GeoOrganizer i C-GEO - powiązanie

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

GeoOrganizer i C-GEO - powiązanie

Post autor: FaFaL »

Tak ostatnio próbuję sobie dopasować GeoOrganizer do swoich potrzeb tworząc szablony, ale jednej funkcji mi brakuje, a mianowicie powiązania roboty z projektem C-GEO. Dziś rano mnie olśniło, ponieważ przypomniałem sobie o wtyczce MAPA na Pulpit (dzięki Wini). Po pobraniu tej wtyczki należy ją otworzyć w notatniku i skorygować sobie ścieżkę do C-GEO i dodatkowo można zmienić miejsce do którego pliki będą zapisywane. Gdy w C-GEO utworzę sobie projekt wraz z tabelą i otworzę ją, uruchamiam wtyczkę MAPA na PULPIT, a ta tworzy mi plik o nazwie projektu z rozszerzeniem CMD. Teraz wystarczy, że wejdę do GeoOrganizera i w zakładce "Dokumenty dołączone do pracy" klikam na ikonkę "Dodaj link do pliku" i tam wskazuję na wygenerowany plik CMD. Dzięki temu mogę w GeoOrganizerze kliknąć na ten plik i uruchomi mi się C-GEO z tym projektem. To załatwia sprawę :D

Myślę, że funkcja może się przydać każdemu kto później szuka projektów w C-GEO, a zwłasza jeśli często zmienia KATALOG PROJEKTÓW, ponieważ dzięki temu nie musi pamiętać aby zmienić ścieżkę do projektów np. z poprzedniego roku.
2019-02-11_104706.png
2019-02-11_104706.png (69.61 KiB) Przejrzano 9011 razy
Zastanawiałem się czy w GeoOrganizerze mogła by się znaleźć funkcja do automatycznego tworzenia projektu C-GEO na podstawie zapisów roboty w GeoOrganizerze, ale chyba ludzie mają tyle różnych metod nazewnictwa i lokalizacji projektów, że to chyba nie jest możliwe aby każdemu dogodzić :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ