Wyrównanie powierzchni działek

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: MarekOtt »

Witam.

W założonym projekcie, liczę podział. Przy wyrównaniu powierzchni nowo powstałych działek, do powierzchni działki przedmiotowej wszytsko fajnie się wyrównuje, raport z wyrównania także. Problem jets z raportami z obliczenia powierzchni działek. W opcjach "co do raportu", zaznaczam "drukuj powierzchnie wyrównanie". Niestety te powierzchnie nie są spójne z raportem wyrównania. Co może być powodem tej sytuacji ?
Załączniki
OBLICZENIE.JPG
OBLICZENIE.JPG (74.29 KiB) Przejrzano 8100 razy
WYROWNANIE.JPG
WYROWNANIE.JPG (28.53 KiB) Przejrzano 8100 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: grzes »

Pow. wyr. brana jest z pola "pow_wyr" w oknie bazy danych - na początek proszę sprawdzic czy wartości tam wpisane sa prawidlowe
pozdrawiam
grzes
JZablocki

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: JZablocki »

Witam.
Problem występuje w przypadku nadania błędnych nazw poszczególnych działek. Program wykonując wyrównując przypisuje wartości do błędnych rekordów. Niestety "ręczne" próby zmiany wartości w kolumnie "pow wyrównana" w bazie danych nie przynoszą żadnego efektu. Jedynym lekarstwem jak do tej pory jest usunięcie warstwy z błędnie nazwanymi powierzchniami działek i wykonanie czynności związanych z założeniem warstwy, wyrównaniem i obliczeniem powierzchni działek od nowa. Jeśli ktoś odnalazł inne bardziej "ekonomiczne" jeśli chodzi o czas rozwiązanie problemu, proszę o odpowiedź.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: pabik1 »

Po obliczeniu powierzchni działki wyrównuję jej powierzchnię. Czy jest możliwość aby wyrównywana powierzchnia była automatycznie podświetlona w oknie wyrównania powierzchni?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Jurek B. »

Po obliczeniu powierzchni działki wyrównuję jej powierzchnię. Czy jest możliwość aby wyrównywana powierzchnia była automatycznie podświetlona w oknie wyrównania powierzchni?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem, ale jeśli wyrównuje się powierzchnię tylko jednej działki, to jest ona zaznaczona w ostatniej kolumnie listy działek do wyrównania. Czy to nie wystarcza?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (46.27 KiB) Przejrzano 7878 razy
Pozdrawiam Jurek B.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: pabik1 »

Chodzi mi o to że po wejściu wyrównania powierzchni mam zaznaczone wszystkie działki znajdujące się w bazie danych.
Zależy mi na tym aby przedmiotowa działka była widoczna i nie muszę jej odszukiwać (w przypadku wielu obiektów)
Załączniki
A.jpeg
A.jpeg (74.5 KiB) Przejrzano 7864 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Jurek B. »

ok, czyli ta działka, z której nastąpiło wejście do wyrównania - teraz rozumiem - czy zrobienie zaznaczenia tylko tej jednej działki załatwi sprawę?
Pozdrawiam Jurek B.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: pabik1 »

Oj tak :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Jurek B. »

W test jest już to wprowadzone - EDIT: to już nieaktualne: "niestety nie ma możliwości wyświetlenia tej strony na której jest zaznaczona działka - przy większej ilości działek trzeba ręcznie przejść na odpowiednią stronę".
Pozdrawiam Jurek B.
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: pabik1 »

Fajnie działa, dziękuję.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Zibi123 »

Wracam do głównego tematu. Pracuję na wrsji test i mam tena sam efekt co MarekOtt. Po wyrównaniu np. 4 działek na samym wyrównaniu jest wszystko OK. natomiast po dokonaniu wydruku pojesynczej działki w opisie powierzchni wyrównanej wpisana jest powierzchni działki z poprzedniego rekordu (podczas wyrównania), natomiast ostatnia na liście otrzymuje powierzchnię wyrównaną 0,0000 ha. Nie wspomnę już o wyrównaniu użytków do powierzchni wyrównanej działki. Czy to już jest gdzieś poprawione?

Swoją drogą to proponuję wypuścić nowy plik aktualizacyjny C-GEO ponieważ, który plik "test" jest poprawnych już się pogubiłem. Ja pracuję na pliku "test" ściągnięty z innego wątku i boję się, że instalując coś nowego poprzednie "usterki" powrócą.

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: grzes »

Zibi123 pisze:Wracam do głównego tematu. Pracuję na wrsji test i mam tena sam efekt co MarekOtt. Po wyrównaniu np. 4 działek na samym wyrównaniu jest wszystko OK. natomiast po dokonaniu wydruku pojesynczej działki w opisie powierzchni wyrównanej wpisana jest powierzchni działki z poprzedniego rekordu (podczas wyrównania), natomiast ostatnia na liście otrzymuje powierzchnię wyrównaną 0,0000 ha. Nie wspomnę już o wyrównaniu użytków do powierzchni wyrównanej działki. Czy to już jest gdzieś poprawione?

Swoją drogą to proponuję wypuścić nowy plik aktualizacyjny C-GEO ponieważ, który plik "test" jest poprawnych już się pogubiłem. Ja pracuję na pliku "test" ściągnięty z innego wątku i boję się, że instalując coś nowego poprzednie "usterki" powrócą.

Pozdrawiam
Zibi
1. Zeby cokolwiek poprawic musimy miec mozliwosc powielenia bledu u siebie. Takie uwagi nic nie dają. Mam wielką prośbe o przeslanie kopii projektu z wyjasnieniem co robic zeby otrzymac bledny wynik. Jesli pojawiający się blad skutkuje wyswietleniem komunikatu na ekranie to bardzo pomocne jest dolaczenie do przesylki pliku cgeo8.elf (z katalogu programu)
2. Wersja testowa jest jedna - niezaleznie skad pobrana - i zwiera wszystkie poprawki oraz nowe opcje wprowadzone do dnia dzisiejszego.
pozdrawiam
grzes
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Zibi123 »

OK prześlę taki projekt. Dodatkowo zauważyłem coś takiego:
Robiąc eksport do innej mapy (w mapie do eksportu mam założoną tylko warstwę zerową) odnośnik dla tekstu zmienia styl linii na "granicę działki" (na innych warstwach jest to samo). Jeśli założona jest warstwa "działki" z typem warstwy również "działki" i dokonamy eksportu mapy do innej mapy, też jest zmieniany styl linii dla odnośnika, ale można zmienić (czego wcześniej nie było można) na linię ciągłą poprzez zaznaczenie danego odnośnika i zmianę stylu w opcjach "styl linii". Chyba jesteście blisko tego "czegoś" lecz czegoś jeszcze brakuje.

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Zibi123 »

Własnie wysłałem. Plik *.cgp jest trochę duży, ale nie chciałem żeby coś umknęło z projektu. Dodatkowo w mailu załączyłem raport z wyrównania użytków wygenerowany przez program którego nie ma w raportach. Mam nadzieję, że coś z tego wyniknie. Efekt o którym pisałem powyżej udało mi się uzyskać w dwóch tabelach. Tak więc życzę owocnych "łowów". :wink:

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Jurek B. »

Powodem problemów z raportami były obiekty na warstwie działek, które były na liście w bazie danych, a nie były widoczne w oknie mapy (rys1), nie można ich jednak usunąć. Można się ich pozbyć przez wykonanie eksportu do innej mapy. Wówczas w nowoutworzonej mapie będą tylko obiekty poprawnie zapisane w bazie danych.
Co do zmiany typu linii odnośników przy eksporcie do innej mapy - znaleźliśmy przyczynę - chyba jeszcze dzisiaj w testowej wersji pojawi się poprawka.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (11.76 KiB) Przejrzano 7679 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Zibi123 »

OK. Dzięki za odpowiedź. Z tego co piszecie wynika, że efekt ten jest wynikiem założenia obiektu zamkniętego na warstwie działek bez nadanego mu numeru? Dobrze zrozumiałem? Martwi mnie tylko, że takie efekty pojawiają się regularnie co jakiś czas przy większych robotach. Da się z tym coś zrobić?
Pozdr
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Jurek B. »

Żeby dotrzeć do przyczyn tego stanu, potrzebna byłaby obserwacja po jakiej czynności pojawiają się takie "puste" działki. Gdybyśmy mieli taką wiedzę - zrobilibyśmy odpowiednią zmianę.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Zibi123 »

Wydaje mi się, że po ręcznym założeniu takich działek... Założeniu obwodnicy na warstwie działek -> Obiekt zamknięty (Alt+Crlt+Z). W tym przypadku tak to było zakładane, zarówno działki jak i użytki.

Pozdr
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: Zibi123 »

Proszę o zwrócenie uwagi na liczenie dp max podczas wyrównania powierzchni. Załączam wydruk na którym widać wyrównaie kilku działek i dla powierzchni najmniejszej dp max jest największe :lol: To samo drukuje się pod wydrukiem działki.

Pozdrawiam
Zibi
Załączniki
rys.jpg
rys.jpg (62.59 KiB) Przejrzano 7606 razy
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: grzes »

Zibi123 pisze:Proszę o zwrócenie uwagi na liczenie dp max podczas wyrównania powierzchni. Załączam wydruk na którym widać wyrównaie kilku działek i dla powierzchni najmniejszej dp max jest największe :lol: To samo drukuje się pod wydrukiem działki.

Pozdrawiam
Zibi
Dp max drukowane (opcjonalnie) w wyrowaniu to to samo dp max ktore jest liczone w oknie obliczania działek ze wzoru
Obrazek
http://softline.xgeo.pl/index.php/compo ... owierzchni
Jak Pan widzi wartosc dpmax nie jest bezpośrednio zalezna od powierzchni. Zalezy od mp i kształtu działki.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: grzes »

Zibi123 pisze:Proszę o zwrócenie uwagi na liczenie dp max podczas wyrównania powierzchni. Załączam wydruk na którym widać wyrównaie kilku działek i dla powierzchni najmniejszej dp max jest największe :lol: To samo drukuje się pod wydrukiem działki.

Pozdrawiam
Zibi
Przesledzilem jeszcze opcje wydruku z wyrownania powierzchni i znalazlem problem ktory mogl powodowac przesuniecie w kolumnie dpmax. Dlatego prosze wszystkich ktorzy korzystaja z wydruku kolumny dpmax w opcji wyrownania powierzchni o pobranie aktualnej wersji: cgeo8.exe
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
Zibi123 pisze:Proszę o zwrócenie uwagi na liczenie dp max podczas wyrównania powierzchni. Załączam wydruk na którym widać wyrównaie kilku działek i dla powierzchni najmniejszej dp max jest największe :lol: To samo drukuje się pod wydrukiem działki.

Pozdrawiam
Zibi
Przesledzilem jeszcze opcje wydruku z wyrownania powierzchni i znalazlem problem ktory mogl powodowac przesuniecie w kolumnie dpmax. Dlatego prosze wszystkich ktorzy korzystaja z wydruku kolumny dpmax w opcji wyrownania powierzchni o pobranie aktualnej wersji: cgeo8.exe

Czy poprawka załączona w tym pliku EXE, znajduje się w aktualizacji z dn. 30.11.2012 ?. Mam zainstalowaną najnowszą aktualizację i problem o którym Pan pisze w cytowanym poście nadal występuje.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: Czy poprawka załączona w tym pliku EXE, znajduje się w aktualizacji z dn. 30.11.2012 ?. Mam zainstalowaną najnowszą aktualizację i problem o którym Pan pisze w cytowanym poście nadal występuje.
Powinno byc wszystko OK w tej wersji. Rozumiem ze efekt jest taki ze wartosc dpmax w aktualnym wierszu jest z poprzedniej/nastepnej dzialki?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze: Czy poprawka załączona w tym pliku EXE, znajduje się w aktualizacji z dn. 30.11.2012 ?. Mam zainstalowaną najnowszą aktualizację i problem o którym Pan pisze w cytowanym poście nadal występuje.
Powinno byc wszystko OK w tej wersji. Rozumiem ze efekt jest taki ze wartosc dpmax w aktualnym wierszu jest z poprzedniej/nastepnej dzialki?

No niestety, ale nie potrafię powiedzieć kiedy i jak to sie stało, być może przed aktualizacją. Zrobiłem export warstwy działek do innej tabeli i jest wsyztsko OK, problem jednak w tym że muszę wpisywać na nowo wszystkie zamierzone czołówki w obliczeniu powierzchni działek, bo tego nie exportuje z tabeli do tabeli.
geoR
__
__
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2012, 20:02

Re: Wyrównanie powierzchni działek

Post autor: geoR »

Czy tak ma wyglądać wydruk po wyrównaniu powierzchni działki:
44.jpg
44.jpg (16.85 KiB) Przejrzano 5965 razy
Przy generowaniu raportu zaznaczam tak jak na screenie:
oblicz.jpg
oblicz.jpg (45.28 KiB) Przejrzano 5965 razy
Codzi mi o to że pod tabelką nie ma tych wartości jak na screenie na początku postu.
Chyba że tak teraz ma wyglądać raport po aktualizacji?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ