Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Strona 6 tego wątku ....
Pozdrawiam Rafał Kocierz
radeck
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2012, 10:19

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: radeck »

Faktycznie....
Przeoczyłem.
Dzięki :D
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: geobar »

Czy byłaby możliwość dodania w zakładce prace geodezyjne kolumny nr działki, gdyż trudno jest zlokalizować właściwą robotę tylko po nazwie miejscowości i asortymencie, gdyż te dane bardzo często się powtarzają, a nie w każdej miejscowości są nazwy ulic. Byłoby to bardzo duże ułatwienie, przy wyszukiwaniu właściwego zgłoszenia.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

geobar pisze:Czy byłaby możliwość dodania w zakładce prace geodezyjne kolumny nr działki, gdyż trudno jest zlokalizować właściwą robotę tylko po nazwie miejscowości i asortymencie, gdyż te dane bardzo często się powtarzają, a nie w każdej miejscowości są nazwy ulic. Byłoby to bardzo duże ułatwienie, przy wyszukiwaniu właściwego zgłoszenia.
Nie bedzie to łatwe bo do pracy moze byc przypisane wiele działek. Na szybko to proponowałbym dopisac numer dzialki (jesli jest taka potrzeba) w polu "Opis pracy". Pomysle czy nie dodac zbiorczego pola w ktorym beda dodatkowo zapisywane dzialki do wyswietlania.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

dzień dobry
Skoro już jesteśmy przy pytaniach z serii "czy można byłoby dodać taką opcję ..."
to ja mam taką malutką prośbę o wyświetlanie numeru telefonu zleceniodawcy w głównej tabeli bo jest on dość często potrzebny, a przekopanie się w moim przypadku przez listę klientów trochę trwa ... poza tym trzeba tego konkretnego klienta edytować by zobaczyć nr tel.

To tyle Panie Grzegorzu i wszystkiego dobrego w nowym roku.
geoekspres
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 18 kwie 2005, 11:52

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: geoekspres »

Dołączając się do listy życzeń.
Czy jest możliwość dowolnego konfigurowania informacji wyświetlanych przy generowaniu raportu z zestawieniem zgłoszonych robót?
W tej chwili brakuje mi możliwości zestawienia dodatkowo dwóch pól tj. "Numer/oznaczenie" oraz "Opis".
Program w tej chwili przechowuje sporo informacji, w przyszłości pewnie będzie jeszcze więcej. Myślę, że przydatna byłaby opcja dowolnego konfigurowania różnego rodzaju zestawień do wydruku.
Chyba, że coś takiego już jest, a problem jest ze mną ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:dzień dobry
Skoro już jesteśmy przy pytaniach z serii "czy można byłoby dodać taką opcję ..."
to ja mam taką malutką prośbę o wyświetlanie numeru telefonu zleceniodawcy w głównej tabeli bo jest on dość często potrzebny, a przekopanie się w moim przypadku przez listę klientów trochę trwa ... poza tym trzeba tego konkretnego klienta edytować by zobaczyć nr tel.
Wrzucilem wersję 0.9 z dodaną kolumną
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

geoekspres pisze:Dołączając się do listy życzeń.
Czy jest możliwość dowolnego konfigurowania informacji wyświetlanych przy generowaniu raportu z zestawieniem zgłoszonych robót?
W tej chwili brakuje mi możliwości zestawienia dodatkowo dwóch pól tj. "Numer/oznaczenie" oraz "Opis".
Program w tej chwili przechowuje sporo informacji, w przyszłości pewnie będzie jeszcze więcej. Myślę, że przydatna byłaby opcja dowolnego konfigurowania różnego rodzaju zestawień do wydruku.
Chyba, że coś takiego już jest, a problem jest ze mną ;)
Pozdrawiam
Konfigurowalny raport to większe wyzwanie - na razie dodałem te pola na sztywno (v. 0.9)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

Czy można wprowadzić kolorowanie wierszy na wcześniej zdefiniowany kolor zależny od statusu danej roboty, np zielony "w trakcie", szary "zakończone", drugi etap "czerwony"...?
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

Główne okno z pracami geodezyjnymi:
1. w menu kontekstowym możliwość stworzenia raportu dla konkretnej pracy (zestawienie wszystkich informacji przypisanych dla danej pracy),
2. w menu kontekstowym możliwość ustawienia statusu (np zakończony, oczekujący...).
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

Błąd przy modyfikacji danych

Witam wszystkich, ostatnio podczas wpisywania danych w GeoOrganizer natrafiłem na błąd który powoduje usunięcie danych które wpisałem uprzednio.
Wygląda to tak:
1. Dodaję nową pracę
2. Wpisuję Dane Ogólne
3. Wpisuję Dane Dodatkowe
4. Przechodzę na Dane Ogólne - zmieniam nazwę np. nazwę ulicy -> jest kopernika -> dopisuję Mikołaja Kopernika
5. Przechodzę do zakładki Dane Szczegółowe i .... pusto.

podobny problem wystąpił kiedyś po dodaniu danych z pliku SWDE, jedynie wpisanie danych po kolei - zakładka po zakładce i brak zmian daje pewność że na zakładce Dane Dodatkowe nic się nie zmieni i wszystkie wpisane przez nas informacje pozostaną na swoim miejscu.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:Błąd przy modyfikacji danych

Witam wszystkich, ostatnio podczas wpisywania danych w GeoOrganizer natrafiłem na błąd który powoduje usunięcie danych które wpisałem uprzednio.
Wygląda to tak:
1. Dodaję nową pracę
2. Wpisuję Dane Ogólne
3. Wpisuję Dane Dodatkowe
4. Przechodzę na Dane Ogólne - zmieniam nazwę np. nazwę ulicy -> jest kopernika -> dopisuję Mikołaja Kopernika
5. Przechodzę do zakładki Dane Szczegółowe i .... pusto.

podobny problem wystąpił kiedyś po dodaniu danych z pliku SWDE, jedynie wpisanie danych po kolei - zakładka po zakładce i brak zmian daje pewność że na zakładce Dane Dodatkowe nic się nie zmieni i wszystkie wpisane przez nas informacje pozostaną na swoim miejscu.
Probuję odtworzyc tą sytuację ale nie udaje mi się - nic nie ginie. Czy "pusto" oznacza ze nie ma zadnych wierszy w tabelce danych dodatkowych - czy ze wiersze są ale nie ma wczesniej wpisanych danych?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Może po wprowadzeniu danych nie dokonano wyjścia (tabulator, enter czy klik myszką) z miejsca wprowadzania, a to powoduje, że baza danych sobie tego nie zapisała (nie miała sygnału o końcu edycji) ? Takie luźne przemyślenia do sprawdzenia ;)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

To może ja się przyłączę z jedną propozycją:
geo.jpg
geo.jpg (123.46 KiB) Przejrzano 4657 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

sprawdziłem niestety nie działa dalej pomimo zapisu do bazy modyfikacja Danych Ogólnych powoduje usunięcie Danych Dodatkowych
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:sprawdziłem niestety nie działa dalej pomimo zapisu do bazy modyfikacja Danych Ogólnych powoduje usunięcie Danych Dodatkowych
A moje pytanie wyzej zadane? Nie ma nic czy tylko danych?
Czy to wersja z serwerem?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

nie ma wcześniej wpisanych danych, nie jest to wersja z serwerem
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:nie ma wcześniej wpisanych danych, nie jest to wersja z serwerem
Ciężka sprawa - prosze podesłac mi na grzes małpa xgeo.pl zrzut ekranu z defincją pól uzytkownika - sprobuje na takich samych danych potestowac
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

k_batura pisze:Główne okno z pracami geodezyjnymi:
1. w menu kontekstowym możliwość stworzenia raportu dla konkretnej pracy (zestawienie wszystkich informacji przypisanych dla danej pracy),
Chodzi o listę dokumentów podpiętą do pracy? Przydałby sie jakis przykład
2. w menu kontekstowym możliwość ustawienia statusu (np zakończony, oczekujący...).
OK
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

grzes pisze:
k_batura pisze:Główne okno z pracami geodezyjnymi:
1. w menu kontekstowym możliwość stworzenia raportu dla konkretnej pracy (zestawienie wszystkich informacji przypisanych dla danej pracy),
Chodzi o listę dokumentów podpiętą do pracy? Przydałby sie jakis przykład
2. w menu kontekstowym możliwość ustawienia statusu (np zakończony, oczekujący...).
OK
Załączniki
Raport.JPG
Raport.JPG (31.41 KiB) Przejrzano 4596 razy
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: janek »

Czy działa zakładka koszty, bo nie mogę sobie z tym poradzić
Janek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Działa całkiem ok. Choć przyznam, że bardziej widziałbym dodatkowe kolumny: stawka jednostkowa, ilość, kategoria, zniżka (wtedy można by tworzyć sobie katalog składowych wraz z cenami za jednostkę - np. dniówka pracy zespołu, godzina kameralistki, koszt kilometra przejazdu samochodu.....). Pole kategoria należałoby ustalić z kimś dobrym w księgowości, tak aby można tu było wskazywać co jest kosztem itp (może być to przydatne przy obliczeniu faktycznego kosztu roboty, ponieważ pewne rzeczy wrzucamy w koszta i odliczamy od podatku, a w przypadku innych takich ciekawostek nie mamy... ja się na tym dobrze nie znam).
2015-01-23_174148.jpg
2015-01-23_174148.jpg (56.92 KiB) Przejrzano 4558 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: janek »

Dziękuję.
Nie mogłem poradzić sobie z dodawaniem kolejnego wiersza .Teraz wiem, że wstawia się strzałkami z klawiatury.
Janek B.
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: GEOMAG »

Witam wszystkich.
Zainstalowałem geoorganizer i jest bomba. Bardzo mi się podoba, ułatwia pracę i zapanowanie nad niektórymi tematami. Tak na szybko to czy można dorobić dwie funkcjonalności
1. w tabeli Prace geodezyjne możliwość wyświetlenia/zgaszenia prac geodezyjnych po statusie pracy (kompletowanie materiałów/w trakcie/zakończona).
2. w tabeli Prace geodezyjne możliwość wyświetlenia/zgaszenia prac geodezyjnych z bieżącego roku.
3. możliwość zrobienia kopi roboczej stworzonej bazy danych wraz z własnymi słownikami - bardzo ważne bo jak zdecydujemy się na wprowadzanie wszystkich robót w tym programie i trafi nam się jakaś padaczka komputerowa to można paść na kolana :)
pozdrawiam
tomek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

GEOMAG pisze:Witam wszystkich.
Zainstalowałem geoorganizer i jest bomba. Bardzo mi się podoba, ułatwia pracę i zapanowanie nad niektórymi tematami. Tak na szybko to czy można dorobić dwie funkcjonalności
1. w tabeli Prace geodezyjne możliwość wyświetlenia/zgaszenia prac geodezyjnych po statusie pracy (kompletowanie materiałów/w trakcie/zakończona).
Filtrowanie:
filtr.png
filtr.png (11.64 KiB) Przejrzano 4434 razy
lub grupowanie:
filtr1.png
filtr1.png (16.29 KiB) Przejrzano 4434 razy
2. w tabeli Prace geodezyjne możliwość wyświetlenia/zgaszenia prac geodezyjnych z bieżącego roku.
Najprosciej chyba posortowac dane (klikajac na nazwę kolumny) lub tworząc własny filtr (pozycja "Inne ..." po kliknięciu na ikonkę filtra w nagłówku kolumny). Od kolejnej wersji filtr bedzie zapamietywany po zamknieciu programu:
filtr2.png
filtr2.png (9.46 KiB) Przejrzano 4434 razy
3. możliwość zrobienia kopi roboczej stworzonej bazy danych wraz z własnymi słownikami - bardzo ważne bo jak zdecydujemy się na wprowadzanie wszystkich robót w tym programie i trafi nam się jakaś padaczka komputerowa to można paść na kolana :)
wszystkie dane zapisywane są w pliku roboty.geo (kopię tego pliku należy robić najlepiej na inny nośnik) ktory jest:
- dla wersji jednostanowiskowej zaleznie od wersji windows: Users\Public\Documents\Geo Organizer
- dla wersji seciowej w katalogu serwera (serwer nie powinien byc z tego powodu instalowany w katalogu program files).
pozdrawiam
grzes
Zablokowany