format daty

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

format daty

Post autor: maciekwu »

program zapisuje datę w formacie RRRR-MM-DD czy aby nie powinno być DD-MM-RRRR? Tak przewidywała co prawda nie obowiązująca już norma ale nie zastąpiona inną. Czy można to zmienić w programie? Nie mogę znaleźć takiej możliwości.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: format daty

Post autor: Asia T. »

Format daty należy zmienić w ustawieniach systemu operacyjnego na komputerze - wtedy też zmieni się format daty w C-GEO.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: format daty

Post autor: FaFaL »

maciekwu pisze:program zapisuje datę w formacie RRRR-MM-DD czy aby nie powinno być DD-MM-RRRR? Tak przewidywała co prawda nie obowiązująca już norma ale nie zastąpiona inną. Czy można to zmienić w programie? Nie mogę znaleźć takiej możliwości.
Proszę też zwrócić uwagę, że przy dacie RRRR-MM-DD o wiele łatwiej sortuje się dokumenty itp. zwłaszcza gdy data zapisywana jest jako tekst.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: format daty

Post autor: maciekwu »

nie mniej norma PN-EN 28601:2002 ostatnia obowiązująca w Polsce (fakt, że na dzisiaj nie ma żadnej po jej uchyleniu) określała DD-MM-RRRR. Wydaje mi się, że nic nie stałoby na przeszkodzie by można było w opcjach decydować o sposobie zapisu daty.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: format daty

Post autor: Jurek B. »

Formatem daty zarządza system operacyjny, proszę tam zmienić i będzie tak jak Pan ustawi.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: format daty

Post autor: maciekwu »

dziękuję za informację
ODPOWIEDZ