Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
r.geodeta
_
_
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2021, 11:00

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: r.geodeta »

Jurek B. pisze: 07 paź 2021, 18:01
r.geodeta pisze: 07 paź 2021, 15:54 Czy w przypadku dodania do C-Geo pola o nazwie "Nr działki" jak w wątku powyżej będzie można z tego pola korzystać w formularzach? Tak jak można z innych pól np "Powiat": $pPowiat ?
Podobnie chciałbym zintegrować pole "Ulica"
Co do numeru działki, to tak - można korzystać z niego w formularzach, jeśli doda się je do zmiennych projektu. Powiat (np. w formularzu: $pPowiat) jest jedną z predefiniowanych zmiennych, jak gmina, obręb itd., ale niestety z ulicą czy miejscowością już tak nie będzie. Wymagałoby to oprogramowania takich pól by jeśli ktoś je sobie wprowadzi, można byłoby z nich korzystać.
Dobrze, tylko jaki jest kod odniesienia tj tak jak dla Powiat jest $pPowiat to dla Nr działki będzie $pNr_dzialki czy jednak jakiś inny? :-)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Jurek B. »

Tak, dokładnie jak Pan napisał, ale z "ł"- dla działki będzie: $pNr_działki
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: maciekwu »

problem nie otwierających się plików dotyczy plików pdf. Czyli wszystkich, które po przeniesieniu do do operatu zostają przekonwertowane na pdf oraz tych, które są podpięte jako pdf do pracy. Pliki te fizycznie są na dysku. Przy próbie ich podglądu otwiera się przeglądarka Microsoft Edge, która poszukuje pliku w dziwnej lokalizacji (tam go nie ma) file:///C:/Users/Public/Documents/Geo%20Organizer/tmp/Protoko%C5%82y%20graniczne%2014-08-2021.pdf. Po zmianie domyślnego programu dla plików pdf na Acrobat Reader dostaję informację: "program AR nie może otworzyć pliku, ponieważ nie jest to obsługiwany typ pliku lub jest on uszkodzony (np. został wysłany jako załącznik i niepoprawnie rozkodowany". Z poziomu jakiegokolwiek eksploatora AR otwiera plik bez problemu.
Po przeinstalowaniu programu pdf otwiera się już prawidłowo w Microsoft Edge. Tak więc problem jak sądzę rozwiązany.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2021, 13:56 przez maciekwu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze: 08 paź 2021, 13:31 problem nie otwierających się plików dotyczy plików pdf. Czyli wszystkich, które po przeniesieniu do do operatu zostają przekonwertowane na pdf oraz tych, które są podpięte jako pdf do pracy. Pliki te fizycznie są na dysku. Przy próbie ich podglądu otwiera się przeglądarka Microsoft Edge, która poszukuje pliku w dziwnej lokalizacji (tam go nie ma) file:///C:/Users/Public/Documents/Geo%20Organizer/tmp/Protoko%C5%82y%20graniczne%2014-08-2021.pdf.
Ta lokalizacja podawana przez Edge jest poprawna - w folderze tmp są umieszczane dokumenty przeznaczone do poglądu. Proszę sprawdzić czy są te dokumenty w folderze Dokumenty, bo tam są one przechowywane przez program i pobierane przez Edge do podglądu.
Najlepiej też w indywidualnych problemach nie pisać na forum, ale kontaktować się z naszym serwisem - wtedy nie tracimy czasu na różne hipotezy przy ograniczonych informacjach.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Witam!
Czy ta opcja opisana przeze mnie dawno temu ma jakieś szanse na zrealizowanie?
Aoschin pisze: 15 sty 2021, 11:59 4.) czy jest opcja aby przenosiły się wpisy z "Dane dodatkowe" jeżeli w opisie projektu w C-GEO dodamy takie same pola?
Mam w C-GEO kilka dodatkowych pól opisowych które wykorzystuję(jako zmienne) przy opracowaniu raportów i formularzy i chciałbym uzupełniać je już na etapie dodawania roboty w Geo Organizerze, tak aby po połączeniu roboty z projektem się przepisywały do odpowiadających im pól w C-GEO.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Jurek B. »

Aoschin pisze: 03 lut 2022, 15:00 Witam!
Czy ta opcja opisana przeze mnie dawno temu ma jakieś szanse na zrealizowanie?
Aoschin pisze: 15 sty 2021, 11:59 4.) czy jest opcja aby przenosiły się wpisy z "Dane dodatkowe" jeżeli w opisie projektu w C-GEO dodamy takie same pola?
Mam w C-GEO kilka dodatkowych pól opisowych które wykorzystuję(jako zmienne) przy opracowaniu raportów i formularzy i chciałbym uzupełniać je już na etapie dodawania roboty w Geo Organizerze, tak aby po połączeniu roboty z projektem się przepisywały do odpowiadających im pól w C-GEO.
Tak, działa w zakresie zmiennych: lokalizacja, cel pracy, zleceniodawca, księga robót, id zgłoszenia, kierownik, wykonawca, nr działki.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

A jakieś plany na działanie innych pól użytkownika?
Mam np. Sygn. akt, datę zgłoszenia, KW, jedn. rej, Sekcje i naście innych pól których 3/4 jest znane na etapie zakładania pracy geodezyjnej i które spokojnie mogłyby być uzupełniane w GO i przenosić się do projektu C-GEO.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Jurek B. »

Zobaczymy, nie ma jak dotąd wielu chętnych na wykorzystanie tych zmiennych, dlatego nie jest to priorytetem na liście naszych prac.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Rozumiem, dziękuję za informację :)
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 04 lut 2022, 07:54 A jakieś plany na działanie innych pól użytkownika?
Mam np. Sygn. akt, datę zgłoszenia, KW, jedn. rej, Sekcje i naście innych pól których 3/4 jest znane na etapie zakładania pracy geodezyjnej i które spokojnie mogłyby być uzupełniane w GO i przenosić się do projektu C-GEO.
A mówimy tu o zakładce "Dane dodatkowe" w GO?
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Dokładnie tak. Dołożyłbym pola o takich samych nazwach jak w Więcej... w C-GEO i 75% informacji uzupełniałby robiący zgłoszenie, bo i tak ma te dane pod nosem
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: grzes »

To proszę sprawdzić wersję testową c-geo. Dołożyłem (w momencie łączenia pracy z projektem) kopiowanie danych z tej zakładki (nazwy pól w opisie projektu muszą być takie same)
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Działa jak marzenie.

2 małe uwagi

a) Jest problem z polami zawierającymi polskie znaki
b) możemy zwiększyć limit znaków w Polach dodatkowych w GO? Brakuje mi dosłownie 3 znaków do jednego pola (Błędy przeszłości, nie mogę teraz zmienić tej zmiennej bo będę poprawiał istniejące formularze do lipca :P)
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 04 lut 2022, 12:47 Działa jak marzenie.

2 małe uwagi

a) Jest problem z polami zawierającymi polskie znaki
b) możemy zwiększyć limit znaków w Polach dodatkowych w GO? Brakuje mi dosłownie 3 znaków do jednego pola (Błędy przeszłości, nie mogę teraz zmienić tej zmiennej bo będę poprawiał istniejące formularze do lipca :P)
Polskie znaki powinny już w testowej wersji działac. Natomiast o jaką wartość chodzi w pkt. b? Nazwa pola?
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Tak, chodzi o Nazwę Pola. Mam niefortunnie długą zmienną "Zleceniodawca/Z wniosku" i obcina mi do "Zleceniodawca/Z wnio"
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 07 lut 2022, 07:50 Tak, chodzi o Nazwę Pola. Mam niefortunnie długą zmienną "Zleceniodawca/Z wniosku" i obcina mi do "Zleceniodawca/Z wnio"
w wersji testowej GO zwiększona liczba znaków na nazwę (do 60)
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Witam!
Jeszcze jeden wykryty problem.
Jeżeli nazwa Pola Dodatkowego zawiera w sobie kropkę np. "Sygn. akt" to zawartość tej kolumny nie wyświetla się w głównej tabeli prac.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 08 lut 2022, 07:59 Witam!
Jeszcze jeden wykryty problem.
Jeżeli nazwa Pola Dodatkowego zawiera w sobie kropkę np. "Sygn. akt" to zawartość tej kolumny nie wyświetla się w głównej tabeli prac.
To jest nie do przeskoczenia - nie wiedziałem o tym ograniczeniu, a niestety kropka nie jest dozwolona. Tzn działa ok ale zapytanie o wszystkie wartości z kropką w nazwie zwraca puste wartości. Zabezpieczę przy dodawaniu nowych pól.
Mógłbym coś sztukować kosztem szybkości działania tej tabeli ale póki co wydaje mi sie że nie warto.
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Nie ma potrzeby, jeśli będzie trzeba to wejdę sobie sprawdzić do roboty, to nie jest jakiś palący problem. Z resztą i tak po to łączymy GO z C-GEO, aby wprowadzić raz i zapomnieć :P
Pozdrawiam
Ao
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

grzes pisze: 04 lut 2022, 17:38 ...
Polskie znaki powinny już w testowej wersji działac. Natomiast o jaką wartość chodzi w pkt. b? Nazwa pola?
Pobrałem testówkę, GO i C-GEO i niestety dla pól z polskimi znakami wciąż nie przechodzą dane.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Jurek B. »

Jeszcze raz proszę pobrać C-GEO testowe - teraz jest ok.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Można by dorzucić jeszcze transformację daty na format DD.MM.RRRR?
Teraz wstawia się jako RRRR-MM-DD i odstaje od wszystkich pozostałych
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 15 lut 2022, 13:21 Można by dorzucić jeszcze transformację daty na format DD.MM.RRRR?
Teraz wstawia się jako RRRR-MM-DD i odstaje od wszystkich pozostałych
Data rozpoczęcia? Tam daty są formatowane zgodnie z tym co jest ustawione w systemie. Tylko że niektóre daty są formatowane tylko w momencie łączenia. Jeśli później zmienimy format w systemie, to nie będzie to uwzględnione np w dacie rozpoczęcia.
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: Aoschin »

Pisząc z rozpędu nie wyjaśniłem o co chodzi.
Miałem na myśli Pola Dodatkowe - mam tam pole typu Data i przy przenoszeniu do C-GEO wstawia się to do Więcej... projektu jako RRRR-MM-DD, mimo że w GeoOrganizerze wyświetla się jako DD.MM.RRRR
Pozdrawiam
Ao
jergeo
__
__
Posty: 38
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: Współpraca C-GEO z Geo Organizerem

Post autor: jergeo »

Szkic wyniesienia - w obecnej wersji szkic jest wysyłany do GeoOrganizera, ale bez szkicu wyniesienia. Mogę szkic wydrukować ze szkicem wyniesienia przez PDFcreatora i potem wstawić plik do GEOorganizera. Problem pojawił się też w najnowszej wersji testowej. Na starszych robotach tego problemu nie ma. Czy chodzi o ustawienie widoczności warstwy?
Załączniki
po eksporcie z formularza do organizera
po eksporcie z formularza do organizera
pdf.PNG (43.52 KiB) Przejrzano 5779 razy
formularz
formularz
formularz cgeo.PNG (47.32 KiB) Przejrzano 5779 razy
ODPOWIEDZ