Przeglądarka GIS

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Przeglądarka GIS

Post autor: MarekOtt »

Rozumiem że jedyną możliwością wczytania pliku SWD lub SWG (swoją drogą nie wiem czym one się różnią, ale takie otrzymujemy z naszego Osrodka), jest wczytanie jednego z nich do przeglądarki GIS, a następnie exportu na warstwę c-geo. Tak właśnie robię. Problem mam jednak z sprawdzeniem danych z bazy danych dotyczących punktu. O ile da się wybrać działkę, budynek czy też użytek, to jednak kliknięcie w punkt by pojawiły się informacje na jego temat jest niemożliwe. Jedyną możliwością, jaką do tej pory odnalazłem jest wyłączenie wszystkich warstw i pozostawienie wyłącznie warstwy punkty i kliknięcie wtedy w punkt. Problem w tym, że przez wyłączenie wszystkich warstw, ciężko jest zlokalizować dany punkt który nas interesuje.

W związku z tym proszę o zmodyfikowanie trochę narzędzia GIS by można było wybrać punkt przy włączonych pozostałych warstwach.
Sporym udogodnieniem mogło by być też wprowadzenie do legendy możliwość włączenia/wyłączenia wybieralności i widoczności danej warstwy. Coś na styl legendy C-Geo.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :).
marcin0583

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: marcin0583 »

U mnie również niekiedy tak się robi wtedy daję: mapa /kontrola spójności mapy i czekam ... wtedy punkty przeskakują na warstwę zerową jeśli o to Ci chodzi
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Rozumiem że jedyną możliwością wczytania pliku SWD lub SWG (swoją drogą nie wiem czym one się różnią, ale takie otrzymujemy z naszego Osrodka), jest wczytanie jednego z nich do przeglądarki GIS, a następnie exportu na warstwę c-geo. Tak właśnie robię. Problem mam jednak z sprawdzeniem danych z bazy danych dotyczących punktu. O ile da się wybrać działkę, budynek czy też użytek, to jednak kliknięcie w punkt by pojawiły się informacje na jego temat jest niemożliwe. Jedyną możliwością, jaką do tej pory odnalazłem jest wyłączenie wszystkich warstw i pozostawienie wyłącznie warstwy punkty i kliknięcie wtedy w punkt. Problem w tym, że przez wyłączenie wszystkich warstw, ciężko jest zlokalizować dany punkt który nas interesuje.

W związku z tym proszę o zmodyfikowanie trochę narzędzia GIS by można było wybrać punkt przy włączonych pozostałych warstwach.
Sporym udogodnieniem mogło by być też wprowadzenie do legendy możliwość włączenia/wyłączenia wybieralności i widoczności danej warstwy. Coś na styl legendy C-Geo.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :).
Czy będzie coś w tej kwestii modyfikowane ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: Jurek B. »

Być może w kwietniowej aktualizacji się to pojawi, ale nie mam pewności.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: maciekwu »

próbuję otworzyć plik SWD przez przeglądarkę GIS otrzymuję informację o zakończeniu otwierania i nie pojawiają się żadne dane jest zintegrowane i powstało w TurboEwid (próbuję dla wersji normalnej i rozszerzonej). Pliki bez problemu wczytują się do C-SWDE. W czym jest problem?
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: maciekwu »

już się wyjaśniło!!!
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: Jurek B. »

Przy okazji - wprowadzamy do C-GEO możliwość odczytu pełnych danych ewidencyjnych, na razie z SWDE - po wskazaniu działki - wyświetlają się jej dane opisowe - tu jest opis tej funkcji
Proszę o informacje jak to Państwo oceniają i co jeszcze by się tam przydało.
Niestety to będzie też płatny moduł.
Załączniki
beznazwy.png
beznazwy.png (42.14 KiB) Przejrzano 4649 razy
Pozdrawiam Jurek B.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: kristof »

A skąd brać pliki SWDE ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: Jurek B. »

SWDE wydaje PODGiK.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: maciekwu »

czy ten nowy moduł to nie podpięte C-SWEDE? Co z tymi co mają wykupione C-SWDE?
kiedy można się spodziewać?
przydałaby się funkcja wybierania dla działki lub grupy działek z listy danych by łatwo przygotować np ustalenie granic
ale trudno coś sugerować nie mogąc przetestować tego co zamierzane
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przeglądarka GIS

Post autor: Jurek B. »

czy ten nowy moduł to nie podpięte C-SWDE? Co z tymi co mają wykupione C-SWDE?
kiedy można się spodziewać?
przydałaby się funkcja wybierania dla działki lub grupy działek z listy danych by łatwo przygotować np ustalenie granic
ale trudno coś sugerować nie mogąc przetestować tego co zamierzane
Tak, dokładnie jest to "przerobione" C-SWDE wpięte do C-GEO, ale działa niezależnie od tego czy się ma C-SWDE.
Zastanawiamy się by ci użytkownicy, którzy posiadają C-SWDE, mogli mieć albo za symboliczną kwotę, albo za darmo ten moduł odblokowany.
Wybieranie wielu działek - dobry pomysł - wprowadzimy coś takiego.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ