Could not find record

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marek.bittner
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2013, 11:37

Could not find record

Post autor: marek.bittner »

Witam,

Na widoku mapy mam jeden obiekt, którego nie mogę zaznaczyć (nie mogę go wybrać), a muszę go usunąć. Usunąłbym całą warstwę, ale jest tam więcej obiektów.

Kontrola spójności mapy też nie zdaje egzaminu - nie przechodzi przez kontrolę obiektu nr 27978, cofa do 27977 i znowu 27978, nie przechodzi i cofa do 27977 itd.

Chciałem pokonać go sposobem i utworzyłem warstwę 'maskującą' ten obiekt białym polem. Kiedy zakryłem ten obiekt momentalnie pokazał się komunikat "Could not find record" i nic nie mogę zrobić, totalnie się zawiesza. Po ponownym włączeniu c-geo także pojawia się ten sam komunikat, mogę go zignorować, ale przy próbie usunięcia warstwy 'maskującej', lub też próbie wydruku tego obszaru komunikat znowu się pojawia i też trzeba wyłączyć program z poziomu menedżera zadań.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam i wesołych świąt:)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Could not find record

Post autor: Jurek B. »

Witam, proszę spróbować wykonać eksport do innej nowej mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
marek.bittner
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2013, 11:37

Re: Could not find record

Post autor: marek.bittner »

Czy ma Pan inne rozwiązania w zanadrzu? Ponieważ robiłem już tak w piątek rano i także pojawiał się problem. Mogłem wybrać tabelę, do której chcę wyeksportować i potem pojawia się komunikat (chyba) 'index corrupted' czy coś podobnego (na pewno coś z indeksem).
Nie mogę teraz dokładnie sprawdzić komunikatu, ponieważ nie mam dostępu do komputera w pracy.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Could not find record

Post autor: Jurek B. »

Naprawę bazy danych już Pan robił?
Pozdrawiam Jurek B.
marek.bittner
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2013, 11:37

Re: Could not find record

Post autor: marek.bittner »

naprawa bazy pomogła i teraz już nie wyskakują błędy indeksu
cały czas jednak nie mogę wykasować tego zbędnego obiektu z mapy (nie jest wybieralny, a znajduje się na warstwie edytowalnej)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Could not find record

Post autor: Jurek B. »

Teraz warto by spróbować wykonać eksport do innej mapy.
Pozdrawiam Jurek B.
marek.bittner
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2013, 11:37

Re: Could not find record

Post autor: marek.bittner »

Eksport powiódł się częściowo, tzn. mogę teraz usunąć ten obiekt, ale za to nie wyeksportowały się poprawnie inne obiekty.
Pracuję na mapie utworzonej z importu dxf'a - czy to jest powodem tych problemów?

Ale... mój problem został rozwiązany ponieważ:
okazało się, że obiekt, którego nie mogłem zaznaczyć, a był na mapie był na warstwie 'oporowe', a nie na 'przebieg'. Nie podejrzewałem tego ponieważ warstwa 'oporowe' była niewidoczna, a sam obiekt był widoczny - znikał kiedy wyłączałem warstwę 'przebieg', więc myślałem że jest na 'przebieg'... Zorientowałem się dopiero kiedy po eksporcie obiekt był już "zaznaczalny" i znalazł się na swojej pierwotnej warstwie 'oporowe'.
Czym mogą być spowodowane takie zawirowania?

PS. Bardzo dziękuję za szybką i fachową pomoc.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Could not find record

Post autor: Jurek B. »

Co do tego obiektu - może więcej by się udało powiedzieć gdybym miał tą mapę do dyspozycji.
Pozdrawiam Jurek B.
marek.bittner
__
__
Posty: 17
Rejestracja: 29 mar 2013, 11:37

Re: Could not find record

Post autor: marek.bittner »

Szukałem jakiejś kopii zapasowej tego projektu ze stanem sprzed usunięcia tego obiektu, ale niestety nie mogę znaleźć.
Przy wolnej chwili jeszcze poszukam.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ