Raport RTK CHC

Pytania, problemy, propozycje rozwoju modułu
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Raport RTK CHC

Post autor: FaFaL »

Witam
Spłodziłem program do Raportowania pomiarów RTK z odbiorników CHC (bo podobno nie będą mogli wykorzystywać programu udostępnionego przez dystrybutora).
Załączam przykładowy raport (dla tych co nie CHC ;) )
Program jest dostępny do pobrania w katalogu wtyczek.
Update
Program już działa jako wtyczka do C-GEO umożliwiając wysyłanie pomierzonych punktów do C-GEO, wysyłanie raportów (niestety trzeba ręcznie zmieniać orientację strony i format A4), pobiera z C-GEO współrzędne punktów w celu obliczenia różnicy współrzędnych punktów kontrolnych.
zrzut ekranu.png
zrzut ekranu.png (49.94 KiB) Przejrzano 11784 razy
Załączniki
Przykladowy raport.zip
(43.3 KiB) Pobrany 245 razy
Ostatnio zmieniony 10 gru 2013, 11:46 przez FaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Raport RTK CHC

Post autor: Jakub Kwinta »

Super sprawa z tym programem. Raport jest czytelny i zawiera wszystkie potrzebne dane. Już czekam na wtyczkę do C-GEO. Jest możliwość wysłania raportu bezpośrednio do PDFa z poziomu programu? I jeszcze jeden temat można z automatu przy wysyłaniu raportu do rtf a zmienić układ strony na poziomy, zmniejszyć marginesy lewy i prawy do 15mm i czcionkę na 8. Przy takich ustawieniach raport idealnie nadaję się od razu do wydruku.
Super że od razu można eksportować plik txt razem z błędami punktów do cgeo. Kawał dobrej roboty :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Raport RTK CHC

Post autor: FaFaL »

Cieszę się, że się podoba :)
Co do PDFa itp to dorobiłem funkcję drukowania, a w niej proszę sobie ustawić poziomy układ strony (proszę pobrać jeszcze raz program). Proszę dać znać czy tak może być. Czcionka domyślna to 8, więc już nie trzeba zmieniać. Jeśli chodzi o orientacje RTF to w tym momencie nic więcej nie wymyślę - trzeba sobie to samemu zmieniać w jakimś edytorze.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Raport RTK CHC

Post autor: Jakub Kwinta »

Teraz to jest już pełnia szczęścia. Wystarczy wydrukować do PDFa i można nagrać na płytkę do urzędu bez edytowania czymkolwiek.
Pozdrawiam i dziękuję za udostępnienie tego programu.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Raport RTK CHC

Post autor: kristof »

Szkoda, że raport jest tylko do odbiorników CHC. Ja mam Topcona - może by dało się dorobić odczyt dla innych odbiorników ?
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Raport RTK CHC

Post autor: Jakub Kwinta »

Odkryłem pewien problem w generowaniu raportu. Czasami w jednym zbiorze mierze kilka tematów. Program robi raport tylko z pierwszego VRSa. Czasami gdy są problemy z ASG na jednej robocie też generują się 2 VRSy.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Raport RTK CHC

Post autor: FaFaL »

Hmmm, mój plik testowy też ma dwie bazy vrs i wyszystko jest ok. Proszę mi przesłać na email podany w nagłówku raportu plik roboty (dla kontroli wraz z csv).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Raport RTK CHC

Post autor: FaFaL »

Dzięki :) naprawione. Na razie pod linkiem, ale pewnie jutro będzie we wtyczkach.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Raport RTK CHC

Post autor: grzes »

Już wrzucilem do wtyczek
pozdrawiam
grzes
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Raport RTK CHC

Post autor: Jakub Kwinta »

To się nazywa szybki serwis :)

pozdrawiam

Jakub
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Raport RTK CHC

Post autor: kristof »

Czy da się coś zrobić w sprawie odczyt plików Topcona, tym bardziej, że w module "wyrównania ścisłego osnów" jest możliwy odczyt takich plików.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Raport RTK CHC

Post autor: FaFaL »

Niestety mój program nie będzie rozbudowany o obsługę innych odbiornikiem. Moim celem była pomoc geodetom którzy zostali oszukani przez dystrybutora ich odbiorników.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Raport RTK CHC

Post autor: grzes »

Kompleksowe rozwiazanie raportow z odbiornikow GPS jest przygotowywane jako oddzielny modul do c-geo.
pozdrawiam
grzes
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Raport RTK CHC

Post autor: Jakub Kwinta »

Czy oprócz możliwości zrobienia raportów z różnych odbiorników planowane jest dodanie możliwości post processingu? Po wprowadzeniu planowanych opłat za użytkowanie serwisów ASG może się okazać , że będzie popyt na możliwość wykonania prostych obliczeń z pomiarów statycznych.
ODPOWIEDZ