defender na win8 też informuje o trojanie
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

Wyglada ze forum juz czyste - prosze o potwierdzenie
pozdrawiam
grzes
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Aktualizacja

Post autor: lfLF »

U mnie już "czysto". :D
Z poważaniem flFL
bartek_s
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2012, 13:56

Re: Aktualizacja

Post autor: bartek_s »

Wszystko wróciło do normy :)
Pozdrawiam
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Aktualizacja

Post autor: PUG »

Jakiś czas temu prosiłem o parę zmian, min.
-Transformacja - czy dało by się "wyciągnąć" na wierzch z menu kontekstowego <przepisz numery z układu pierwotnego i dodaj przedrostek> - w formie ikonki, lub wprowadzić opcję do zaznaczenia <przepisz numery z układu pierwotnego do wtórnego>, tak, żeby numery przepisywały się automatycznie.
- Wpasowanie Rastra - Mimo, że mam ustawiony program w taki sposób, ze każdy projekt zakładany jest w skali 1:500 i większość robót wykonuję właśnie w tej skali, to początkowa skala w oknie <Wpasowanie Rastra> jest ustawiona na 1:1000. Czy dałoby się zrobić tak, żeby w tym oknie pojawiała się skala taka, jaka jest ustawiona w tabeli roboczej?
Dostałem nawet odpowiedź od Pana Jurka, że zostało zgłoszone, jednak w nowej aktualizacji nic z tych rzeczy się nie pojawiło.
Kiedy można się spodziewać powyższych zmian?
Dziękuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

-Transformacja - czy dało by się "wyciągnąć" na wierzch z menu kontekstowego <przepisz numery z układu pierwotnego i dodaj przedrostek> - w formie ikonki,
- Wpasowanie Rastra - Mimo, że mam ustawiony program w taki sposób, ze każdy projekt zakładany jest w skali 1:500 i większość robót wykonuję właśnie w tej skali, to początkowa skala w oknie <Wpasowanie Rastra> jest ustawiona na 1:1000. Czy dałoby się zrobić tak, żeby w tym oknie pojawiała się skala taka, jaka jest ustawiona w tabeli roboczej?
Zmiany dostępne w test
Pozdrawiam Jurek B.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Aktualizacja

Post autor: PUG »

Dzięki.
Właśnie o to mi chodziło...
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ