Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
właśnie drukuję mapę z wpasowanym tekstem RTF i drukowanie robię pod zadanym kątem obrotu i drukuje mi tekst RTF również obrócony o zadany kąt ( co jest dobre), ale na podglądzie wydruku mam go prosto (do północy) i musze kombinować, żeby go wpasować w odpowiednie miejsce aby nie przysłaniał czegoś.
Załączniki
wydrukowana mapa
wydrukowana mapa
wydruk.jpg (26.63 KiB) Przejrzano 4144 razy
Podgląd wydruku
Podgląd wydruku
podglad wydruku.jpg (143.16 KiB) Przejrzano 4144 razy
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: grzes »

Na razie nie mamy technicznej mozliwosci renderowania rtf-ow pod kątem.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: MarekOtt »

Niestety trzeba sobie jakoś próbować radzić z wstawianiem tekstu, tam masz możliwość obrotu o zadany kąt.

Spróbuj wkleić ten tekst do tego okna, wraz z formatowaniem, efekt powinien być taki sam, no chyba że masz jakieś skomplikowane tabelki :(.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: MarekOtt »

Mozna by było chociaż do RTF'u wprowadzić, by okno zapamiętywało ostatnio wybrany/użyty rozmiar (np. A4, A3) w tym także rozmiar użytkownika wraz z rozmiarem wprowadzonym przez użytkownika (innym niż domyślnie).
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Mozna by było chociaż do RTF'u wprowadzić, by okno zapamiętywało ostatnio wybrany/użyty rozmiar (np. A4, A3) w tym także rozmiar użytkownika wraz z rozmiarem wprowadzonym przez użytkownika (innym niż domyślnie).
Czemu to ma służyć? Jaka jest korzysc z ustawiania strony?
Mozna przestawic rozmiary i zapisac pusty dokument jako szablon
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: MarekOtt »

Np. ja za każdym razem wstawiam obiekt o wymiarach 9cm na 15cm. Za każdym razem muszę ustawiać to okno, a wystarczyło by że zapamiętywało by ostatni wybór. Żadnemu innemu użytkownikowi by to nie przeszkadzało.

Z szablonem to też jest dobre wyjście, ale ja już mam dokładnie 24 szablony, trochę długa ta lista za każdym razem do przeszukania, no chyba że została by wprowadzona możliwość segregowania.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Np. ja za każdym razem wstawiam obiekt o wymiarach 9cm na 15cm. Za każdym razem muszę ustawiać to okno, a wystarczyło by że zapamiętywało by ostatni wybór. Żadnemu innemu użytkownikowi by to nie przeszkadzało.

Z szablonem to też jest dobre wyjście, ale ja już mam dokładnie 24 szablony, trochę długa ta lista za każdym razem do przeszukania, no chyba że została by wprowadzona możliwość segregowania.
Obawiam sie ze moze przeszkadzac np jak wstawiamy tabelki ktore rozciagaja sie na szerokosc kartki. Nie wiem co to za obiekt - ale po co wogole zmeniac rozmiar strony? Niech ten obiekt bedzie sobie jaki jest na stronie A4
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: MarekOtt »

Żeby wstawić na mapę opis, muszę wkleić do RTF dany obiekt tekstowy, żeby przysłaniał tło musze zmienić kolor tła paragrafu na biały. Jeśli mam w standardzie rozmiar A4, to mam przysłanianie na całej szerokości kartki A4 mimo że tekst mam np. o szerokości 9cm. Żeby się tego pozbyć za każdym razem muszę manualnie ustawiać rozmiar strony i za każdym razem wpisywać odpowiednie szerokości i wysokości.

Dlatego zgłosiłem propozycję by rozmiar był zapamiętany od ostatniego ustawienia, a nie za każdym razem kiedy otwieram RTF jako kartka A4.
Załączniki
3.JPG
3.JPG (131.49 KiB) Przejrzano 3963 razy
2.JPG
2.JPG (96.74 KiB) Przejrzano 3964 razy
1.JPG
1.JPG (95.81 KiB) Przejrzano 3964 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: grzes »

Teraz w miare jasne. Nie rozumiem tylko 1 rzeczy. Przeciez nie klepie Pan za kazdym razem tych tabelek "z palca". Jesli ustawi Pan sobie takie wymiary, kolory itp jakie sa potrzebne, to przy ponownym wykorzystaniu wymiary strony nie ustawiaja się na te zapisane?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:Teraz w miare jasne. Nie rozumiem tylko 1 rzeczy. Przeciez nie klepie Pan za kazdym razem tych tabelek "z palca". Jesli ustawi Pan sobie takie wymiary, kolory itp jakie sa potrzebne, to przy ponownym wykorzystaniu wymiary strony nie ustawiaja się na te zapisane?
No właśnie w tym rzecz że nie :).

Cała tabelka wprowadzona jest z szablonu, jednak szablon który wczytuje z menu raporty inaczej się wczytuje niż ten w menu RTF. Chyba jest jakiś problem z marginesami, ogólnie się rozjeżdża. Dlatego ja za każdym razem, wczytuje szablon w menu raporty, następnie kopiuj/wklej w RTF i tam później jeszcze dodatkowo muszę zmienić rozmiar na użytkownika i powpisywać za każdym razem odpowiednie wartości :(.
wandrus
__
__
Posty: 28
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:47

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: wandrus »

Witam,
u mnie RTF "nie chce się obrócić". Drukuję mapę obróconą o 90 stopni, ale tekst RTF się nie obraca. Jak mogę uzyskać poprawny rezultat?

Pozdrawiam
E.P.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: Wojtek P. »

Odpowiedź w drugim poście
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: FaFaL »

Jeśli o 90 stopni to może prościej zmienić orientację strony (np. z pionowej na poziomą)? ;)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
wandrus
__
__
Posty: 28
Rejestracja: 05 lip 2005, 20:47

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: wandrus »

Zmiana orientacji powoduje że część mapy zostaje "odcięta" - nie mieści się na formacie. Więc wpadłem na to żeby obrócić mapę.
Z kolei korzystanie z okna "Tekst" jest o tyle niewygodne że wszystkie opisy mają ten sam styl np. wielkość.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Drukowanie mapy z RTF i kątem obrotu

Post autor: tuvalu »

Z problemem można sobie poradzić na dwa sposoby:
  1. Prostszy, w którym nie ma problemu z wklejeniem RTF - "Mapa" -> "Obrót mapy" obraca mapę o zadany kąt (a często także symbole i napisy, trzeba uważać!)
  2. Lepszy, ale trzeba pomanipulować okienkiem z RTFem - "Drukuj" -> "Kąt obrotu" obraca wydruk, okienko RTF pozostaje pionowo jedynie na podglądzie wydruku ale faktycznie jest zaczepione do niego w jednym miejscu, w lewym górnym rogu okienka i obróci się podczas właściwego wydruku. Warto to sprawdzić np. przez wydruk do PDF.
ODPOWIEDZ