DialogPage w Formularzu

Dyskusje na temat i możliwość umieszczenia własnych plików definicji linii, szablonów, formularzy
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

DialogPage w Formularzu

Post autor: Aoschin »

Dzień dobry!

Dało by się odblokować komponenty w edytorze DialogPage w formularzach w c-geo?
Trochę modernizuję swoje formularze aby były interaktywne, ale klepanie tego w skrypcie ręcznie od zera jest męczące.
Nie trzeba tego wiele, TButton, TComboBox, TLabel i TMemo, nie wzgardziłbym też TPanel i TGroupBox, ale to już przepych.

Wiem, że ta wersja FastReport w C-GEO jest ciut kulawa, więc jak się nie da to się nie da.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: DialogPage w Formularzu

Post autor: grzes »

Włączyłem w wersji testowej. Nigdy z tego nie korzystałem i jestem bardzo ciekaw jak to można wykorzystać. Proszę się podzielić jakimś formularzem z tymi dialogami (jeśli to nie problem).
pozdrawiam
grzes
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: DialogPage w Formularzu

Post autor: marcinn »

Czy macie do polecenia jakąś literaturę odnośnie FastReport, żeby można było się nauczyć, podszkolić?
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: DialogPage w Formularzu

Post autor: Aoschin »

Osobiście korzystałem z tego
https://www.fast-report.com/public_down ... ual-en.pdf
https://www.fast-report.com/public_down ... ual-pl.pdf

Polski przekład jest średni, ale z braku laku, jeśli ktoś koniecznie potrzebuje
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: DialogPage w Formularzu

Post autor: Aoschin »

Yo!

Dałoby się do zmiennych dostępnych z poziomu formularza dorzucić path do oryginalnego (wczytywanego) formularza?
Chciałbym sobie zrobić w skrypcie opcję zrzucania wprowadzonych danych do backupu, albo i zapisywania awaryjnej kopii formularza - Bóg jeden wie jak często sobie coś nadpisuję.
Po wczytaniu pracujemy w pliku tymczasowym i nawet gdybym się dostał do path'a tego pliku to nic mi to nie daje.
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ