Szablon UKE

Dyskusje na temat i możliwość umieszczenia własnych plików definicji linii, szablonów, formularzy
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Szablon UKE

Post autor: Igor »

W zeszłym roku musiałem sporządzić szablon bazy danych ze słownikami zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 31 lipca 2019 r. Dzięki czemu mogłem tworzyć bazę danych dla kanału technologicznego by potem utworzyć pliki w formacie shp.
Później mój komputer przechodził modernizację przez co utraciłem słowniki, które kiedyś utworzyłem. Nadal mam tabelę/mapę z bazą danych utworzonych na podstawie tamtych słowników ale nic więcej. Dodam że chodziło o pliki shp, które zarządca drogi musiał umieścić na platformie pit.uke.gov.pl, która obecnie nazywa się https://inwentaryzacja.uke.gov.pl/
Co prawda w marcu wyszło nowe rozporządzenie określające zakres przekazywanych danych ale może ktoś również stworzył słowniki, które po dostosowaniu będę mógł użyć.
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szablon UKE

Post autor: Jurek B. »

Rozumiem, że samego szablonu już Pan nie ma?
Proszę w takim razie otworzyć tą mapę i w oknie projektów nacisnąć prawy klawisz myszki na nazwie mapy, wybrać Zapisz jako szablon. Wydaje się mi, że może powstać szablon z właściwymi słownikami.
Jeśli będzie miał Pan z tym problem, proszę zadzwonić do naszego serwisu - do kolegi Damiana (wew. 6) ale jutro po godz. 12.
Pozdrawiam Jurek B.
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Szablon UKE

Post autor: Igor »

Tak, działa, dziękuję bardzo :D
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Szablon UKE

Post autor: Igor »

Zauważyłem jednak, że w samym C-geo nie ma możliwości edytowania słowników, czy są przechowywane w zewnętrznym pliku, który mógłbym edytować?
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Szablon UKE

Post autor: Jurek B. »

Igor pisze: 19 maja 2023, 09:24 Zauważyłem jednak, że w samym C-geo nie ma możliwości edytowania słowników, czy są przechowywane w zewnętrznym pliku, który mógłbym edytować?
Słowniki można edytować w menu Opcje-Słowniki dla pól baz danych, ale można je także edytować w notatniku - plik slowniki.ini w C-GEO\BIN, jednak wówczas należy uważać by go nie uszkodzić. Dlatego może lepiej skontaktować się z naszym serwisem tel. - pomożemy.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ