Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

W tym dziale można wpisywać znane i polecane adresy dostępnych serwerów WMS - przydatnych użytkownikom C-GEO. Tu także można pytać o pomoc w zakresie WMS.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

Post autor: Asia T. »

W nowej aktualizacji [obecnie w wersji testowej] w kliencie WMS pojawi się spora lista kilkudziesięciu adresów usług WMS dla niektórych powiatów, miast, województw oraz innych obszarów.
Ponadto sam klient WMS będzie posiadał nowe funkcje, na przykład podział na katalog usług [usługi dodane do programu automatycznie] oraz ''moje usługi'' [lista tylko tych serwerów, które są nam niezbędne do pracy].
W związku z obszerną listą dodanych usług pojawiła się również prosta wyszukiwarka.

Więcej informacji i pełna lista dodanych serwisów tutaj: http://softline.xgeo.pl/wiki/index.php?title=Klient_WMS
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

Post autor: MarekOtt »

Witam.

Od jakiegoś czasu próbuje wykorzystać nowego klienta WMS, wraz z nowymi definicjami serwerów. Próbowałem na przykładzie powiatu strzeleckiego. Pikiety które znajdują się na mapie, pochodza z kliknięć z google maps view, a więc lokalizacja na pewno odpowiada powiatowi strzeleckiemu. Niestety klient wms nie pobiera mapy i nie wiem już co mogę robić źle, a staram się stosować do zaleceń podanych na wiki c-geo.

Czy ktoś może coś poradzić. http://youtu.be/lPFJ5qsTobs?hd=1
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,
prawdopodobnie coś jest zepsute u dostawcy usługi, ponieważ klient pobiera mapę, ale jej treść jest szara (widać poniżej skali 1:5000). Ponadto, gdy odświeża się adres w kliencie, tak, jak Pan to zrobił, widać po prawej stronie, że nazwy warstw są "podejrzane" - spearfish i tasmania ;)
radziłabym w takim przypadku poczekać kilka dni i spróbować skorzystać z adresu ponownie - może błąd zostanie poprawiony.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było uaktualnic adres z geoportalu powiatu strzeleckiego. W kliencie WMS C-Geo niestety nie działa :(

http://geoportal.powiatstrzelecki.pl/po ... QsNDEsLCw=

I odrazu SIP Miasta Strzelce Op.

http://sip.strzelceopolskie.pl/publikat ... olor=blue2

z tego co chyba widzę jest tez WFS.

BTW. Można też wiedzieć jak wyciągnąc ten adres z portalu. Niby mam narzędzia diagnostyczne w przeglądarce i coś próbowałem, ale z zerowym skutkiem :( .
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

Post autor: Asia T. »

Niestety, coś jest nadal nie tak z udostępnianym serwisem WMS dla powiatu strzeleckiego :/ pojawia się ciągle po odświeżeniu adresu w C-Geo warstwa "spearfish" i "tasmania" - może trzeba by było to zgłosić u producenta?
Natomiast odnośnie portalu dla miasta - nie widać nigdzie wprost adresu usługi WMS, może po prostu jej nie udostępniają.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

Post autor: MarekOtt »

trazja pisze:Niestety, coś jest nadal nie tak z udostępnianym serwisem WMS dla powiatu strzeleckiego :/ pojawia się ciągle po odświeżeniu adresu w C-Geo warstwa "spearfish" i "tasmania" - może trzeba by było to zgłosić u producenta?
Natomiast odnośnie portalu dla miasta - nie widać nigdzie wprost adresu usługi WMS, może po prostu jej nie udostępniają.
Dziękuję za informację, postaram się to zgłosić.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

Post autor: marcinn »

Czy mapy satelitarne google mają adres WMS, żeby można było dodać ten serwis do wyświetlania w tle?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Nowy klient WMS i lista dodanych serwisów

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 12 lip 2022, 08:40 Czy mapy satelitarne google mają adres WMS, żeby można było dodać ten serwis do wyświetlania w tle?
W Google działa to nie na zasadzie WMS, ale efekt byłby podobny. Niestety jest ona płatna i niedostępna dla zwykłych użytkowników, ale dla twórców aplikacji, którzy mogą w nich udostępniać ją użytkownikom.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ