GNNS Solutions - import wektorów - statyka

Pytania, problemy, propozycje rozwoju modułu
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

GNNS Solutions - import wektorów - statyka

Post autor: Jakub Kwinta »

Po obliczeniu post processingu w gnns solutions, da się wyeksportować z niego obliczone wektory, ale nie za bardzo wiem w jaki sposób należy je wczytać do wyrównania. Plik ma rozszerzenie OBN i nie da się podejrzeć jego struktury tak aby został zaimportowany jako txt. Na razie temat traktuję testowo ponieważ większość jest mierzona metodą RTK, ale nie wszędzie jest możliwość wykonania takich pomiarów więc wykonałem pomiar i obliczenie statycznie.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GNNS Solutions - import wektorów - statyka

Post autor: grzes »

Prosze podeslac plik OBN na grzes malpa xgeo.pl. Fajnie jakby jeszcze dalo sie dolaczyc np zrzut ekranu z wartosciami wektorow ktore sa w pliku OBN. Sprobujemy zrobic czytanie tego formatu.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GNNS Solutions - import wektorów - statyka

Post autor: FaFaL »

Jakub Kwinta pisze:Po obliczeniu post processingu w gnns solutions, da się wyeksportować z niego obliczone wektory, ale nie za bardzo wiem w jaki sposób należy je wczytać do wyrównania. Plik ma rozszerzenie OBN i nie da się podejrzeć jego struktury tak aby został zaimportowany jako txt. Na razie temat traktuję testowo ponieważ większość jest mierzona metodą RTK, ale nie wszędzie jest możliwość wykonania takich pomiarów więc wykonałem pomiar i obliczenie statycznie.
W między czasie w GNSS Solutions można stworzyć sobie tekstowy format exportu i z niego skorzystać.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: GNNS Solutions - import wektorów - statyka

Post autor: Jakub Kwinta »

Plik został wysłany. W jaki sposób można stworzyć taki plik txt z wektorami w GNNS?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GNNS Solutions - import wektorów - statyka

Post autor: FaFaL »

W oknie exportu jest ikonka tworzenia nowego formatu - prawy górny róg okna (pierwsza ikonka).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GNNS Solutions - import wektorów - statyka

Post autor: Jurek B. »

Kolega FaFaL zrobił fajny opis importu wektorów GNSS z programu GNSS Solution do C-GEO
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: GNNS Solutions - import wektorów - statyka

Post autor: Jakub Kwinta »

Super sprawa, wielkie dzięki dla FaFaLa :)
O to chodziło.

pozdrawiam
Jakub
ODPOWIEDZ