Aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Aktualizacja

Post autor: geobar »

Kiedy może byc wprowadzona kolejna aktualizacja?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Jutro lub dzisiaj wieczorem.
Pozdrawiam Jurek B.
siudmy

Re: Aktualizacja

Post autor: siudmy »

Witam.
Pojawił się problem po aktualizacji z 31-10-2012
niestety nie mogę już wrócić do poprzedniej wersji???
plik w załaczeniu
Załączniki
cgeo blad.jpg
cgeo blad.jpg (20.93 KiB) Przejrzano 5113 razy
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Aktualizacja

Post autor: PUG »

Jurek B. pisze:
Transformacja - dodanie opcji "przepisz numery" - przekażę do wykonania.
Wpasowanie rastra - skala - przekażę do wykonania.
Nr teryt. nadal jest połączony z id obrębu
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Pojawił się problem po aktualizacji z 31-10-2012
Program wymaga zainstalowania biblioteki Microsoft DirectX9 - niektóre komputery mogą nie mieć jej zainstalowanej, można ją pobrać i zainstalować stąd:
http://www.softline.xgeo.pl/M-ZMK/CGeoG ... redist.exe
Pobrany program po uruchomieniu rozpakowuje pliki instalacyjne DirectX, po zakończeniu tego etapu, należy w katalogu w którym się rozpakowały pliki, uruchomić plik instalacyjny DirectX.

Co do nr teryt - na razie nie ma takiej możliwości aby oddzielić z niego id obrębu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

Brak tez możliwości exportu do DXF, tak by pliki te były odczytywane w programach GPS, np. w Trimble Survey. itp. Miała być możliwość przy eksporcie by układ współrzędnych w exportowanym DXF nie zaczynał się od 0, 0.

Szkoda tego ID Obrebu w TERYCIE, ale trudno :(.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Brak tez możliwości exportu do DXF, tak by pliki te były odczytywane w programach GPS, np. w Trimble Survey. itp. Miała być możliwość przy eksporcie by układ współrzędnych w exportowanym DXF nie zaczynał się od 0, 0.
nie bardzo kojarzę ten problem - układ współrzędnych w DXF jest zawsze taki jak współrzędne obiektów w pliku - na to nie mamy wpływu
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja

Post autor: piotrt »

Witam. Na mapie,po podświetleniu dowolnej linii i kliknięciu na zakładkę "informacja" jest wyświetlana informacja m.in. o grubości linii, która zawsze jest równa 0.13mm, mimo że faktyczna grubość jest zupełnie inna. Ten błąd występuje już od kilku aktualizacji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

informacja m.in. o grubości linii, która zawsze jest równa 0.13mm, mimo że faktyczna grubość jest zupełnie inna
hmm u mnie dla każdej linii jest wyświetlana poprawna informacja o jej grubości - przydałby się przykład mapy
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja

Post autor: piotrt »

Proszę o adres mailowy podeślę przykładowy projekt
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

najlepiej na adres widoczny w C-GEO- Pomoc-O programie
Pozdrawiam Jurek B.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Aktualizacja

Post autor: lfLF »

Pierwszy raz przy aktualizacji mam taki komunikat. :?:
Załączniki
Snap_2012.10.31 16.28.54_001.jpg
Snap_2012.10.31 16.28.54_001.jpg (51.31 KiB) Przejrzano 5051 razy
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

jak wyzej:
http://softline.xgeo.pl/forum/viewtopic ... 605#p19597
Od tej wersji ta biblioteka wymaga directx-a w systemie. Po instalacji directx instalacja updatu powinna przejsc bez problemow.
Nie jestem pewien ale chyba mozna to zignorowac (nowe fukcje zwiazane z szybkim padgladem plikow nie bada wtedy dzialac)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Na mapie,po podświetleniu dowolnej linii i kliknięciu na zakładkę "informacja" jest wyświetlana informacja m.in. o grubości linii, która zawsze jest równa 0.13mm, mimo że faktyczna grubość jest zupełnie inna.
Pomaga w tej sytuacji wykonanie operacji "Kopiuj styl linii z warstwy do obiektów" dostępnej pod prawym klawiszem na pozycji Warstwy w Legendzie. Ta mapa powstała w C-GEO?
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja

Post autor: piotrt »

Dziękuję za pomoc - po zastosowaniu się do wskazówek program prawidłowo wskazuje informacje o grubości linii. Mapa powstała częściowo z importu pliku z Geoinfo dostarczonego przez ODGiK oraz Geoportalu, uzupełniona moim szablonem warstw. Pozdrawiam
pug1957

Re: Aktualizacja

Post autor: pug1957 »

Chciałem utworzyć nowy pasek narzędzi "Warstwice" poprzez OPCJE - Paski narzędzi i zgrupować w nim 3 ikony: Interpolacja warstwic-dzielenie zadanego odcinka, Trójkątowanie i Interpolowanie warstwic - łączenie punktów. Po dodaniu ikony : trójkątowanie/interpolacja warstwic i zatwierdzeniu wyskakuje błąd. Pozostałe dwie ikony są akceptowane.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja

Post autor: Zibi123 »

Czy może ktoś dokładniej opisać co trzeba zainstalować z tej podanej http://www.softline.xgeo.pl/M-ZMK/CGeoG ... redist.exe . Ściągając ten plik, uruchamiając go i podając ścieżkę dostępu otwiera się 157 spakowanych plików zip i co dalej? Który z nich zainstalować by nie było problemów w dalszej pracy C-GEO? Ja np. posiadam system Win7. Na razie program chodzi tylko że nic na nim nie mogę zrobić. Pisze że nie może znaleźć pliku d3dx9_33.dll. To taka aktualizacja, że blokuje wszystko? :lol:
Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Należy uruchomić z tego katalogu, który powstaje po rozpakowaniu JEDYNY plik który da się tam uruchomić - a więc DXSETUP - nie wymienialiśmy go w opisie aktualizacji, ale dopiszemy to tam.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Aktualizacja

Post autor: Zibi123 »

OK poszło do przodu. Czy teraz będzie już wszystko OK? Czy są jeszcze jakieś niespodzianki? :P

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja

Post autor: grzes »

pug1957 pisze:Chciałem utworzyć nowy pasek narzędzi "Warstwice" poprzez OPCJE - Paski narzędzi i zgrupować w nim 3 ikony: Interpolacja warstwic-dzielenie zadanego odcinka, Trójkątowanie i Interpolowanie warstwic - łączenie punktów. Po dodaniu ikony : trójkątowanie/interpolacja warstwic i zatwierdzeniu wyskakuje błąd. Pozostałe dwie ikony są akceptowane.
Do testów nowy plik exe. Wydaje mi sie ze juz bedzie dzialac prawidlowo.
pozdrawiam
grzes
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Mam pytanie natury ogólnej, porządkowe. Czy te wszystkie bieżące zmiany (poprawki) są wprowadzane na bieżąco do pliku zasadniczego z danej aktualizacji?
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Wersje testowe są zawsze dostępne poza aktualizacją - prawdopodobnie w poniedziałek umieścimy je w oficjalnej aktualizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
MarcinK

Re: Aktualizacja

Post autor: MarcinK »

Po aktualizacji brakuje nowych definicji kodów K1-GML i szablonu mapy K1-GML sprawdziłem w katalogu bin, co zrobić by uzupełnić brakujące pliki. :?:
Pozdrawiam
MarcinK
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
Brak tez możliwości exportu do DXF, tak by pliki te były odczytywane w programach GPS, np. w Trimble Survey. itp. Miała być możliwość przy eksporcie by układ współrzędnych w exportowanym DXF nie zaczynał się od 0, 0.
nie bardzo kojarzę ten problem - układ współrzędnych w DXF jest zawsze taki jak współrzędne obiektów w pliku - na to nie mamy wpływu

http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... 263#p19263

od postu @geobiuro na pierwszej podstronie
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: FaFaL »

dodano nową gałąź - „Mój komputer” w oknie projektów, dzięki temu można przeglądać katalogi dysków i podglądać treść plików CAD/GIS - np. zawartość plików DWG/DGN/SWDE/GML itd. Ponadto, wprowadzono możliwość importu wskazanego plików w formatach: Microstation DGN_V7 i DGN_V8, AutoCAD DXF i DWG, SWDE, SWING,GML ERGO, GML,XML,Geo-MAP do bieżącej lub nowozałożonej mapy C-GEO podczas importu. Ponadto dostępna jest gałąź "Ulubione foldery", do której można przypisać katalogi mieszczące np. pliki DXF, DGN, SWDE, czy XML - przyspiesza to import danych z plików,
Czy komuś działa ten podgląd ? Sprawdzałem na paru plikach i na kilku komputerach z mizernym skutkiem :/
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ