Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Jeszce raz zwracam uwagę na dużą przydatność tworzenia automatycznego; zawiadomień, wezwań, książki nadawczej oraz ułatwienie tworzenia sprawozdania na które obecnie jest kładziony duży nacisk.
ale przecież już teraz można tworzyć własne szablony i z nich generować automatycznie dokumenty.
W celu automatycznego generowania wezwań na grunt dobrze jest wykorzystać funkcje modułu SWDE w C-GEO. Pozostaje jedynie ich zaimportowanie do GeoOrganizera dla porządku (wraz z innymi raportami).

Co do dodatkowych baz, to chyba najlepiej tu zaproponować potrzebne (wraz z polami jakie powinny zawierać). Z tego co widzę, to Grześ wprowadza wszystkie propozycje (tak jak niedawno dodano słownik aktów prawnych o które ktoś prosił).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: geobiuro »

Tak, mam świadomość tych możliwości ale w rytmie pracy, brak jest czasu na tworzenie tych szablonów, dlatego skłonny jestem za takie opracowanie zapłacić a czas przeznaczyć na zagadnienia które dobrze znam.
Drobne usprawnienia owszem wprowadzam sam a le tworzenie całej struktury to brak czasu i odpowiedniej wiedzy.
Tak będzie z większym pożytkiem dla wszystkich.


Z poważaniem.
AM
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: geobiuro »

Jeszcze koniecznie GeoOrganizer musi przypominać o terminach spotkań na gruncie zgodnie z "Zawiadomieniem" lub "Wezwaniem"

Z poważaniem
AM
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

geobiuro pisze:Jeszcze koniecznie GeoOrganizer musi przypominać o terminach spotkań na gruncie zgodnie z "Zawiadomieniem" lub "Wezwaniem"

Z poważaniem
AM

O tak! Jeszcze lepiej w postaci odpowiedniego komunikatu dzień wcześniej.
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: hasan »

Witam, GeoOrganizera używam od jego pierwszych wersji. Ostatnią jego wersję postanowiłem zainstalować na serwerze i stacji roboczej. Instalacja ukończona poprawnie. Nie mogę uporać się z polskimi znakami o których była mowa w poprzednich postach. Polskich czcionek nie mam w słowniku "Cel prac geodezyjnych" "Zakres powierzonych czynności", są natomiast w "Zbiór danych". Co zrobić aby odzyskać polskie czcionki?

Mariusz
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

grzes pisze:
k_batura pisze:...no Panie Grzesiu...zainstalowałem powyższą aktualizację i uruchomiłem nową funkcję test. Wrodzona ciekawość.
Teraz mam ok 30 000 robót ala ma kota :shock:
No coż testowalem sobie pracę przez internet i musialem wygenerowac sobie duzą bazę i niestety przez kilka godzin bylo na serwerze do pobrania. Zaraz pomysle jak to usunąc.
Ale co się uśmialem to moje :)
Panie Grzesiu, po dodaniu kolejnej pracy wszystkie te 30 tys robót się pojawiło :)
Proszę o to rozwiązanie problemu o którym Pan pisał powyżej...
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

Czy do okna z robotami można dodać kolumnę <Zleceniodawca>?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

k_batura pisze:
grzes pisze:
k_batura pisze:...no Panie Grzesiu...zainstalowałem powyższą aktualizację i uruchomiłem nową funkcję test. Wrodzona ciekawość.
Teraz mam ok 30 000 robót ala ma kota :shock:
No coż testowalem sobie pracę przez internet i musialem wygenerowac sobie duzą bazę i niestety przez kilka godzin bylo na serwerze do pobrania. Zaraz pomysle jak to usunąc.
Ale co się uśmialem to moje :)
Panie Grzesiu, po dodaniu kolejnej pracy wszystkie te 30 tys robót się pojawiło :)
Proszę o to rozwiązanie problemu o którym Pan pisał powyżej...
Prosze wypakowac do katalogu w ktorym zainstalowany jest program te pliki. Po uruchomieniu w menu bedzie opcja "test2" - usuwa ona roboty mające w polu Grupa wartość "aaa"
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

hasan pisze:Witam, GeoOrganizera używam od jego pierwszych wersji. Ostatnią jego wersję postanowiłem zainstalować na serwerze i stacji roboczej. Instalacja ukończona poprawnie. Nie mogę uporać się z polskimi znakami o których była mowa w poprzednich postach. Polskich czcionek nie mam w słowniku "Cel prac geodezyjnych" "Zakres powierzonych czynności", są natomiast w "Zbiór danych". Co zrobić aby odzyskać polskie czcionki?

Mariusz
Jezeli nie chcemy pozbyc sie juz wprowadzonych danych to tylko klikanie "Edytuj" i dopisanie polskich znakow dla kazdej pozycji słownika
pozdrawiam
grzes
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: hasan »

grzes pisze:
hasan pisze:Witam, GeoOrganizera używam od jego pierwszych wersji. Ostatnią jego wersję postanowiłem zainstalować na serwerze i stacji roboczej. Instalacja ukończona poprawnie. Nie mogę uporać się z polskimi znakami o których była mowa w poprzednich postach. Polskich czcionek nie mam w słowniku "Cel prac geodezyjnych" "Zakres powierzonych czynności", są natomiast w "Zbiór danych". Co zrobić aby odzyskać polskie czcionki?

Mariusz
Jezeli nie chcemy pozbyc sie juz wprowadzonych danych to tylko klikanie "Edytuj" i dopisanie polskich znakow dla kazdej pozycji słownika
Edytuj dla słownika "Cel prac geodezyjnych" otwiera okno do edycji, ale nie zapisuje poprawionych danych (dane pozostają bez zmian), nie można również usunąć rekordu ze słownika. :( .
A bardziej brutalne podeście, które spowoduje usunięcie problemu i danych ?

Mariusz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

a czy na pewno klient połączył się z serwerem ? Na serwerze proponuję również zainstalować GeoOrganizera (klient wielostanowiskowy), wpisać mu IP i zobaczyć co pojawi się w bazie :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: hasan »

Może coś namieszałem z instalacją ? Na komputerze stacjonarnym zainstalowałem GeoOrgnizer Serwer, następnie na tym samym komputerze zainstalowałem GeoOrganizer (wilostanowiskowa), uruchomołem podałem IP, nastąpiło połączenie. GeoOrgnizer serwer uruchamia się ze startem windowsa (w prawym dolnym rogu jest jego ikona).
Jeżeli zamknę GeoOrganizer Serwer to nie mam połączenia do danych przez GeoOrganizer. W katalogu GeoOrganizer jest plik serwer z wpisanym IP.

Mariusz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Ze sposobem instalacji wszystko ok :)
Po takiej instalacji baza powinna być pusta i powinny być polskie litery raczej wszędzie. Czy gdy na pustej bazie zakłada się nową robotę i nowe zgłoszenie to brakuje w wspomnianych polach polskich liter? Właśnie sprawdziłem u siebie i brak problemów gdy zakładam bazę od nowa.
Pamiętam, że miałem podobny problem gdy komputer klient nie mógł się połączyć z serwerem, ale dlatego wspomniałem aby zainstalować klienta na serwerze i jego uruchomić i sprawdzić te polskie litery.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: hasan »

Dokonałem ponownej instalacji Serwer GeoOrganizer, po uruchomieniu były zapisane zgłoszenia, w słowniku "Cel prac geodezyjnych" - brak polskich znaków.
Następnie w katalogu Serwer GeoOrganizer usunąłem plik roboty.geo (nie wiem czy tu są dane). Po połączeniu do bazy nie było żadnych zgłoszeń, dodałem nowe zgłoszenie, "Cel prac geodezyjnych " nadal bez polskich znaków ?

Mariusz
Załączniki
znaki.JPG
znaki.JPG (182.32 KiB) Przejrzano 4267 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3117
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

aby wszystko skasować, proponuję tam gdzie jest klient wejść START-DOKUMENTY i tam jeszcze odszukać katalog GeoOrganizera i skasować roboty.geo
Pozdrawiam Rafał Kocierz
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: hasan »

FaFaL pisze:aby wszystko skasować, proponuję tam gdzie jest klient wejść START-DOKUMENTY i tam jeszcze odszukać katalog GeoOrganizera i skasować roboty.geo
Pomogło, serdecznie dziękuję. :D

Mariusz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

hasan pisze:
FaFaL pisze:aby wszystko skasować, proponuję tam gdzie jest klient wejść START-DOKUMENTY i tam jeszcze odszukać katalog GeoOrganizera i skasować roboty.geo
Pomogło, serdecznie dziękuję. :D

Mariusz
Tylko to by znaczylo ze program nie łączył się przez serwer - plik bazy roboty.geo w przypadku pracy z serwerem jest w katalogu serwera.
pozdrawiam
grzes
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: hasan »

Ale jak wyłączyłem Serwer GeoOrgnizer to nie miałem połączenia do bazy danych (nie było widać zgłoszeń), ponowne uruchomienie Serwer GeoOrgnizer umożliwiało połączenie z bazą (widać było zgłoszenia). Wcześniej na tym komputerze GeoOrgnizer był też instalowany jednostanowiskowo. Aktualnie wykonałem połączenie z innego komputera w sieci i wszystko działa.

Mariusz
Cruck

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Cruck »

Cruck pisze:Witam.
Czy możliwe jest dodanie kilku "okienek" z dodatkowymi danymi w robocie (np w zakładce Dane dodatkowe), oraz możliwość wstawiania tych danych do szablonów ?
Piotr

Ponawiam

Przydatne byłyby np. : sekcja, działka, arkusz mapy i może definiowane samodzielnie.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tuvalu »

Zgodnie z FAQ GUGIK #15
Do ilu miejsc po przecinku należy podawać ilość jednostek rozliczeniowych w Dokumencie Obliczenia Opłaty w przypadkach, gdy jednostką rozliczeniową jest „km2” lub „ha”?

Jednostki rozliczeniowe, odnoszące się do powierzchni wyrażonej w km2 lub ha, należy w DOO przyjąć takie, jakie zostały określone we wniosku lub zgłoszeniu prac geodezyjnych lub prac kartograficznych. Ponieważ w DOO kwotę opłaty wykazuje się po zaokrągleniu jej do pełnych dziesiątek groszy, podawanie ilości jednostek rozliczeniowych z dokładnością większą niż do czterech miejsc po przecinku nie jest celowe.
Czy można podać np w pozycji 9.1 geOOrganizera powierzchnię mniejszą niż jeden ha? Z powierzchnią ułamkową, większą niż jeden ha nie ma tego problemu.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tuvalu pisze:Zgodnie z FAQ GUGIK #15
Do ilu miejsc po przecinku należy podawać ilość jednostek rozliczeniowych w Dokumencie Obliczenia Opłaty w przypadkach, gdy jednostką rozliczeniową jest „km2” lub „ha”?

Jednostki rozliczeniowe, odnoszące się do powierzchni wyrażonej w km2 lub ha, należy w DOO przyjąć takie, jakie zostały określone we wniosku lub zgłoszeniu prac geodezyjnych lub prac kartograficznych. Ponieważ w DOO kwotę opłaty wykazuje się po zaokrągleniu jej do pełnych dziesiątek groszy, podawanie ilości jednostek rozliczeniowych z dokładnością większą niż do czterech miejsc po przecinku nie jest celowe.
Czy można podać np w pozycji 9.1 geOOrganizera powierzchnię mniejszą niż jeden ha? Z powierzchnią ułamkową, większą niż jeden ha nie ma tego problemu.
Myślę, że istotny tutaj jest pkt 19 "W przypadku gdy Ljr jest mniejsza niż 1, do obliczenia wysokości opłaty przyjmuje się 1".
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tuvalu »

grzes pisze: Myślę, że istotny tutaj jest pkt 19 "W przypadku gdy Ljr jest mniejsza niż 1, do obliczenia wysokości opłaty przyjmuje się 1".
Upss, mój błąd :oops: Dzięki! :D
e_ugik

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: e_ugik »

Witam.
Geo Organizer w ostatniej wersji nie pracuje pod linuxem, wersja startowa była ok.
Program zainstalowany u mnie w virtualbox (win7) jest ok.
pozdrawiam.
baranbe
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2013, 14:45
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: baranbe »

Mam pytanie, na jakich portach działa GeoOrganizer w wersji serwer? Które należałoby przekierować by mieć dostęp do serwera z sieci zewnętrznej?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

baranbe pisze:Mam pytanie, na jakich portach działa GeoOrganizer w wersji serwer? Które należałoby przekierować by mieć dostęp do serwera z sieci zewnętrznej?
8080
pozdrawiam
grzes
Zablokowany