ewmapa.sz

Dyskusje na temat i możliwość umieszczenia własnych plików definicji linii, szablonów, formularzy
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

ewmapa.sz

Post autor: janek »

Czy ktoś wczytał szablon ewmapa.sz?
Widzę plik w folderze, ale program go nie widzi, przy próbie wczytania.
Może ktoś mi udzieli wskazówki jak to zrobić. Będę wdzięczny.
Janek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: ewmapa.sz

Post autor: FaFaL »

Dziwne, bo u mnie zaraz po aktualizacji mogłem z niego skorzystać. Może proszę włączyć c-geo jako administrator?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: ewmapa.sz

Post autor: janek »

A czy może Pan mnie poprowadzić w operacjach. Może po prostu szukam nie tam gdzie trzeba.
Janek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: ewmapa.sz

Post autor: FaFaL »

Hmmmm, w zasadzie żadne szczególne operacje nie są wymagane no ale :
1. Po wgraniu aktualizacji, w katalogu BIN pojawi się plik ewmapa.sz
2. Włączamy C-GEO
3. Tworze nowy projekt lub tworzę nową tabelę w projekcie istniejącym
4. W oknie tworzenia projektu/tabeli rozwijam listę szablonów, są tam np. gazowania.sz, geoinfo.sz ..... oraz ewmapa.sz którego wybieram
5. Tworzę nową tabelę
6. Po jej otwarciu nie przybywają nowe kolumny, ale na mapie są już odpowiednie warstwy.
7. Pozostaje teraz wczytać plik wsadowy z ośrodka lub rysować na odpowiednich warstwach (nie można się posługiwać narzędziem K-1 - chyba że wcześniej się go odpowiednio przerobi - tak przy okazji to fajnie by było gdyby można było sobie wybierać z comboboxa ustawienia narzędzia k-1 które sobie sami zrobimy)
8. na koniec ewentualny export w formacie EWMapy
Na wszystkich komputerach pojawił mi się szablon i nie było z tym problemów, choć muszę przyznać że na jednym komputerze program mi się zacina gdy tworzę tabelę w oparciu o szablon - ale możliwe że ktoś mi coś namieszał :/
Należy pamiętać, że szablon jaki przygotowali Panowie (i ewentualnie Pani Ewa :wink: ) jest oparty na warstwach z jakiegoś ośrodka (lub domyślnych opartych na wytycznych technicznych k-1.10) i należy sobie sprawdzić czy nasz ośrodek posługuje się takim samym rozwarstwieniem - z tego co wiem to niektóre ośrodki szaleją 8)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2010, 18:30 przez FaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: ewmapa.sz

Post autor: janek »

No tak, nie tam gdzie trzeba chciałem wybrać szablon. Jest ok.
Dziękuję bardzo
Janek B.
ODPOWIEDZ