GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: geobiuro »

Witam.

Pomocy, Ratunku !!!!!!!!

Z komputera wyparowała mi baza robót, słowniki oraz faktury dosłownie wszytko z dwóch lat a szczególnie szkoda z tegorocznych danych.
Program Organizer jest zainstalowany na dysku "D" wraz z programem CGEO, kopia bezpieczeństwa dla CGEO jest składowana na niezależnym dysku "E" a gdzie jest składowana kopia bezpieczeństwa Ogranizera, byłem przekonany że ona jest na dysku "D" w folderze tego programu.
Przytrafił mi się problem z SO i trzeba było zainstalować go na nowo a przy okazji powrót do Win-7 z Win-10.
Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć gdzie się podziały te dane robót wraz ze słownikami i fakturami, a może to gdzieś jest ukryte ?!
Jest to wersja jednostanowiskowa.
Zagadnienie kopii bezpieczeństwa stało się w tym momencie pilne, wybór położenia tej kopii powinien udostępniony w bezpiecznym miejscu np. na niezależnym dysku,
zapis kopi automaczny
Z poważaniem

AM
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: FaFaL »

Kopię bezpieczeństwa robi użytkownik samodzielnie i zapisuje w przez siebie wyznaczonym katalogu:
2016-03-15_163513.jpg
2016-03-15_163513.jpg (153.06 KiB) Przejrzano 5530 razy
Baza danych przechowywana jest w katalogu użytkownika -> Dokumenty -> Geo Organizer
2016-03-15_163615.jpg
2016-03-15_163615.jpg (173.52 KiB) Przejrzano 5530 razy
Plik ten można ręcznie kopiować w celu zrobienia kopii, w razie problemów należy taką kopię skopiować w miejsce źródłowe...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: geobiuro »

Witam

Dziękuję za informację widzę, że zaniedbałem te możliwości.
Jednak obstawał bym przy jakimś systemowym tworzeniu kopii baz danych w tym szalonym tempie pracy i życia byłoby to dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze od samodzielnego kopiowania, atak byśmy mogli jeszcze bardziej zapie... z robotą.
Proszę o przemyślenie tej sugestii i pozytywne jej rozpatrzenie. Dziękuję !!!



Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: grzes »

Z tą kopią to jest trochę problem bo program moze działać tez sieciowo i wtedy nie wie gdzie jest plik bazy. Mozna by to zadanie zrzucic wtedy na serwer ale chyba lepszym rozwiązaniem jest dodanie do Harmonogramu zadań w windows polecenia uruchomiajcego raz dziennie (np w czasie gdy komputer jest bezczynny) plik bat w ktorym bedzie np

Kod: Zaznacz cały

set nazwa_pliku=roboty_%DATE%.geo
copy roboty.geo f:\backup\%nazwa_pliku%
To co powyzej kopiuje plik roboty.geo na dysk f do katalogu backup pod nazwa zawierająca datę np roboty_2016-03-15.geo. Co jakis czas mozemy wtedy usunąc stare kopie.
Przy czym zdecydowanie polecam kopiowanie na inny (fizycznie) dysk żeby chronic dane w przypadku awarii dysku (ew. kopiowac ten plik np do katalogu dropboxa co spowoduje wykonanie jego kopii w chmurze).
pozdrawiam
grzes
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: pabik1 »

Zmieniam komputery.
Jak przegrać dane dotyczące zgłoszonych prac, wykonawców, zleceniodawców itp.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: Wojtek P. »

Trzeba skopiować roboty.geo (jak na rysunku w drugim poście). Jeżeli to wersja wielostanowiskowa to roboty .geo są w katalogu C:/GeoOrganizer
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: grzes »

Wojtek P. pisze: Jeżeli to wersja wielostanowiskowa to roboty .geo są w katalogu C:/GeoOrganizer
A dokladniej w katalogu do ktorego zainstalowaliśmy serwer.
pozdrawiam
grzes
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: pabik1 »

Mam zainstalowaną wersje jednostanowiskową.
Plik roboty.geo wgrałem do katalogu gdzie zainstalowany jest Geoorganizer - bez efektu.
Może przeinstalować go do wersji wielostanowiskowej ?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: Wojtek P. »

Przecież trzeba skopiować do tego samego katalogu dla wersji jednostanowiskowej czyli "Użytkownicy/Publiczny/Dokumenty publiczne/GeoOrgaizer
ps. warto czasem poczytać instrukcję...
-To serve and protect-
pabik1
_____
_____
Posty: 385
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: GeoOrganizer__Kopia bezpieczeństwa

Post autor: pabik1 »

Jest ok.

Dziękuje.
ODPOWIEDZ