Dodatkowe ikonki i skróty

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: MarekOtt »

Witam.

Chciałem zgłosić możliwość wprowadzenia dodatkowych ikon na paski narzędzi oraz skrótów.

1. Wtyczki
Na pasku narzędzi przydała by się możliwość wprowadzenia ikonek wtyczek. Wyszło już dosyć dużo tyczek, jedne używa się częściej drugie mniej, jednak za każdym razem wybieranie z listy jest trochę kłopotliwe. Dlatego przydała by się możliwość wynoszenia skrótów na pasek narzędzi.

2. Menu legenda - odśwież
Wiem że istnieje możliwość odświeżania, jednak za każdym razem klikanie prawym i wybierania jest trochę męczące, może dało by się gdzieś umieścić na legendzie jakaś ikonkę odświeżenia, może na górze obok belki z napisem legenda. Oczywiście najlepszą dogodnością była by tu samo "odświeżająca" się legenda. Wtedy przy wprowadzeniu nowego kodu na mapę automatycznie np. kod pojawiłby się w warstwie zerowej, teraz niestety trzeba pierw odświeżyć listę legendy.

3. Tabela -Zmiana warstwy
Brak ikonki zmiany warstwy dla zaznaczonych punktów także jest trochę doskwierający, szczególnie po wprowadzeniu możliwości wyłaczenia przypisywania kodów do warstwy. Aktualnie możliwość zmiany warstwy gdzieś zagrzebane jest w menu, chyba tabela --> zaznaczone punkty --> przenieś na inną warstwę.

4. Szkic z zaznaczonych punktów w tabeli.
Po zaznaczeniu punktów w tabeli, możliwość stworzenia z tego szkicu, była by bardzo przydatna.

5. Odszukanie punktów na mapie "F2 na mapie"
Czy była by możliwość by przy uruchomionej tej opcji była możliwość dodatkowego przeskakiwania klawiszami strzałek lewo-prawo, kolejnych numerów. Aktualnie jest tylko za pomoca ikonek -1, +1 a wiec za pomocą myszki.

6. Okienko szybkiego wstawiania tekstu.
Po wpisaniu za pomocą tego okienka tekstu i wstawieniu na mapę, tekst nie jest zapisywany, a szkoda, na przykład przy uzupełnianiu treści mapy bardzo by się przydało.
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: PUG »

POPIERAM - Super pomysł.
Można by dodatkowo wprowadzić możliwość zapisu stanu pasków i ikonek i jeśli się da, to wszystkich innych ustawień w opcjach programu - tak jak jest to rozwiązane min. w ACadzie. Pomocne by to było chociaż przy nowej instalacji programu.
BTW. Formularze znowu nie trzymają ścieżki
Pozdrawiam.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: Jakub Kwinta »

Fajne pomysły.
Najbardziej podoba mi się możliwość dodania ikonek dla wtyczek :)
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: arttiq »

witam,

ja bym jeszcze dodał pasek : import/export. Każdy mógłby sobie ustawić najczęściej używane formaty wymiany danych.
pozdrawiam
arttiq
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: FaFaL »

Może autorzy C-GEO mają małe dzieci które by mogły im narysować ikonki :D :lol:
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
zgadzam się z przedmówcami>
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: grzes »

W wersji testowej w Opcje -> Paski narzędzi dodana możliwość wstawiania elementów z menu: Plik, Mapa, Tabela, Wtyczki
toolbars.png
toolbars.png (19.14 KiB) Przejrzano 4165 razy
pozdrawiam
grzes
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: Jakub Kwinta »

O to chodziło :)
Można sobie przygotować najczęściej używane opcje.


pozdrawiam

Jakub
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 4. Szkic z zaznaczonych punktów w tabeli.
Po zaznaczeniu punktów w tabeli, możliwość stworzenia z tego szkicu, była by bardzo przydatna.
Szkic oznacza rysunek jak np w modulach obliczeniowych?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze: 4. Szkic z zaznaczonych punktów w tabeli.
Po zaznaczeniu punktów w tabeli, możliwość stworzenia z tego szkicu, była by bardzo przydatna.
Szkic oznacza rysunek jak np w modulach obliczeniowych?
Dokładnie coś na taki wzór.

A co do wersji testowej, to mogła by być opcja wyboru ikonki zamiast "tekstu tytułu modułu obliczeniowego". Teraz w necie jest tyle ikonek, że można sobie ściągnąć i podmienić dla danej komendy. I drugie, np. gdy mam już taki dodatkowy pasek z moimi skrótami, to przy wejściu np. w menu raporty, pasek ten zostaje, zmniejszając mi przy tym pole widzenia podglądu raportów.

Notabene zauważyłem, że podglądzie nie da się wstawić symbolu, trzeba wejść w podgląd wydruku by była taka możliwość (z kolei podgląd wydruku nie pozwala zapisać zmian w raporcie), i przydała by się też w menu raportów i tym oknie podglądowym linijka na górze i z lewej strony :). Małe usprawnienie, które kiedyś tam przy okazji można dodać.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:I drugie, np. gdy mam już taki dodatkowy pasek z moimi skrótami, to przy wejściu np. w menu raporty, pasek ten zostaje, zmniejszając mi przy tym pole widzenia podglądu raportów.
Nie ma paska źle jest pasek też źle :D
Coś bedziemy myśleć zeby było dobrze
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: 5. Odszukanie punktów na mapie "F2 na mapie"
Czy była by możliwość by przy uruchomionej tej opcji była możliwość dodatkowego przeskakiwania klawiszami strzałek lewo-prawo, kolejnych numerów. Aktualnie jest tylko za pomoca ikonek -1, +1 a wiec za pomocą myszki.
Lewo, prawo odpada bo nie bedzie mozna przesuwac kursora. Bedzie działało góra, dół
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze:I drugie, np. gdy mam już taki dodatkowy pasek z moimi skrótami, to przy wejściu np. w menu raporty, pasek ten zostaje, zmniejszając mi przy tym pole widzenia podglądu raportów.
Nie ma paska źle jest pasek też źle :D
Coś bedziemy myśleć zeby było dobrze
Tu nie o to chodzi. Przydała by się możliwość wyłączania z paska narzędzi danych ikonek, tak jak to ma miejsce z niektórymi skrótami widocznymi w tabeli i na mapie. Teraz mamy taki efekt.

1 rys to skróty widoczne na mapie, rys 2 np. w menu raporty, co powoduje efekt zmniejszana się paska narzędzi.

Pełne skróty do zadań obliczeniowych na pasku narzędzi to też nie jest do końca dobry pomysł, szczególnie dla osób które pracują na pionowych paskach narzędzi. U takich użytkowników pasek narzędzi będzie zajmował znaczną część pola roboczego. Dlatego możliwość przypisania ikon była by dużo wygodniejsza.
Załączniki
1.JPG
1.JPG (26.43 KiB) Przejrzano 3944 razy
2.JPG
2.JPG (33.79 KiB) Przejrzano 3944 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze: Tu nie o to chodzi. Przydała by się możliwość wyłączania z paska narzędzi danych ikonek...
To był tylko żart. Wiem o co chodzi i jak bedzie czas to sie tym zajmę w pierwszej kolejności.
Dodanie ikonek jest znacznie trudniejsze do oprogramowania i musi poczekac.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: FaFaL »

Paski narzędzi z tabeli czy mapy mogą się automatycznie ukrywać bo wiadomo, że i tak w tabeli narzędzia dotyczące mapy nie będą przydatne, ale nie można czegoś takiego założyć w przypadku pasków indywidualnych ponieważ mogą być zlepkiem różnych funkcji. Wydaje mi się, że co najwyżej może być tak, że po wejściu do raportów znikają wszystkie paski... choć musi być to opcjonalne bo np. mnie bardzo wpienia jak coś mi nagle znika :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: grzes »

No tak, o tym nie pomyslalem - musi byc opcjonalne. Ja tez nie lubie jak mi cos mryga. I w sumie tylko do raportow.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: MarekOtt »

5. Odszukanie punktów na mapie "F2 na mapie"
Czy była by możliwość by przy uruchomionej tej opcji była możliwość dodatkowego przeskakiwania klawiszami strzałek lewo-prawo, kolejnych numerów. Aktualnie jest tylko za pomoca ikonek -1, +1 a wiec za pomocą myszki.

Zauważyłem że w wersji testowej już to działa, nie wiem czy prace zostały skończone. Jeśli tak to mała uwaga, czy po zmianie pikiety kursorem klawiatury, dany numer pikiety mógłby być od razu podświetlony (pokazany). Aktualnie jest tak że po zmianie kursorem, trzeba jeszcze wcisnąć enter.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: marcinn »

Mam propozycję do opcji wstawiania dodatkowych skrótów w pasku narzędzi. Aktualnie jest super- jest tylko jeden minus- żeby po dodaniu jakiegoś skrótu można było edytować jego nazwę. Teraz jeśli dodam skrót "Wstaw podział sekcyjny (siatkę kwadratów) jako obiekty to zajmuje mi to połowę linijki. Jak dodam sobie jeszcze kilka skrótów z rozbudowaną nazwą to nie będę miał miejsca na mapę. Ewentualnie tak jak ktoś pisał wcześniej- wprowadzenie ikonek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze:Mam propozycję do opcji wstawiania dodatkowych skrótów w pasku narzędzi. Aktualnie jest super- jest tylko jeden minus- żeby po dodaniu jakiegoś skrótu można było edytować jego nazwę. Teraz jeśli dodam skrót "Wstaw podział sekcyjny (siatkę kwadratów) jako obiekty to zajmuje mi to połowę linijki. Jak dodam sobie jeszcze kilka skrótów z rozbudowaną nazwą to nie będę miał miejsca na mapę. Ewentualnie tak jak ktoś pisał wcześniej- wprowadzenie ikonek
Albo po porostu możliwość przypisania własnej ikonki :), tyle ich w internecie że każdy może sobie coś podrasować.
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Dodatkowe ikonki i skróty

Post autor: pabik1 »

Wydaje mi się że ikony powinny być standardowo przypisane w programie, ewentualnie z możliwością edycji.
ODPOWIEDZ