Aktualizacja GeoOrganizer

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: KZibi »

Witam
Mam parę pytań związanych z e-operatem
Wygenerowane dokumenty z C-geo skopiowałem do zakładki "dodaj dokumenty dołączone do pracy" następnie
"kopiuj do operatu" . W zakładce "operat są problemy:
1. Nie działa podgląd dokumentów
2. Wygenerowane dokumenty do zbiorczego PDF mają numerację stron
(i to niezależnie czy ta opcja jest zaznaczona czy też nie). Numeracja stron nachodzi na siebie
tzn. str. 1 jest ok następna ma pod spodem nr 1 i nałożony nr 2 itd.
3. I najważniejsze strony są puste (oprócz nr stron).
Czy robię coś źle. Używam programu Foxit Reader i Acrobat Reader i na każdym jest tak samo.
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: Jurek B. »

Witam, by pomóc w pkt. 1 i 3 potrzebne byłyby te pliki PDF.
Co do podwójnej numeracji i tego, że ona jest mimo wyłączenia jej w opcjach GeoOrganizera, to być może numery stron pochodzą już z modułu Raporty w C-GEO - wtedy mogą się nakładać - trzeba uważać by nie numerować tych raportów w C-GEO jeśli mają być przekazane do GeoOrganizera do utworzenia operatu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

KZibi pisze: 19 sie 2020, 22:27 3. I najważniejsze strony są puste (oprócz nr stron).
Dzień dobry,
Mieliśmy już taki sygnał ale nie możemy tego powtorzyc u siebie. Proszę na początek napisac czy program dziala z serwerem czy jednostanowiskowo i co jest ustawione w opcji "Narzędzia->Położenie plików dokumentów i skanów ..."
pozdrawiam
grzes
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: Zbysiu »

A ja po aktualizacji mam takie kwiatki:
- zakładam nową pracę
- generuję z wcześniej przygotowanych szablonów dokumenty
- w podglądzie dokumentów pokazuje się czysta kartka :(
Jeśli w pracy założonej wcześniej (przed aktualizacją) wygeneruję dokument z tego samego szablonu, problemu nie ma.
Coś robię źle?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: Jurek B. »

Najlepiej zadzwonić do mnie i na zdalnym połączeniu sprawdzę.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

KZibi pisze: 19 sie 2020, 22:27 Witam
Mam parę pytań związanych z e-operatem
Wygenerowane dokumenty z C-geo skopiowałem do zakładki "dodaj dokumenty dołączone do pracy" następnie
"kopiuj do operatu" . W zakładce "operat są problemy:
1. Nie działa podgląd dokumentów
3. I najważniejsze strony są puste (oprócz nr stron).
Czy robię coś źle. Używam programu Foxit Reader i Acrobat Reader i na każdym jest tak samo.
Pozdrawiam
KZibi
Chyba znalezlismy przyczyne (trzeba bedzie ponownie dodac nie dzialajace dokumenty do operatu):
poprawiony setup
pozdrawiam
grzes
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: KZibi »

grzes pisze: 20 sie 2020, 12:21
KZibi pisze: 19 sie 2020, 22:27 Witam
Mam parę pytań związanych z e-operatem
Wygenerowane dokumenty z C-geo skopiowałem do zakładki "dodaj dokumenty dołączone do pracy" następnie
"kopiuj do operatu" . W zakładce "operat są problemy:
1. Nie działa podgląd dokumentów
3. I najważniejsze strony są puste (oprócz nr stron).
Czy robię coś źle. Używam programu Foxit Reader i Acrobat Reader i na każdym jest tak samo.
Pozdrawiam
KZibi
Chyba znalezlismy przyczyne (trzeba bedzie ponownie dodac nie dzialajace dokumenty do operatu):
poprawiony setup
Witam
Teraz jest dobrze nr stron też generują się prawidłowo.
Dzięki
Pozdrawiam
KZibi
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: pomiar »

Witam, jest możliwość nie zanumerowania np 1 strony w pliku pdf ?
W PODGiK czepiają się że np. Tytuł nie jest częścią składową operatu wiec nie powinien być numerowany
Pytanie 2 - istnieje jakaś inna możliwość przerzucenia map i szkiców z c geo do operatu ( teraz robię wydruk z pdf Creator i dorzucam do GEO )
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: Jurek B. »

Witam, generowanie strony tytułowej i także spisu treści zintegrowanego z resztą dokumentów operatu elektronicznego mamy już gotowe i lada dzień zostanie udostępnione w instalacji GeoOrganizera (podobnie jak nowy moduł Operatu elektronicznego do C-GEO). Wtedy nie będzie problemu z wyłączaniem numeracji stron, bo będzie się ona zaczynać po spisie treści od 1.
Również przejmowanie formularzy z C-GEO od razu jako PDF do GeoOrganizera i do nowego modułu w tym pakiecie jest gotowe i będzie dostępne.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: pomiar »

Super w takim razie czekam na zmiany
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

Jakby ktoś chciał potestować to tu jest aktualny setup GeoOrganizera. Na zakładce "Operat" dodane zostały opcje:
- dodawanie PDF-ów bezpośrednio na tej zakładce
- edycja pola "Opis pliku" - ten opis uzywany jest do spisu treści
- możliwość łączenia kilku zaznaczonych PDF-ów w jeden. Np po to żeby stworzyć 1 plik z kilku "Dzienników niwelacji", który potem będzie jedną pozycją w spisie treści.
- możliwość dodawania strony tytułowej (i edycja jej szablonu)
operat.png
operat.png (22.89 KiB) Przejrzano 10045 razy
Tworzony zbiorczy PDF wzbogacony został o zakładki do szybkiego przemieszczania się po dokumencie:
zakladki.png
zakladki.png (24.77 KiB) Przejrzano 10045 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

I jeszcze jedna zmiana:
w tej chwili usuwanie dokumentów (ręczne czy automatyczne np przy łączeniu kilku PDF-ów w jeden) nie usuwa ich fizycznie z bazy. W menu Opcje->Zarządzanie usuwaniem dokumentów (dostępne tylko dla Administratora) można te usuwane dokumenty przegladać, przywracać, trwale usuwać oraz zmienić liczbę dni po ktorych nastąpi trwałe automatyczne usunięcie pliku.
us_dok.png
us_dok.png (19.28 KiB) Przejrzano 10040 razy
pozdrawiam
grzes
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: pomiar »

W tej chwili operat składa się z kilku rzeczy określonych w standardach. Proponuje w "Opisie pliku dać możliwość wyboru z listy rozwijalnej czego tyczy się dany plik np: tworzę sobię opisy typu: Sprawozdanie techniczne, wykaz współrzędnych i później wybieram co mi potrzeba ( bez potrzeby wpisywania tego za każdym razem żeby wygenerowało się w spisie treści )
2-w większych plikach np A3 nr strony generuje się z boku zamiast na środku.
3- Była by możliwość dodania nagłówka np z nazwą firmy albo id na poszczególnych stronach lub na wszystkich ?
4 - Przy połączeniu np 2 stron nie są one uwzględniane w spisie treści jest np. 2 i zaraz 4 ( bez 3 )
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

pomiar pisze: 06 paź 2020, 17:04 4 - Przy połączeniu np 2 stron nie są one uwzględniane w spisie treści jest np. 2 i zaraz 4 ( bez 3 )
w spisie treści są numery stron - wiec po polaczeniu jeśli to były dokumenty z 1 stroną to tak będzie
Co do reszty to będziemy robić
pozdrawiam
grzes
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: pomiar »

Chodziło mi bardziej o to ze nie ma stron 2-3 tylko jest 2
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: maciekwu »

takie uwagi na podstawie kilku prób:
wygodna jest możliwość stworzenia szablonu okładki
co do spisu treści: tekst pobierany jest z opisu dokumentu czy nie możliwe byłoby pobieranie z nazwy dokumentu?
czy aby móc zarządzać dokumentami muszę przy otwarciu programu logować się jako Administrator? Obecnie nie ukazują mi się w zakładce żadne dokumenty
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

maciekwu pisze: 06 paź 2020, 18:32 takie uwagi na podstawie kilku prób:
wygodna jest możliwość stworzenia szablonu okładki
co do spisu treści: tekst pobierany jest z opisu dokumentu czy nie możliwe byłoby pobieranie z nazwy dokumentu?
czy aby móc zarządzać dokumentami muszę przy otwarciu programu logować się jako Administrator? Obecnie nie ukazują mi się w zakładce żadne dokumenty
Zostanie jednak z opisu dokumentu - ale proszę się tym nie martwić bo wszystkie nowe dokumenty ktore beda przychodzic z zakładki "Dokumenty" będą miały to pole wypełnione nazwą. Jesli gdzieś domyslnie się tak nie ustawia (dla dodawanych w tej nowej wersji) to proszę o sygnał.
Opcja zarządzania jest aktywna tylko jesli zalogował się uzytkownik z uprawnieniami Administartora. Jesli wchodzi Pan do tej opcji a tam jest pusto tzn ze nic nie zostało usunięte (w nowej wersji - w starej usuwało od razu definitywnie)
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: maciekwu »

Faktycznie tak jest super. Jeżeli mam dobrze nazwany plik to nie ruszam opisu i tak jest szybciej. Sprawa zarządzania dokumentami wyjaśniła się. Wygodnie było by gdyby w zarządzaniu usuniętymi dokumentami była kolumna z jaką robotą plik jest związany.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

pomiar pisze: 06 paź 2020, 17:04 W tej chwili operat składa się z kilku rzeczy określonych w standardach. Proponuje w "Opisie pliku dać możliwość wyboru z listy rozwijalnej czego tyczy się dany plik np: tworzę sobię opisy typu: Sprawozdanie techniczne, wykaz współrzędnych i później wybieram co mi potrzeba ( bez potrzeby wpisywania tego za każdym razem żeby wygenerowało się w spisie treści )
2-w większych plikach np A3 nr strony generuje się z boku zamiast na środku.
3- Była by możliwość dodania nagłówka np z nazwą firmy albo id na poszczególnych stronach lub na wszystkich ?
4 - Przy połączeniu np 2 stron nie są one uwzględniane w spisie treści jest np. 2 i zaraz 4 ( bez 3 )
1 - jest
2 - powinno już działać prawidłowo
3 - da się to wstawiać na stronie tytułowej. Trochę z tym zamieszania w nagłówku, a nie jestem pewien czy jest sens wstawiania na każdą stronę. Koniecznie potrzebne?
4 - jest

aktualny setup GeoOrganizera
pozdrawiam
grzes
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: geobar »

Mam prośbę przy zgłoszeniu pomimo wpisania powierzchni opracowania na podglądzie do wydruku nie pojawia się pole powierzchni,
co prawda pisze, że wypełnia adresat, ale PODGiKi wymagają aby wpisał to geodeta, proszę aby wpisana powierzchnia była również na wydruku.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

geobar pisze: 09 paź 2020, 19:15 Mam prośbę przy zgłoszeniu pomimo wpisania powierzchni opracowania na podglądzie do wydruku nie pojawia się pole powierzchni,
co prawda pisze, że wypełnia adresat, ale PODGiKi wymagają aby wpisał to geodeta, proszę aby wpisana powierzchnia była również na wydruku.
To juz zostało dodane - pewnie edytował Pan formularz bez tego pola i taki wzór sie zapisal - trzeba dodac tam pole ze znacznikiem [pow_o].
Albo usunac plik users/public/documents/geo organizer/zgloszenie.fr3 - wtedy wczyta domyślny
pozdrawiam
grzes
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: pomiar »

Super będę testował.
O ten nagłówek chodziło mi dlatego ze u nas jest wymóg żeby każda kartka miała u góry pieczątek czyli w wersji elektronicznej opis. Jak narazie radzę sobie tak ze z poziomu c geo w raportach mam nagłówek jako pieczątkę. Jeżeli z tym jest dużo pracy to nie ma sobie co głowy zawracać
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: grzes »

pomiar pisze: 10 paź 2020, 10:16 Super będę testował.
O ten nagłówek chodziło mi dlatego ze u nas jest wymóg żeby każda kartka miała u góry pieczątek czyli w wersji elektronicznej opis. Jak narazie radzę sobie tak ze z poziomu c geo w raportach mam nagłówek jako pieczątkę. Jeżeli z tym jest dużo pracy to nie ma sobie co głowy zawracać
jesli to miałaby być jedna linijka (tak jak numer strony) na gorze, bez formatowania, tylko czysty tekst, jakąś małą czcionką, tak żeby zmieściło się na marginesie, to by dało radę - bardziej rozbudowany nagłowek będzie problemem.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: FaFaL »

Najczęściej się wymaga aby w nagłówku podać numer ID zgłoszenia (np. po prawej stronie), a po lewej np. nazwa firmy... ale to chyba zależy od lokalnych trendów ;)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Aktualizacja GeoOrganizer

Post autor: pomiar »

grzes pisze: 09 paź 2020, 18:40
pomiar pisze: 06 paź 2020, 17:04 W tej chwili operat składa się z kilku rzeczy określonych w standardach. Proponuje w "Opisie pliku dać możliwość wyboru z listy rozwijalnej czego tyczy się dany plik np: tworzę sobię opisy typu: Sprawozdanie techniczne, wykaz współrzędnych i później wybieram co mi potrzeba ( bez potrzeby wpisywania tego za każdym razem żeby wygenerowało się w spisie treści )
2-w większych plikach np A3 nr strony generuje się z boku zamiast na środku.
3- Była by możliwość dodania nagłówka np z nazwą firmy albo id na poszczególnych stronach lub na wszystkich ?
4 - Przy połączeniu np 2 stron nie są one uwzględniane w spisie treści jest np. 2 i zaraz 4 ( bez 3 )
1 - jest
2 - powinno już działać prawidłowo
3 - da się to wstawiać na stronie tytułowej. Trochę z tym zamieszania w nagłówku, a nie jestem pewien czy jest sens wstawiania na każdą stronę. Koniecznie potrzebne?
4 - jest

aktualny setup GeoOrganizera
Wszystko super tylko numeracja działa w taki sposób ( wydaje mi się że błędny )
Załączniki
11.jpg
11.jpg (73.79 KiB) Przejrzano 9197 razy
ODPOWIEDZ