GeoOrganizer - lista zmian w programie

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

pomiar pisze: 14 sty 2022, 10:57 Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie numerowania faktur. Do teraz numerowałem to po kolei czyli 1/2021, jest jakiś sposób żeby numerować to na podstawie miesięcy czyli 1/1/2021 2/1/2021 1/2/2021 gdzie po kolei to nr faktury miesiąc oraz rok?
Z tego co pamietam to autonumeracja jest w obrębie przyrostka. Czyli w styczniu wpisujemy 1 i /1/2022. A w lutym przy pierwszej fakturze musimy tylko pamietać o zmianie przyrostka na /2/2022
pozdrawiam
grzes
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: pomiar »

Dziękuję za wyjaśnienie, działa
Awatar użytkownika
MichałM
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:54
Lokalizacja: Łobez

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: MichałM »

Dzień dobry.
Czy istnieje możliwość pogrupowania prac geodezyjnych w głównym oknie programu na prace aktywne i prace zakończone? Teraz wszystkie są na jednej liście, a wygodniej chyba jeżeli te zakończone byłyby na osobnej.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Wojtek P. »

Nie wystarczy "fitr" prace "nie zakończone"?
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
MichałM
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:54
Lokalizacja: Łobez

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: MichałM »

Można użyć filtra, tak też robię, ale osobne zakładki na prace w trakcie i zakończone byłyby chyba wygodniejsze w użytkowaniu...?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Jurek B. »

Zamiast filtrowania lepiej użyć Grupowania przez przeciągnięcie nazwy pola po którym to grupowanie nastąpi na pasek nad listą pól - wtedy co prawda nie ma zakładek ale są widoczne grupy dokumentów:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (51.77 KiB) Przejrzano 20917 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MichałM
_
_
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:54
Lokalizacja: Łobez

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: MichałM »

Może wprowadzicie taką zmianę w przyszłej aktualizacji? Czy nie jest to możliwe?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Jurek B. »

Raczej nie wprowadzimy, chociaż propozycję zapisałem na liście życzeń.
Pozdrawiam Jurek B.
jergeo
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: jergeo »

Mam osobliwy problem. Uruchamiam program, którego okno się nie pojawia, ale procesy w Menedżerze zadań się pojawiają. Deinstalacja, instalacja, problem tylko na tym PC. Alt+Tab okna geoorganizera nie widzi. Co to może być?
EDIT: Zainstalowałem _setup2021_10_13 i działa.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (10.47 KiB) Przejrzano 20160 razy
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: maciekwu »

Czy to jest zamierzone, że dane dla działki mogę wprowadzić tylko z pliku gml lub swd. Brak jest możliwości wprowadzenia danych dla działek z klawiatury
dz.png
dz.png (24.25 KiB) Przejrzano 20142 razy
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Wojtek P. »

No a zielony plusik?
-To serve and protect-
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: maciekwu »

Faktycznie!!! Czasem człowiek głupieje
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: pomiar »

Witam, proponuję dodać opcję kopiowania plików z jednej pracy do drugiej (dokumenty dołączone do pracy ). Teraz żeby skopiować trzeba zapisać na dysk i dopiero wczytać do innej pracy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 15 wrz 2022, 11:22 Witam, proponuję dodać opcję kopiowania plików z jednej pracy do drugiej (dokumenty dołączone do pracy ). Teraz żeby skopiować trzeba zapisać na dysk i dopiero wczytać do innej pracy
Ok, dodane w testowej instalacji programu- w oficjalnej pojawi się pod koniec września (także w e-operacie C-GEO).
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: pomiar »

Dziękuję, jeszcze jedna uwaga- podczas obrotu pdf-a obraca się on ale komentarze się nie obracają np. pływające pole tekstowe
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 22 wrz 2022, 06:52 Dziękuję, jeszcze jedna uwaga- podczas obrotu pdf-a obraca się on ale komentarze się nie obracają np. pływające pole tekstowe
Z tym raczej będzie trudno bo to nie są obiekty graficzne, ale wektorowe, procedura obrotu obsługuje tylko grafikę, więc tego nie damy rady też obracać.
Pozdrawiam Jurek B.
exigeo
__
__
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2020, 11:12

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: exigeo »

Dzień dobry,

ja w temacie statusów.

Chciałem zacząć korzystać z Procesów i Etapów - widzę że etapy to 1:1 statusy. Czy w związku z tym że każdy ze statusów dodanych przeze mnie otrzymał swoje id to jak usunę wszystkie i zrobię je na nowo to wszystkie dotychczas nadane statusy poprzednim robotom zmienią się zgodnie z id statusu?
exigeo
__
__
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2020, 11:12

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: exigeo »

Ponadto - czy istnieje możliwość abyście Pańśtwo podali liste zmiennych poza predefiniowanymi w programie - np. jak chce na dokumencie wygenerować NIP zleceniodawcy albo zakładany koszt pracy z pozycji "Cena uzgod. z klientem" ?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

exigeo pisze: 12 paź 2022, 12:13 Dzień dobry,

ja w temacie statusów.

Chciałem zacząć korzystać z Procesów i Etapów - widzę że etapy to 1:1 statusy. Czy w związku z tym że każdy ze statusów dodanych przeze mnie otrzymał swoje id to jak usunę wszystkie i zrobię je na nowo to wszystkie dotychczas nadane statusy poprzednim robotom zmienią się zgodnie z id statusu?
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Etapy są podobne do statusów - aczkolwiek te drugie są bardziej rozbudowane. Statusy są w bazie pamiętane jak tekst. Więc zmiana słownika nie ma wpływu na istniejące wpisy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

exigeo pisze: 19 paź 2022, 11:49 Ponadto - czy istnieje możliwość abyście Pańśtwo podali liste zmiennych poza predefiniowanymi w programie - np. jak chce na dokumencie wygenerować NIP zleceniodawcy albo zakładany koszt pracy z pozycji "Cena uzgod. z klientem" ?
W dokumentach z szablonów są obsługiwane tylko te pola które da się wstawić w edytorze. Jak czegoś brakuje to proszę pisać - dodamy je do menu.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: ariel0-0 »

Brakuje mi możliwości szybkiej edycji danych zleceniodawcy z pracy geodezyjnej. Było by świetnie gdyby na liście zleceniodawców od razu zaznaczona była pozycja zleceniodawcy przypisanego do pracy.
Have a nice day
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

ariel0-0 pisze: 24 paź 2022, 10:56 Brakuje mi możliwości szybkiej edycji danych zleceniodawcy z pracy geodezyjnej. Było by świetnie gdyby na liście zleceniodawców od razu zaznaczona była pozycja zleceniodawcy przypisanego do pracy.
dodane https://softline.geo.pl/pliki/GeoOrgani ... p_test.exe
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: ariel0-0 »

grzes pisze: 25 paź 2022, 14:13
ariel0-0 pisze: 24 paź 2022, 10:56 Brakuje mi możliwości szybkiej edycji danych zleceniodawcy z pracy geodezyjnej. Było by świetnie gdyby na liście zleceniodawców od razu zaznaczona była pozycja zleceniodawcy przypisanego do pracy.
dodane https://softline.geo.pl/pliki/GeoOrgani ... p_test.exe
Super. Dzięki
Have a nice day
exigeo
__
__
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2020, 11:12

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: exigeo »

Dzień dobry, kiedy planowane jest dostosowanie importu pliku GML z EGiB do pracy zgodnie z nowym rozp.? Obecnie importują się tylko numery działek - reszta informacji (pow. użytki) pozostaje pusta
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - lista zmian w programie

Post autor: grzes »

exigeo pisze: 30 sty 2023, 13:07 Dzień dobry, kiedy planowane jest dostosowanie importu pliku GML z EGiB do pracy zgodnie z nowym rozp.? Obecnie importują się tylko numery działek - reszta informacji (pow. użytki) pozostaje pusta
Mam to na uwadze, ale na ten moment nie potrafię jeszcze odpowiedzieć kiedy. Dużo pracy, a nie da się w prosty sposób wykorzystać tego importu ktory był zrobiony dla c-geo.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ