Aktualizacje GeoOrganizer

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Aktualizacje GeoOrganizer

Post autor: Jurek B. »

Udostępniliśmy aktualizację GeoOrganizera, a w niej:
- opcjonalny zapis załączanych plików, skanów itp. dokumentów w specjalnym do tego przeznaczonym folderze w katalogu GeoOrganizera. Dzięki temu, jeśli gromadzone są duże ilości dokumentów, nie obciążają bazy danych, możliwa jest też ich archiwizacja niezależnie od bazy danych, pliki są też dostępne dla innych aplikacji niezależnych od GeoOrganizera. Funkcjonalność ta jest włączana poprzez menu Narzędzia, także gdy wcześniej nie korzystało się z niej, a dokumenty były dotąd przechowywane w bazie danych,
- dodano zakładkę Obmiar przeznaczoną na wprowadzanie parametrów ułatwiających między innymi szacowanie czasu i kosztów prac. Samodzielne można tam definiować potrzebne pola bazy danych,
- wprowadzono możliwość ustalania praw dostępu do zakładki Notatki, Kosztorys, Obmiar,
- dodano możliwość nadawania kolorów do oznaczania np. statusu pracy, określony kolor jest widoczny na liście prac w postaci dodatkowej kolumny,
- dodatkowe pola z zakładki Dane dodatkowe mogą zostać wyświetlone jako odrębna kolumna na liście prac (opcja ta jest dostępna w oknie definiowania dodatkowych pól w zakładce Dane dodatkowe). Dzięki temu, można filtrować, grupować i sortować prace także według tego kryterium.

Uwaga ! Aktualizacja programu wymaga też aktualizacji serwera jeśli korzysta się z GeoOrganizera w trybie serwera.

Aby skorzystać z tej aktualizacji trzeba mieć dostęp do usługi aktualizacji, a więc jeśli w Pomoc – O programie jest data np. 1.06.2016 - wówczas aktualizacja nie będzie mogła być zainstalowana bez wykupienia płatnego dostępu do aktualizacji GeoOrganizera.
Koszt aktualizacji to 49 zł netto (użytkownicy C-GEO) lub 99 zł netto (pozostali użytkownicy).
Zamówienie usługi aktualizacji dostępne jest przez www

Link do pobrania instalacji zaktualizowanego GeoOrganizera i zarazem serwera.
Pozdrawiam Jurek B.
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktualizacje GeoOrganizer

Post autor: PrzemekN »

Mam dwie uwagi które spostrzegłem po aktualizacji Geoorganizera.
Pierwsza to , że po zdefiniowaniu kolorów w głównym menu programu dla poszczególnych etapów pracy, gdy wybieram rodzaj etapu pracy przy edycji roboty wszystko działa ok, ale kiedy
chcę działać na liście projektów i zmienię prawym klawiszem myszy status pracy, to kolor nie zmienia się.
Druga uwaga dotyczy formularza zamawiania aktualizacji przez internet. Mianowicie po wypełnieniu wymaganych pól i wciśnięciu klawisza zamów nic się nie dzieje, tylko po prawej stronie okna
pojawia się na czerwono komunikat "Prosze wybrac".
PrzemekN
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Aktualizacje GeoOrganizer

Post autor: Wojtek P. »

Poprawione. Proszę pobrać i przeinstalować. Formularz zamówienia też już działa. Dziękuję za informację
-To serve and protect-
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Aktualizacje GeoOrganizer

Post autor: dragko19 »

Przy dołączaniu jakiegokolwiek dokumetu do pracy przy zapise wyskakuje błąd "błąd w czasie dodawania danych". Nie wiem gdzie szukać rozwiązania problemu, a mam kilka zgłoszeń do wypełnienia
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacje GeoOrganizer

Post autor: grzes »

dragko19 pisze:Przy dołączaniu jakiegokolwiek dokumetu do pracy przy zapise wyskakuje błąd "błąd w czasie dodawania danych". Nie wiem gdzie szukać rozwiązania problemu, a mam kilka zgłoszeń do wypełnienia
Wersja z serwerem? Jesli tak to serwer był aktualizowany?
pozdrawiam
grzes
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Aktualizacje GeoOrganizer

Post autor: dragko19 »

Wszystko się wyjaśniło. Zainstalowałem nową wersję i jest super
ODPOWIEDZ