Praca Zdalna

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Praca Zdalna

Post autor: pomiar »

Niestety przez pewien czas muszę pracować zdalnie. Mam na komputerze w biurze zainstalowany GO oraz serwer z którego wszyscy korzystają w sieci lokalnej. Mogę się jakoś połączyć z tym serwerem z zewnątrz ?
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Praca Zdalna

Post autor: Daro »

podepnę się... czy jest już możliwość pracy na projektach umieszczonych w chmurze? - w moim przypadku Dropbox
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Praca Zdalna

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 20 paź 2020, 06:34 Niestety przez pewien czas muszę pracować zdalnie. Mam na komputerze w biurze zainstalowany GO oraz serwer z którego wszyscy korzystają w sieci lokalnej. Mogę się jakoś połączyć z tym serwerem z zewnątrz ?
Można skorzystać z opcji z menu Pomoc- Pomoc zdalna serwer zapasowy. Przez tą funkcję można uruchomić zdalne połączenie z komputerem w biurze. Najlepiej by był to komputer nie używany w tym czasie przez innego użytkownika, ale włączony i z wywołaną tą samą opcją pomocy zdalnej w C-GEO - serwer zapasowy. U siebie należy podać adres stanowiska roboczego w biurze w polu "Inne stanowisko robocze" i wtedy będzie można korzystać z GeoOrganizera w biurze.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Praca Zdalna

Post autor: Jurek B. »

Daro pisze: 20 paź 2020, 07:49 podepnę się... czy jest już możliwość pracy na projektach umieszczonych w chmurze? - w moim przypadku Dropbox
Powinno się to dać zrobić - u mnie w opcji zmiany ścieżki projektów mam na liście DropBOX i tam mogę wskazać katalog dla projektów. Potem można zakładać projekty, importować dane itd. w tej lokalizacji:
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (33.94 KiB) Przejrzano 4318 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Daro
____
____
Posty: 194
Rejestracja: 09 sty 2010, 08:47

Re: Praca Zdalna

Post autor: Daro »

tak, jakiś czas temu próbowaliśmy tak pracować, ale występowały jakieś błędy. Czy jest ktoś z forumowiczów, który pracuje z Dropbox i może potwierdzić, że wszystko działa bez zarzutów?
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Praca Zdalna

Post autor: pomiar »

A ktoś próbował w jakiś inny sposób połączyć się z siecią w biurze ? np VPN ?
pandrzej
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2020, 07:30

Re: Praca Zdalna

Post autor: pandrzej »

A czy serwer Geoorganizera można odpalić na jakiejś maszynie wirtualnej zainstalowanej na serwerze NAS (QNAP, Synology etc)? Myślę, że to byłoby rozwiązanie wielu problemów.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Praca Zdalna

Post autor: FaFaL »

pandrzej pisze: 17 gru 2020, 10:53 A czy serwer Geoorganizera można odpalić na jakiejś maszynie wirtualnej zainstalowanej na serwerze NAS (QNAP, Synology etc)? Myślę, że to byłoby rozwiązanie wielu problemów.
Tak, jeden z użytkowników GeoOrganizera już tak pracuje. Można też rozważyć propozycję Grzesia: http://softline.geo.pl/forum//viewtopic ... 901#p39901
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Praca Zdalna

Post autor: grzes »

Tylko zeby ten NAS miała opcję odpalenia systemu windows (wirtualizacje). Na nim instalujemy serwer GO i wszystko powinno działać bez problemów.
Nie mamy 100% pewności ale serwer GO powinien też działać w opcji Linux+Wine - gdyby ktoś to przećwiczył to będziemy wdzięczni za sygnał.
pozdrawiam
grzes
seba.p
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:10

Re: Praca Zdalna

Post autor: seba.p »

Uruchomił ktoś geoorganizer serwer na synolgy o stałym adresie IP (globalnym)? działa?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Praca Zdalna

Post autor: FaFaL »

seba.p pisze: 03 lut 2021, 14:00 Uruchomił ktoś geoorganizer serwer na synolgy o stałym adresie IP (globalnym)? działa?
1. Czy na synology uruchomiono serwer geoorganizera ?
2. Czy na routerze (bo ten ma pewnie adres globalny) skonfigurowano przekierowanie portu na adres ip maszyny wirtualnej na synology ? Jeśli to synology przyłączony jest bezpośrednio to pewnie trzeba skonfigurować przekierowanie portu w synology na maszynę wirtualną.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
seba.p
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:10

Re: Praca Zdalna

Post autor: seba.p »

Mamy zamiar GO serwer przenieść na synolgy, bardziej teraz pytanie czy faktycznie zadziała ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Praca Zdalna

Post autor: FaFaL »

seba.p pisze: 03 lut 2021, 14:32 Mamy zamiar GO serwer przenieść na synolgy, bardziej teraz pytanie czy faktycznie zadziała ?
Jeden z użytkowników opisał, że zainstalował na QNAPie (odpowiednik synology) : https://softline.geo.pl/forum/viewtopic ... 987#p31987
jedyne co to nie wiem czy udostępniał serwer przez internet.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Praca Zdalna

Post autor: grzes »

seba.p pisze: 03 lut 2021, 14:32 Mamy zamiar GO serwer przenieść na synolgy, bardziej teraz pytanie czy faktycznie zadziała ?
Musi być tam windows i jeśli IP i port będą osiągalne w sieci (lokalnej czy w internecie) to będzie działać. Testowane na serwerach wirtualnych w oktawave.com.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ