Wyszukaj rastry na dysku

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Wyszukaj rastry na dysku

Post autor: MarekOtt »

Coś ostatnie nie działa wyszukiwanie rastrów na dysku. Wcześniej wystarczyło że zaznaczyłem w ścieżce dysk i zawsze znajdowało wszystkie. Teraz wpisałem pełną ścieżkę, nawet do katalogu i nie znajduje nic, mimo że są pliki z geoinformacją.
Gdy szukam rastrów w menu transformacji rastrów, znajduje bez problemu wszystkie.

Wersja C-Geo z aktualizacjami (także testowymi)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wyszukaj rastry na dysku

Post autor: Jurek B. »

Hmm, u mnie na wersji testowej wykrywa bez problemu rastry, także w podkatalogach - może nie ma Pan włączonej opcji "Szukaj w podkatalogach"?
Proszę ew. zrobić prosty test - założyć katalog, wrzucić tam 1 raster i go odszukać, jeśli nie pomoże - proszę mi wysłać ten spakowany katalog z rastrem.
Pozdrawiam Jurek B.
wandrus
__
__
Posty: 28
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:47

Re: Wyszukaj rastry na dysku

Post autor: wandrus »

Witam,
mam podobny problem. W jednym katalogu mam dwie wpasowane sekcje (pliki *.tif, *.tfw, *.rc2). Jeden raster się znajduje, a drugi nie!? Jest to katalog gdzie mam rastry po transformacji - o ile ma to znaczenie.
Natomiast w katalogu "raster" gdzie mam oryginalne pliki z wpasowania - polecenie wyszukaj rastry na dysku nic nie znajduje (chociaż w tym przypadku działa polecenie wczytaj raster).

Jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam
E.P.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wyszukaj rastry na dysku

Post autor: logis »

Jeśli jest coś nie tak z wyszukiwaniem rastrów, to możliwe że zepsuły się tabele bazy które służą do przechowywania informacji o rastrach. Proszę odnaleźć w podfolderze /bin trzy pliki rastermanager.* i je po prostu usunąć. Oczywiście robimy to na wyłączonym C-Geo

Jacek
Jacek Małańczuk
wandrus
__
__
Posty: 28
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:47

Re: Wyszukaj rastry na dysku

Post autor: wandrus »

... nie pomogło :-(

E.P.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Wyszukaj rastry na dysku

Post autor: grzes »

Wyszukiwanie rastrów szuka tych ktore mieszczą sie w zakresie aktualnego widoku okna mapy - na pewno oba maja zakres okna mapy?
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ