Strona 1 z 1

ObliGEO.ULDK

: wtorek, 7 maja 2019, 19:25
autor: FaFaL
Tak sobie ostatnio trafiłem na podsumowanie z GUGiK na temat usług http://www.gugik.gov.pl/aktualnosci/30. ... ieg-i-uldk i zaciekawiłem się usługą ULDK. Dzięki niej można pobrać geometrię wskazanej działki. Usługa jest zabezpieczona przed nadużyciem (np. pobieranie działek dla całego kompleksu) więc raczej nie należy przesadzać.
Z tego powodu stwierdziłem, że nauczę się czegoś nowego, a jednocześnie może komuś się to przyda. Tak powstała nowa wtyczka której zadaniem jest pobieranie geometrii działki wskazanej kliknięciem:
https://www.dropbox.com/s/ywux75uay9gmp ... K.zip?dl=0

Filmik jest tu:
https://www.dropbox.com/s/xo9c9g3ut1h50 ... 4.wmv?dl=0


Właśnie zauważyłem, że w nowej aktualizacji w C-GEO też dodano funkcję:
do funkcji na mapie dodano ikonkę wywołania wyszukiwania geometrii działek przy wykorzystaniu usługi ULDK udostępnionej przez GUGiK. Po wywołaniu funkcji, należy podać pełny identyfikator działki (z TERYT i numerem działki po kropce), np. 141201_1.0001.1867/2, wtedy program wyświetli wektorowe granice działki na bieżącej mapie,
więc wtyczkę można traktować jako uzupełnienie ;)

Re: ObliGEO.ULDK

: wtorek, 7 maja 2019, 21:42
autor: Jurek B.
Faktycznie, działaliśmy równolegle :)
To co zrobiłeś Rafale - czyli geometria działki dla wskazanego punktu też miała wejść w tej aktualizacji, ale zabrakło nam czasu na jej ładne wykończenie, więc Twoja wtyczka przyda się na pewno conajmniej do czasu następnej aktualizacji :)

Re: ObliGEO.ULDK

: wtorek, 7 maja 2019, 23:30
autor: FaFaL
Hihihi :-)

Re: ObliGEO.ULDK

: środa, 8 maja 2019, 08:13
autor: marcinn
Pomysł super. Nie wiem jakie są ograniczenia, ale można byłoby też dorzucić wrzucanie działek wg narysowanego już obiektu zamkniętego.
Mi coś nie chce ta wtyczka działać. Pobrałem, wrzuciłem do katalogu "wtyczki", uruchomiłem, wskazałem działkę i nic się nie dzieje- tabelka we wtyczce dalej pusta i działka się nie pobrała. Coś robię nie tak?

Re: ObliGEO.ULDK

: środa, 8 maja 2019, 08:23
autor: FaFaL
a po wybraniu przycisku wskazywania punktów zmienia się kursor na celownik ?
Właśnie na drugim komputerze (win10) kursor myszki mi się nie zmienia, czyli brak jest komunikacji między wtyczką a c-geo. Jak będzie czas to cosik pozmieniam aby uniknąć tego problemu. Zauważyłem, że czasem muszę wiele razy kliknąć przycisk wskazywania aby komunikacja zadziałała. Chyba wiem w czym problem, ale teraz trzeba z tym żyć :D

a co do pierwszego pytania to ciężko byłoby coś takiego stworzyć, zwłaszcza że celem tej usługi jest pozyskiwanie informacji dla pojedynczej działki, dla masówki jest WMS.

Re: ObliGEO.ULDK

: środa, 8 maja 2019, 08:54
autor: marcinn
Właśnie kursor się nie zmienia. Też mam win10 architektura x64