Wtyczka Kopiowania Punktów

W tym dziale zamieszczamy informacje o nowych wtyczkach. Można tu uzyskać pomoc na temat działania wtyczek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Wtyczka Kopiowania Punktów

Post autor: FaFaL »

Dzień dobry
Napisałem nową wtyczkę do pobrania z tego linku: https://www.dropbox.com/s/rx8o1uvuuuj21 ... d2Proj.zip
Do czego ona służy? Przyjmijmy, że pracujemy w jednym projekcie i brakuje nam punktu z innej tabeli z innego projektu... normalnie należałoby otworzyć drugi projekt (aktualny zostanie zamknięty), skopiować punkty do schowka, otworzyć ponownie docelowy projekt i wkleić punkty. Dzięki powyższemu programikowi można pracując w tabeli odpalić wtyczkę, wskazać tabelę w której są punkty nam potrzebne (może w przyszłości zmienię interfejs wyboru tabeli na ładne drzewka jak w C-GEO), otworzy się tabela z punktami w której wystarczy zaznaczyć punkty (pojedynczy lub wiele) i nacisnąć przycisk Eksportu. Po sekundzie punkty pojawią się w aktualnej tabeli w C-GEO.
Miłego użytkowania. Ciekawe ile osób będzie miało problemy z BDE :-D
2014-08-07_115949.jpg
2014-08-07_115949.jpg (141.99 KiB) Przejrzano 9259 razy
PS>> Przycisk Wyczyść nie działa :)
Po testach stwierdzam, że czasem działa, a czasem wywala błąd inicjalizacji BDE. Jak ktoś też tak ma, no to peszek. W tej chwili coś takiego pomogło:
Należy uruchomić BDE Administrator (z Panelu sterowania)
Kliknąć zakładkę Configuration
Kliknąć w węzeł System->INIT
W tabelce po prawej zmienić następujące wartości:

SHAREDMEMSIZE ustawić na 4096, jak nie pomoże to na 8192
SHAREDMEMLOCATION na 5BDE jak nie pomoże to 0x6BDE
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Wtyczka Kopiowania Punktów

Post autor: maciekwu »

pomysł świetny, parę pytań:
jak zaznaczyć obszar nie ciągły w tabeli pkt ? ( ctrl nie działa )
czy istnieje możliwość otwarcia innej tabeli z tego samego projektu. U mnie przy takiej próbie wywala błąd
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Wtyczka Kopiowania Punktów

Post autor: FaFaL »

Ad. 1. Ten komponent pozwala jedynie zaznaczać obszary ciągłe. Nie wydaje mi się to kłopotliwe, bo ma służyć przenoszeniu pojedynczych punktów, zawsze można zaznaczać pojedynczo i eksportować - nie jest to raczej kłopotliwe.
Ad. 2. Innej tabeli z tego samego projektu który jest otwarty w C-GEO ? Raczej może być blokowany dostęp, bo tylko jeden program może mieć dostęp do bazy danych. Zresztą jakoś nie widzę dużej potrzeby, bo taką tabelę można łatwo otworzyć w C-GEO i skopiować punkty ... bo przecież wtedy obie tabele mogą być otwarte w C-GEO - więc po co używać zewnętrznego narzędzia ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Wtyczka Kopiowania Punktów

Post autor: maciekwu »

dzięki za tak szybką odpowiedź.
ad1 można tak ale chcąc skopiować dwa czy trzy punkty to faktycznie nie problem byłby przy większej ilości
ad2 faktycznie ale zasygnalizowałem czy zgłaszanie błędu w takiej sytuacji jest prawidłowe.
Mam problem z pozostawaniem procesu c-geo op zamknięciu programu i zastanawiałem się czy to nie jest przyczyną.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Wtyczka Kopiowania Punktów

Post autor: FaFaL »

Niestety zastosowany silnik bazy danych jest już troszeczkę stary i ma fochy więc wszystko jest możliwe :( właśnie sprawdziłem u siebie. Mam w projekcie trzy tabele, jedną otworzyłem w C-GEO i drugą mogłem otworzyć w wtyczce, ale gdy pierwszą zamknę w C-GEO to i tak się nie da jej otworzyć w wtyczce, bo C-GEO dalej ją ma otwartą. Tak to już działa i chyba nie należy się dziwić takim sytuacją
.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Wtyczka Kopiowania Punktów

Post autor: MarekOtt »

Kolejna super wtyczka, choć tak naprawdę możliwość jaką daje ta wtyczka, powinna być standardowo w programie ;).

Pozdrawiam i dzięki.
ODPOWIEDZ