Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
r.geodeta
_
_
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 7 października 2021, 11:00

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: r.geodeta »

Jurek B. pisze: czwartek, 7 października 2021, 18:01
r.geodeta pisze: czwartek, 7 października 2021, 15:54 Czy w przypadku dodania do C-Geo pola o nazwie "Nr działki" jak w wątku powyżej będzie można z tego pola korzystać w formularzach? Tak jak można z innych pól np "Powiat": $pPowiat ?
Podobnie chciałbym zintegrować pole "Ulica"
Co do numeru działki, to tak - można korzystać z niego w formularzach, jeśli doda się je do zmiennych projektu. Powiat (np. w formularzu: $pPowiat) jest jedną z predefiniowanych zmiennych, jak gmina, obręb itd., ale niestety z ulicą czy miejscowością już tak nie będzie. Wymagałoby to oprogramowania takich pól by jeśli ktoś je sobie wprowadzi, można byłoby z nich korzystać.
Dobrze, tylko jaki jest kod odniesienia tj tak jak dla Powiat jest $pPowiat to dla Nr działki będzie $pNr_dzialki czy jednak jakiś inny? :-)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 7335
Rejestracja: środa, 16 lutego 2005, 21:25

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Jurek B. »

Tak, dokładnie jak Pan napisał, ale z "ł"- dla działki będzie: $pNr_działki
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1048
Rejestracja: czwartek, 31 marca 2005, 19:17

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: maciekwu »

problem nie otwierających się plików dotyczy plików pdf. Czyli wszystkich, które po przeniesieniu do do operatu zostają przekonwertowane na pdf oraz tych, które są podpięte jako pdf do pracy. Pliki te fizycznie są na dysku. Przy próbie ich podglądu otwiera się przeglądarka Microsoft Edge, która poszukuje pliku w dziwnej lokalizacji (tam go nie ma) file:///C:/Users/Public/Documents/Geo%20Organizer/tmp/Protoko%C5%82y%20graniczne%2014-08-2021.pdf. Po zmianie domyślnego programu dla plików pdf na Acrobat Reader dostaję informację: "program AR nie może otworzyć pliku, ponieważ nie jest to obsługiwany typ pliku lub jest on uszkodzony (np. został wysłany jako załącznik i niepoprawnie rozkodowany". Z poziomu jakiegokolwiek eksploatora AR otwiera plik bez problemu.
Po przeinstalowaniu programu pdf otwiera się już prawidłowo w Microsoft Edge. Tak więc problem jak sądzę rozwiązany.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 października 2021, 13:56 przez maciekwu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 7335
Rejestracja: środa, 16 lutego 2005, 21:25

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: piątek, 8 października 2021, 13:31 problem nie otwierających się plików dotyczy plików pdf. Czyli wszystkich, które po przeniesieniu do do operatu zostają przekonwertowane na pdf oraz tych, które są podpięte jako pdf do pracy. Pliki te fizycznie są na dysku. Przy próbie ich podglądu otwiera się przeglądarka Microsoft Edge, która poszukuje pliku w dziwnej lokalizacji (tam go nie ma) file:///C:/Users/Public/Documents/Geo%20Organizer/tmp/Protoko%C5%82y%20graniczne%2014-08-2021.pdf.
Ta lokalizacja podawana przez Edge jest poprawna - w folderze tmp są umieszczane dokumenty przeznaczone do poglądu. Proszę sprawdzić czy są te dokumenty w folderze Dokumenty, bo tam są one przechowywane przez program i pobierane przez Edge do podglądu.
Najlepiej też w indywidualnych problemach nie pisać na forum, ale kontaktować się z naszym serwisem - wtedy nie tracimy czasu na różne hipotezy przy ograniczonych informacjach.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ