Tachimetria - zaznaczanie wybranych punktów

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Tachimetria - zaznaczanie wybranych punktów

Post autor: tuvalu »

Jak w tachimetrii zaznaczyć kilka wybranych punktów, tak by móc wykonać dla nich przeliczenia hurtem?
Klikanie LPM+Shift zaznacza blok sąsiednich danych do skopiowania/wklejenia ale nie punkty. Czy jest możliwość swobodnego wyboru punktów?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 19:26 przez tuvalu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla nieczytających instrukcji

Post autor: FaFaL »

Aktualnie raczej nie :-( a o jakie obliczenia chodzi ? Bo mi by sie przydało dodawanie wartości do wybranej kolumny ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Porady dla nieczytających instrukcji

Post autor: tuvalu »

Konkretnie chodzi mi o zmianę wysokości lustra hurtem dla kilkunastu/kilkudziesięciu punktów, gdy przeoczyłem ta zmianę w terenie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porady dla nieczytających instrukcji

Post autor: Jurek B. »

Jak w tachimetrii zaznaczyć kilka wybranych punktów, tak by móc wykonać dla nich przeliczenia hurtem?
Nie ma faktycznie teraz takiej możliwości, może uda się w jakiś prosty sposób to umożliwić w bieżącej aktualizacji - zobaczymy.
Bo mi by sie przydało dodawanie wartości do wybranej kolumny
To akurat jest dla zaznaczonej grupy danych - pod prawym klawiszem myszki:
Załączniki
rys.png
rys.png (25.31 KiB) Przejrzano 2094 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla nieczytających instrukcji

Post autor: FaFaL »

Bo mi by sie przydało dodawanie wartości do wybranej kolumny
To akurat jest dla zaznaczonej grupy danych - pod prawym klawiszem myszki:
Zgadza się, ale trzeba mieć punkty w rządku ustawione :D a nie zawsze to występuje. Na szczęście nie często się to zdarza i dotyczy małej liczby pomiarów więc spoko :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Porady dla nieczytających instrukcji

Post autor: Jurek B. »

Konkretnie chodzi mi o zmianę wysokości lustra hurtem dla kilkunastu/kilkudziesięciu punktów, gdy przeoczyłem ta zmianę w terenie.
Czy te pikiety które mają mieć inną wysokość lustra, są w jednej grupie?
Jeśli tak, to wystarczyłaby już ta opcja, która już jest - czyli zaznaczenie shiftem wysokości luster i dodanie/odjęcie określonej wartości.
Drugi sposób - usunąć dla tych pikiet obecne wartości - DEL na każdej wysokości lustra i dla pierwszej z wysokości lustra z tej grupy wpisać właściwą wartość - pozostałe pikiety bez wpisanej wysokości lustra, dostaną taką samą wysokość jak pierwsza.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Porady dla nieczytających instrukcji

Post autor: tuvalu »

Jurek B. pisze:Nie ma faktycznie teraz takiej możliwości, może uda się w jakiś prosty sposób to umożliwić w bieżącej aktualizacji
Przeedytowałem tytuł wątku by było łatwiej odnaleźć temat, wydawało mi się że istnieje jakiś skrót klawiszowy do tej czynności ale nie mogłem go znaleźć w instrukcji.
Problem z Hc występuje zwykle seriami, w trudnych warunkach, kiedy "lustrowy" ostro pracuje tyczką. Pojedyncze, lub kilka pikiet łatwo poprawić ale czasem w amoku pracy można takich pikiet do poprawy strzelić kilkadziesiąt zanim się człowiek zorientuje. :?
ODPOWIEDZ