Zauważyłem, że przy liczeniu objętości na podstawie przekrojów, program oblicza powierzchnię przekroju w sposób następujący:
http://i42.tinypic.com/wqt14w.jpg
Wydaje mi się, że prawidłowo powinien policzyć następujący powierzchnię:
http://tinypic.com/r/v78dc0/5.
Czy może ta różnica w odległości od osi końców warstw jest w jakikolwiek sposób uwzględniana w obliczeniach?
Przekroje pionowe - powierzchnia przekroju
Re: Przekroje pionowe - powierzchnia przekroju
Takie było założenie obliczania powierzchni przekrojów, to podejście było wymagane podczas budowy A4 Gliwice-Wrocław i dotąd takie było akceptowane przez wszystkich wykonawców na innych inwestycjach drogowych.
Jeżeli komuś zależałoby na liczeniu powierzchni w taki sposób jak Pan przedstawił na drugim rysunku, wystarczy dodać punkty początku i końca "szerszego" przekroju do przekroju "węższego"
Jeżeli komuś zależałoby na liczeniu powierzchni w taki sposób jak Pan przedstawił na drugim rysunku, wystarczy dodać punkty początku i końca "szerszego" przekroju do przekroju "węższego"
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Przekroje pionowe - powierzchnia przekroju
Dziękuje za odpowiedź. Muszę w takim razie ustalić sposób obliczeń z wykonawcą. W moim przypadku różnica w objętości na odcinku 180m wynoszą 10%.
Re: Przekroje pionowe - powierzchnia przekroju
Jeszcze jedno pytanie odnośnie modułu przekroi. Czy istnieje możliwość dogrania do istniejącego przekroju kolejnych warstw. Po zaimportowaniu z pliku txt powiedzmy 1 warstwy i późniejszej próbie zaimportowania kolejnej warstwy poprzednie zostaje skasowano w wyniku utworzenia zadań na nowo.
Re: Przekroje pionowe - powierzchnia przekroju
Może kopiuj/wklej warstwę wystarczy? (prawy klawisz myszy na punktach przekroju - także z innego zadania)
-To serve and protect-
Re: Przekroje pionowe - powierzchnia przekroju
Chyba się nie zrozumieliśmy. Piszę o przypadku gdy, dajmy na to mamy wykonany pomiar w km. 0+100. Importuje plik tekstowy według wzoru, program tworzy mi zadanie 100.prt. Następnie mierzę kolejną warstwę na przekroju i chciałbym ją zaimportować do istniejącego już przekroju 0+100. Cgeo niestety w tym przypadku tworzy nowy plik 100.prt i pierwszy pomiar idzie w kosz.