GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: grzes »

W dyskusjach o operacie przewijał się temat skanowania dokumentów, co podsunęło nam pomysł przyśpieszenia pracy przez robienie zdjęć apką i połączenie z GeoOrganizerem.
Jak ktoś miałby czas to prosiłbym o testy. Potrzebne będą:
- apka: https://play.google.com/store/apps/deta ... 6.goskaner
- aktualna wersja GO: http://organizer.geo.pl/setup.exe
Jak to działa:
- w GO mamy nową opcję "Wczytaj":
apka_wczytaj.png
apka_wczytaj.png (12.02 KiB) Przejrzano 4210 razy
po jej wybraniu należy podać identyfikator urządzenia odczytany z apki na androidzie (ikonka w górnym lewym rogu):
Screenshot_20201110-112138.jpg
Screenshot_20201110-112138.jpg (26.74 KiB) Przejrzano 4210 razy
Wykonanie zdjęcia w apce skutkuje jego zaczytaniem do GO:
gopc.png
gopc.png (12.67 KiB) Przejrzano 4210 razy
Zaznaczone zdjęcia możemy wczytać do GO jako oddzielne pliki JPG lub pojedynczy (zbiorczy) plik PDF
Zdjęcia przechodzą przez serwer pośredniczący i są usuwane z niego w momencie zaczytania do GO. Jeśli zdjęcie nie zostanie zaczytane do GO, to po 12h jest automatycznie usuwane z serwera.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: Jurek B. »

Dodam, że taka sama funkcjonalność będzie także dostępna dla modułu Elektronicznego operatu po najbliższej aktualizacji C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: maciekwu »

Próbuję testować
Zainstalowałem aplikacje na smartfonie. Nacisnąłem przycisk wczytaj w GO i nie widzę miejsca i sposobu wpisania identyfikatora telefonu
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: grzes »

maciekwu pisze: 10 lis 2020, 15:58 Próbuję testować
Zainstalowałem aplikacje na smartfonie. Nacisnąłem przycisk wczytaj w GO i nie widzę miejsca i sposobu wpisania identyfikatora telefonu
Dwie zębatki w lewym dolnym rogu okna w GO - choc powinno samo chyba zapytać - sprawdzę później.
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: maciekwu »

jest tylko oświadczenie, że jestem administratorem danych osobowych
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: grzes »

maciekwu pisze: 10 lis 2020, 18:00 jest tylko oświadczenie, że jestem administratorem danych osobowych
oświadczenie trzeba zaakceptować - przesyłane dokumenty mogą zawierać dane osobowe i zgodnie z przepisami musimy mieć zawartą umowe i dane kontaktowe administratora. Dopiero po akceptacji można wprowadzić ID
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: maciekwu »

OK działa fajnie
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: geobar »

a u mnie nie chcą się wczytywać zdjęcia, może robię coś nie tak.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: grzes »

geobar pisze: 10 lis 2020, 20:01 a u mnie nie chcą się wczytywać zdjęcia, może robię coś nie tak.
na którym etapie? Pojawiają się w oknie wczytywania w GO? I kliknięcie np przycisku JPG nic nie daje - czy okno jest puste?
pozdrawiam
grzes
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: geobar »

okno jest puste
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: grzes »

Sprawdziłem na serwerze - nie ma żadnych zdjęć oczekujących. Jeżeli je Pan wykonał telefonem, to wygląda że jest jakis problem z wysyłaniem z telefonu. Chwilę będę przy komputerze - proszę teraz wykonać kilka zdjęć to sprawdzę czy coś przyszlo
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: maciekwu »

U mnie wczytuje bardzo ładnie. Po zrobieniu zdjęcia telefonem pojawia się komunikat o wysyłaniu zdjęcia i następnie informacja, że zdjęcie zostało wyslane. Czy nie byłoby możliwości aby zdjęcia usuwane z serwera były po 24 godzinach?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 11 lis 2020, 08:29 U mnie wczytuje bardzo ładnie. Po zrobieniu zdjęcia telefonem pojawia się komunikat o wysyłaniu zdjęcia i następnie informacja, że zdjęcie zostało wyslane. Czy nie byłoby możliwości aby zdjęcia usuwane z serwera były po 24 godzinach?
Zgodnie z tym co na początku Grześ opisał - po upływie 12 godzin nie przeniesione dane do GO są usuwane automatycznie z serwera. Jest tak z dwóch powodów: nie trzeba płacić za aplikację (opłata za wykorzystanie miejsca w chmurze) i ze względów bezpieczeństwa.
Jeśli zależałoby komuś na tym by zrobione zdjęcia pozostawały na stałe w urządzeniu lub w jakiejś chmurze - lepiej robić klasyczne zdjęcia, a potem je konwertować w dowolny sposób np. do PDF - jest już dużo takich aplikacji.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: GeoOrganizer - nowa funkcja prośba o testy

Post autor: grzes »

maciekwu pisze: 11 lis 2020, 08:29 U mnie wczytuje bardzo ładnie. Po zrobieniu zdjęcia telefonem pojawia się komunikat o wysyłaniu zdjęcia i następnie informacja, że zdjęcie zostało wyslane. Czy nie byłoby możliwości aby zdjęcia usuwane z serwera były po 24 godzinach?
Opcja została (na razie) pomyślana jako pomoc w biurze - kiedy siedzimy przed GO i mamy możliwość od razu wczytać zdjęcie. Zdjęcie jest wysyłane na serwer tuz po zrobieniu i usuwane z telefonu. Więc jakikolwiek problem z siecią i brak możliwości wysłania spowoduje jego utratę.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ