Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

a może jakaś funkcja serwisowa naprawiająca te nieszczęsne polskie znaki diakrytyczne?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

k_batura pisze:a może jakaś funkcja serwisowa naprawiająca te nieszczęsne polskie znaki diakrytyczne?
Za duzo roboty - tak duzo ma Pan danych?
pozdrawiam
grzes
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: janek »

Dobrze byłoby, aby po wybraniu ilości jednostek kalkulator się zamykał
Janek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: janek »

Do zgłoszenia wraz nazwą materiału przenosi się kod materiału
Janek B.
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

grzes pisze:
k_batura pisze:a może jakaś funkcja serwisowa naprawiająca te nieszczęsne polskie znaki diakrytyczne?
Za duzo roboty - tak duzo ma Pan danych?
...nie mam dużo, ok 10 robót...
Skoro dużo z tym roboty to lepiej przeznaczyć ten czas na wprowadzanie zmian, ułatwień i nowych funkcji, np:
1. dobrze byłoby wprowadzić unikalny identyfikator (lub księga robót [ks. rob.] np 14/2014) do każdej roboty - łatwiejsze zarządzanie kolejnością robót,
2. Nie wiem czy to po zmianie na wersję 0.3. ale znów jest problem z polem Wykonawca - nazwa wyświetlana to nazwisko/nazwa firmy i jeszcze imię. Proponuję zatem rozdzielić nazwę firmy od imienia i od nazwiska. Teraz jest bałagan i trochę to nielogiczne, przynajmniej dla mnie :).
3. Okno "Ośrodek dokumentacji/urząd" - super sprawa z tym schematem identyfikatora zgłoszenia! Ja mam wstawione np. GK-ODGiK.6640. ............. .2014. To się drukuje na zgłoszeniu. Po nadaniu identyfikatora przez Starostwo chciałbym w miejsce kropek wstawić nadany numer, tak aby po generowaniu zgłoszenia uzupełniającego lub innych dokumentów wstawiał się już pełny numer roboty.

Brawa dla programistów!
Podoba mi się przyjęta zasada programistów, aby każde wypełniane pole można zdefiniować wg własnych upodobań - łatwo przystosować program do własnych potrzeb!!!
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

To może taka propozycja:
Z PODGiK Opole dostaje się do zgłoszenia pliki jpg z skanami dokumentów z Zasobu. Można pomyśleć nad dodawaniem ich do GeoOrganizera - tak aby mieć wszystko w jednym miejscu, a klikanie w programie może być łatwiejsze niż wyszukanie na dysku. Program by musiał skopiować pliki jpg do swoich katalogów i później umożliwiać ich wyświetlanie.

Później geodeta wszystkie swoje szkice, dzienniki itp również musi zeskanować do jpg i odesłać do ODGiK - można też o tym pomyśleć.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

k_batura pisze: 1. dobrze byłoby wprowadzić unikalny identyfikator (lub księga robót [ks. rob.] np 14/2014) do każdej roboty - łatwiejsze zarządzanie kolejnością robót,
2. Nie wiem czy to po zmianie na wersję 0.3. ale znów jest problem z polem Wykonawca - nazwa wyświetlana to nazwisko/nazwa firmy i jeszcze imię. Proponuję zatem rozdzielić nazwę firmy od imienia i od nazwiska. Teraz jest bałagan i trochę to nielogiczne, przynajmniej dla mnie :).
3. Okno "Ośrodek dokumentacji/urząd" - super sprawa z tym schematem identyfikatora zgłoszenia! Ja mam wstawione np. GK-ODGiK.6640. ............. .2014. To się drukuje na zgłoszeniu. Po nadaniu identyfikatora przez Starostwo chciałbym w miejsce kropek wstawić nadany numer, tak aby po generowaniu zgłoszenia uzupełniającego lub innych dokumentów wstawiał się już pełny numer roboty.
Ad. 1 Do tego celu ma sluzyc pole numer/oznaczenie roboty - rozumiem ze przydałaby sie jakas autonumeracja?
Ad. 2 Wykonawca moze byc albo osobą fizyczną (wtedy wpisujemy nazwisko i imię) albo prawną (wtedy wpisujemy tylko nazwę firmy)
Ad. 3 Po otrzymaniu numeru nalezy go wpisac w zgloszeniu. Wtedy mozna go uzywac na dokumentach tworzonych z szablonu (menu w edycji treści szablonu: Wstaw->Zgłoszenie->Identyfikator zgłoszenia)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: MarekOtt »

Domyślam się że program będzie w przyszłości płatny. Czy jest znana cenę tego programu dla posiadaczy C-Geo wraz z bieżącymi aktualizacjami. Zastanawiam się nad przejściem na ten program przy organizacji robót oraz tworzenia dokumentów operatu. Aktualnie robię to wszystko w c-geo, poprzez utworzone szablony w raportach. Wydaje mi się że bardziej przyszłościowym programem do tego będzie GeoOrganizer i dlatego z chęcią przesiadłbym się na organizera, jednak nie wiem czy cena nie będzie przerażająca by go zakupić, a później mogą dojść jakieś dodatkowe koszty np. z racji wykupu rocznej licencje na aktualizacje tak jak jest to w c-geo. Dlatego chciałem się zapytać, jakie są plany w związku z tym programem itp.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Jurek B. »

Domyślam się że program będzie w przyszłości płatny. Czy jest znana cenę tego programu dla posiadaczy C-Geo wraz z bieżącymi aktualizacjami. Zastanawiam się nad przejściem na ten program przy organizacji robót oraz tworzenia dokumentów operatu. Aktualnie robię to wszystko w c-geo, poprzez utworzone szablony w raportach. Wydaje mi się że bardziej przyszłościowym programem do tego będzie GeoOrganizer i dlatego z chęcią przesiadłbym się na organizera, jednak nie wiem czy cena nie będzie przerażająca by go zakupić, a później mogą dojść jakieś dodatkowe koszty np. z racji wykupu rocznej licencje na aktualizacje tak jak jest to w c-geo. Dlatego chciałem się zapytać, jakie są plany w związku z tym programem itp
Będzie możliwość zakupu GeoOrganizera jako modułu zintegrowanego z C-GEO (wtedy będzie kosztował między 200 a 300 zł netto - być może nawet bliżej 200 zł), a także jako osobny program, ale wtedy będzie droższy (np. ze względu na integrację z SWDE).
Wprowadzenie płatnej wersji to jeszcze przyszłość - może to potrwać kilka miesięcy.
Jako moduł nie będzie wymagał osobnej opłaty za aktualizację - będzie rozbudowywany w ramach aktualizacji C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: janek »

Czy w przyszłości po instalacji wersji oficjalnej (płatnej) zachowane zostaną dotychczasowe dane wprowadzone do programu. Krótko mówiąc, czy można bez żadnych obaw o utratę danych już w pełni korzystać z programu?
Janek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

janek pisze:Czy w przyszłości po instalacji wersji oficjalnej (płatnej) zachowane zostaną dotychczasowe dane wprowadzone do programu. Krótko mówiąc, czy można bez żadnych obaw o utratę danych już w pełni korzystać z programu?
Janek B.
Myślę że tak. Na razie w kolejnych wersjach udaje się rozszerzac bazę bez zadnych konsekwencji (poza przygodą z polskimi znakami, ale to juz mamy za sobą). Temat jest opanowany i raczej nie przewiduję żadnych problemów.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: oakpil »

1. Panie z ośrodka maja prośbę aby nazwy kolumn i wierszy miały inną lub pogrubioną czcionkę i faktycznie teraz to się wszystko zlewa.
2. Czy wersja płatna będzie przewidywała zniżkę dla tych co kiedyś kupili "Libro"?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

oakpil pisze:1. Panie z ośrodka maja prośbę aby nazwy kolumn i wierszy miały inną lub pogrubioną czcionkę i faktycznie teraz to się wszystko zlewa.
O ktore wiersze/kolumny chodzi?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
oakpil
____
____
Posty: 124
Rejestracja: 09 paź 2007, 18:01
Lokalizacja: wlkp

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: oakpil »

ochodzi tylko nazwy czyli np. "kod materiału zasobu" i tylko to pogrubione;"nazwa materiału zasobu"; "Zakres powierzonych czynności"; "Dane określające położenie obszaru" itp. itd.
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: fancegeo »

Nie mogę edytować i ewentualnie poprawiać zgłoszenia.
Po ponownym uruchomieniu programu już mogę!
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 13:31 przez fancegeo, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

zgłoszenie poprawia się wyłącznie w tabelkach w których wprowadza się dane - tam chyba wszystko da się zmienic
Pozdrawiam Rafał Kocierz
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: fancegeo »

Ale przez podwójne kliknięcie na zgłoszenie pojawia się podgląd wydruku a nie tabelki do edycji jak było w wersji poprzedniej.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

fancegeo pisze:Ale przez podwójne kliknięcie na zgłoszenie pojawia się podgląd wydruku a nie tabelki do edycji jak było w wersji poprzedniej.
druga ikonka - ta obok plusika z dodawaniem
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tuvalu »

oakpil pisze:1. Panie z ośrodka maja prośbę aby nazwy kolumn i wierszy miały inną lub pogrubioną czcionkę i faktycznie teraz to się wszystko zlewa.
A to czasami nie będzie wymagało zmiany Rozporządzenia? :lol:
We wzorze jedynie tytuł okienka nr 4 i napis "WYKONAWCA PRAC GEODEZYJNYCH" jest opisany delikatnie powiększonym Arialem.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tuvalu »

Jak można zrobić plik tekstowy, coś w rodzaju raportu z listą zgłoszonych robót geodezyjnych? Muszę zawieźć coś takiego do ośrodka bo czekam na odpowiedź ponad ustawowe 10 dni :?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tuvalu pisze:Jak można zrobić plik tekstowy, coś w rodzaju raportu z listą zgłoszonych robót geodezyjnych? Muszę zawieźć coś takiego do ośrodka bo czekam na odpowiedź ponad ustawowe 10 dni :?
Wersja 0.4.0.0 - link i opis w pierwszym poście.
pozdrawiam
grzes
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: PUG »

Witam.
Czy dało by się zrobić coś takiego, żeby w miejscu <nazwa wykonawcy...> oprócz pełnej nazwy można było wstawić grafikę z logiem firmy?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

PUG pisze:Witam.
Czy dało by się zrobić coś takiego, żeby w miejscu <nazwa wykonawcy...> oprócz pełnej nazwy można było wstawić grafikę z logiem firmy?
W zgloszeniu (bedzie klopot) czy w szablonach?
pozdrawiam
grzes
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: PUG »

Chodziło mi właśnie o zgłoszenie... W szablonach nie ma z tym żadnego problemu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

Dzień dobry
Mam problem z Geo Organizerem:
dzisiaj rano wszystko śmigało bez zarzutu natomiast teraz program sam się zamyka zaraz po uruchomieniu nie wyświetlając żadnego komunikatu.
Proszę o pomoc
(Windows 7, intel i3, 2GB Ram)
Zablokowany