Wersja na ANDROID-a?

Dyskusje dotyczace działania C-Geo V8 w systemie Linux
tachimetr

Wersja na ANDROID-a?

Post autor: tachimetr »

Planujecie może wydanie C-Geo dla systemu Android?

pozdrowienia
t.

PS: Wybrałem ten dział, wydaje mi się najbardziej zbliżony do tematu który poruszam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: Jurek B. »

Planujemy, nawet zaczęliśmy pierwsze próby :) ale nie możemy teraz określić jakiegoś konretnego terminu - wszystko trzeba pisać od nowa
Pozdrawiam Jurek B.
uze

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: uze »

Witam.

Czy próby dotyczą wersji z PC, czy raczej będzie to odpowiednik C-Geo dla Pocket PC??
Nie ukrywam, że wersja taka jak na PC byłaby świetnym rozwiązaniem w teren dla androidowych tabletów - wyposażona w np. dwa interfejsy - prostszy dotykowy i główny gdy tab jest sparowany z myszką i klawiaturą.

Pozdrawiam,
Marcin
OziLuk

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: OziLuk »

Witam

To ja zapytam czy planujecie wersję dla iPada II z systemem iOS 5 ?
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: logis »

Z tym iPadem to się proszę tak nie rozpędzać :-) nie nie przewidujemy, zresztą wersja na Androida też jest tylko hipotetyczna, szybko nic nie będzie.
Jacek
Jacek Małańczuk
NordGeodezja

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: NordGeodezja »

Witam.
Jak się ma sytuacja z C-Geo na Androida?
Rynek tabletów jest w chwili obecnej zasypany niedrogimi sprzętami pracującymi na Androidzie.
Przydałaby się jakaś wersja działająca na tym systemie. Są to wprost wymarzone maszyny do pracy w geodezji. Szybkie procesory, duże ekrany.
Może jest jakaś szansa, żeby zaemulować WinCE i uruchomić cGeod pocket?
666aniolow
__
__
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: 666aniolow »

Witam,
Ponawiam pytanie kolegi. Czy są jakieś wieści na horyzoncie w sprawie Androida?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: Jurek B. »

Witam, tak, pisze się, może pod koniec tego roku już coś będzie można pokazać.
Pozdrawiam Jurek B.
666aniolow
__
__
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: 666aniolow »

Dzięki za odpowiedź. Czekam niecierpliwie :)
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: oakpil »

Odświeżę temat, jak tam idą prace nad wersją dla androida? Ja się piszę na testowanie jak by co :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: Jurek B. »

Jest szansa na to, że jesienią już będzie dostępne.
Pozdrawiam Jurek B.
KrzyK
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 25 sty 2007, 19:20
Lokalizacja: Grądy k/ Orzysza

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: KrzyK »

bardzo dobrze, że będzie
ale idealnym rozwiązaniem w teren będzie nadal chyba tablet z Windows, bo potrzeba, oprócz C-Geo, zainstalować jeszcze EwMapę, AutoCad, programy do transmisji danych z instrumentów, i inne
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: FaFaL »

Autocad, ewmapa w terenie ?
Może wspólnie zastanówmy się do czego chcemy tablet wykorzystać w terenie ?
- Z wykorzystaniem Google maps i GPS chciałbym mieć nawigację do punktów osnowy lub działki klienta :)
- gdy jestem w zasięgu wifi chciałbym pobrać orto z wms aby póżniej w terenie z tego korzystać (mam tablet z gps, ale bez modemu GSM), przy okazji moźliwość podpięcia dowolnego tiffa z tfw.
- po pomiarze chciałbym z tachimetru lub gps zgrać dane na kartę sd lub pendriva, podłączyć do tabletu i wczytać na mapę jaką mam na tablecie (z podkładem wms)
- do punktów osnowy chciałbym podłączyć sobie np opisy topograficzne jakie dostałem z ośrodka.
- podczas podziałów, rozgraniczeń lub prac realizacyjnych czasem mogę zapomnieć przeliczyć sobie współrzędne punktów na podstawie starych szkiców katastralnych lub projektu i chciałbym móc te obliczenia wykonać w terenie na tablecie
- na mapie proste zapytania o odległość, powierzchnie i współrzędne (reszta obliczeń bez mapy)
- Możliwość łatwego importu projektów z C-GEO aby mieć w terenie mapę numeryczną którą dostałem z ośrodka
- mieć moźliwość zrobienia mapy wywiadu ... Czyli łatwego skreslania zaimportowanych na mapę obiektów i obrysowania obszarów w których trzeba coś domierzyć. - aktualnie są dobre aplikacje do obsługi pdfów na których moźna rysować i pisać uwagi, ale brakuje wskaźnika gps itp geodezyjnych ułatwień.
- łatwe przenoszenie plików przez np droboxa lub Google drive (zwłaszcza ze przecież mając tablet z androidem i tak musimy się zarejestrować u Googla )
- zupełnie dodatkowo (do szczęścia nie potrzebne) moźliwość połączenia z instrumentem przez Bluetooth w celu zgrania danych lub ich import z pliku)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: maciekwu »

ale np przy obsłudze mostu, wiaduktu czy innego skomplikowanego obiektu inżynierskiego, kiedy coś w trakcie pracy wyskakuje nietypowego lub kierownik budowy nagle w sposób bezwzględny koniecznie czegoś potrzebuje to bez programu sprawnie obsługującego projekt przeważnie dxf lub dwg nie da rady, tutaj liczenie bez rysunku albo w programie, w którym przeglądanie projektu jest wolne albo uciążliwe to taniec na linie
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: FaFaL »

Ale właśnie taki projekt można by wczytać do C-GEO i pózniej mapę przesłać do CGEO na androida. No chyba ze byłaby możliwość bezpośredniego importu dxf ...
Gdy będziemy mieć rysunek wektorowy możemy się przyciągać do punktów czy końców linii (czyli muszą być dostępne rożne metody przyciągania) i odczytywać niezbędne punkty
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: maciekwu »

oczywiście, Ale warunkiem jest prawidłowy import, a z tym niestety jest różnie. Zawsze czuję się pewnie gdy mam pod ręką projekt w "oryginale". Niestety procedury import/eksport są niedoskonałe (może nie mogą być inne)
KrzyK
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 25 sty 2007, 19:20
Lokalizacja: Grądy k/ Orzysza

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: KrzyK »

każdy z nas wykonuje różne prace, więc są różne potrzeby;
zaimportowany dwg nie wygląda tak samo w C-Geo jak w AutoCadzie, często te drobne różnice lub braki w treści są istotne;
podobnie z EwMapą- C-Geo chyba nigdy nie dorówna jej w obsłudze bardzo dużych plików- np całej gminy i jeszcze z rastrami lub ortofoto

co nie oznacza, że jestem przeciw- jestem jak najbardziej za- i na pewno sobie zanabędę :mrgreen:
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Wersja na ANDROID-a?

Post autor: FaFaL »

Z własnego doświadczenia wiem, że aby zrobić dobry produkt, należy wiedzieć jak będzie on wykorzystywany. Na forum widać, że jest trochę osób zainteresowanych programem geodezyjnym na tablecie z Androidem ale nikt nie pisze czego oczekuje od takiego programu. Może ktoś napisze jak by chciał aby wyglądało wgrywanie danych do urządzenia, co chciałby robić na mapie, co w tabeli, jakie obliczenia są dla niego najważniejsze .. jak chciałby go wykorzystywać ... bo wiadomo, że inaczej niż C-GEO na komputerze stacjonarnym :lol: Dopiero mając takie dane programiści mogą stworzyć produkt który będzie spełniał oczekiwania.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ