teryt

Dyskusje na temat i możliwość umieszczenia własnych plików definicji linii, szablonów, formularzy
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

teryt

Post autor: maciekwu »

takie uwagi odnośnie formularzy
1 czy jest możliwość wstawiania dla gminy terytu bez numeru obrębu? (problem pojawił się już na forum w 2012r)
2 czy jest możliwość wstawiania numeru obrębu (jako część terytu) dla obrębu?
3 przydałaby się możliwość wstawiania nr działki, która jest w opisie projektu
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: teryt

Post autor: Aoschin »

Teryt gminy [$pNr_Teryt_gmi] (na Wiki tu chyba jest mały błąd, bo jest opisane jako jedn. ewid. i obręb a jest sam kod gminy)
Nr obrębu [$pIdObreb]

Za C-GEO wiki
$p0 - pierwsza linia opisu projektu
$p1 - druga linia opisu projektu
$p2 - .....
$p3 - czwarta linia opisu projektu
Przykładowe opisy w szkicu polowym
Gmina: [$pNr_Teryt_gmi], [$pGmina] -> Gmina: 300701_2, Blizanów
Obręb: [$pIdObreb], [$pNazwaObreb] -> Obręb: 0026, RYCHNÓW

Link do wiki
https://softline.geo.pl/wiki/index.php? ... formularzy
Pozdrawiam
Ao
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: teryt

Post autor: maciekwu »

Niestety nie pobiera nr obrębu a także Nr działki
obraz1.png
obraz1.png (4.9 KiB) Przejrzano 4978 razy
obraz2.png
obraz2.png (10.89 KiB) Przejrzano 4978 razy
nr obrębu pobierany jest z pola ID obrębu nie z numeru Teryt. Natomiast pole ID obrębu nie jest pobierane z GO. Pozostaje puste pomimo pełnego Terytu działki w GO.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2021, 14:44 przez maciekwu, łącznie zmieniany 1 raz.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: teryt

Post autor: Aoschin »

"Linie opisu projektu" dotyczą tego dużego pola Opis na samej górze.

Jeśli chodzi o personalizowane zmienne to będzie tak
[ + $ + p + 'nazwa_zmiennej' + ]

Czyli dla numeru działki u Pana -> [$pNr działki]
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: teryt

Post autor: Aoschin »

W kwestii obrębu to nie wiem, co może być przyczyną.
To co podałem w poprzednim poście jest skopiowane z mojego formularza, na którym właśnie pracuję i wszystko się wyświetla.

Trzeba by sprawdzić czy została poprawnie wybrana lokalizacja przez przycisk 'Wybierz położenie', bo zakładam, że C-GEO w miarę bieżącej wersji.

@Edit
Z ciekawości sprawdziłem i rzeczywiście Id. obrębu z GO nie przechodzi. Trzeba póki co wybierać dane przy zakładaniu projektu (ja tak robię i wszystko śmiga) lub przez 'Wybierz położenie' i poprosić o poprawkę do przenoszenia danych z GO

PS. Ładnie prosimy! :)
Pozdrawiam
Ao
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: teryt

Post autor: maciekwu »

Jeżeli ustaliłem położenie roboty w GO to jaki sens powtarzać to w c-geo. Myślę, że idea współpracy tych programów polega między innymi na nie wykonywaniu dwukrotnie tej samej czynności. Tym bardziej, że dane przechodzą tylko w jednym kierunku.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: teryt

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 12 sie 2021, 11:24 takie uwagi odnośnie formularzy
1 czy jest możliwość wstawiania dla gminy terytu bez numeru obrębu? (problem pojawił się już na forum w 2012r)
2 czy jest możliwość wstawiania numeru obrębu (jako część terytu) dla obrębu?
3 przydałaby się możliwość wstawiania nr działki, która jest w opisie projektu
Poniżej przypominam oznaczenia atrybutów pobranych z danych projektu, pochodzących z powiązanej z projektem pracy w GO, do wykorzystania w zmiennych formularzy:

Ad.1 - kod TERYT dla gminy: $pNr_Teryt_gmi
Ad.2 - kod TERYT obcięty do id obrębu - tu faktycznie programista musi dodać przypisywanie z GO id obrębu do danych projektu. Gdy to zrobi, wówczas należy użyć już obecnie działającego kodu pobierającego numer obrębu z TERYT przypisanego do projektu: $pIdObreb
Ad.3 - nr działki: $pNr działki
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: teryt

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 13 sie 2021, 17:06 Jeżeli ustaliłem położenie roboty w GO to jaki sens powtarzać to w c-geo. Myślę, że idea współpracy tych programów polega między innymi na nie wykonywaniu dwukrotnie tej samej czynności. Tym bardziej, że dane przechodzą tylko w jednym kierunku.
Tu taka uwaga - dane są pobierane w obu kierunkach, czyli zarówno z danych pracy wcześniej założonej w GO do danych nowego projektu powiązywanego z tą pracą, jak i wtedy gdy najpierw wprowadzi się dane projektu i na ich podstawie założy się nową pracę w GO (korzystając z funkcji wiązania projektu z GO i ikonki Dodaj):
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (103.81 KiB) Przejrzano 4685 razy
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: teryt

Post autor: maciekwu »

problem powstał w związku z wstawianiem do formularza idobrębu, który jest ostatnią składową terytu. Ustalony w GO teryt przechodzi do projektu C-geo ale to Idobrębu już nie lub nie zawsze. Mam projekty powiązane z GO i w niektórych pole Idobrębu jest wypełnione a w innych nie (może wypełniłem je ręcznie). Na próbę połączyłem projekt z pracą i mimo wypełnienia pola Teryt (w projekcie i w pracy) pole pozostaje puste
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: teryt

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 16 sie 2021, 19:21 problem powstał w związku z wstawianiem do formularza idobrębu, który jest ostatnią składową terytu. Ustalony w GO teryt przechodzi do projektu C-geo ale to Idobrębu już nie lub nie zawsze. Mam projekty powiązane z GO i w niektórych pole Idobrębu jest wypełnione a w innych nie (może wypełniłem je ręcznie). Na próbę połączyłem projekt z pracą i mimo wypełnienia pola Teryt (w projekcie i w pracy) pole pozostaje puste
Tak, właśnie to opisałem w moim poście - programista doda przenoszenie także id obrębu z GO do projektu. Gdy to będzie gotowe - dam znać na forum.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: teryt

Post autor: Jurek B. »

Ad.2 - kod TERYT obcięty do id obrębu - tu faktycznie programista musi dodać przypisywanie z GO id obrębu do danych projektu. Gdy to zrobi, wówczas należy użyć już obecnie działającego kodu pobierającego numer obrębu z TERYT przypisanego do projektu: $pIdObreb
Programista w wersji testowej C-GEO wprowadził pobieranie id obrębu do danych projektu przy wiązaniu projektu z pracą GO.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ