Kompletowanie i obróbka operatu

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: Aoschin »

Witam!

Zebrało się trochę życzeń i uwag :P więc postanowiłem napisać
1. Czy w Zakładce operat można dodać opcję tworzenia czegoś ala "katalogi" które będą tylko pojemnikami "Opis pliku" i pliki, w taki sposób, że po dodaniu to takiego pojemnika plików, przy generowaniu operatu są one łączone i tak połączonemu plikowi nadawany jest "Opis pliku" z pojemnika - dzięki temu możemy łatwo podmieniać zawartość takiego pojemnika (w moim wypadku są to np. "Poświadczone za zgodność z oryginałem kopie innych dokumentów niepochodzących z zasobu, które zostały wykorzystane przez wykonawcę" - składające się z postanowień, zleceń z Sądu, opinii biegłego, załączników to tejże opinii (łącznie z 6 dokumentów) - scalanie tego przy każdej poprawce na mapie zajmuje masę czasu, a nie musi).
2. Czy w obrocie strony, możemy dodać opcję, obróć wszystkie oraz/lub obróć zakres stron?
3. Prosimy o możliwość ustawienia, przy włączonej opcji "Po wygenerowaniu zapisuj operat .......Dokumenty dołączone do pracy" opcję autowypełniania i zapisywania bez potwierdzania, typu pliku i opisu jako Operat/ możliwości wybrania wartości domyślnych przez użyszkodnika, żeby nie trzeba było tego za każdym razem przeklikiwać. Te dane są raczej stałe i nie wymagają potwierdzania.

Na razie tyle, dzięki i pozdrawiam!
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: Jurek B. »

Co do pkt. 1 - może być to trudne do zrobienia i na razie nie obiecuję, pkt 2 - z tym nie powinno być większych problemów, pkt 3 - niestety tego nie udało się nam zrozumieć.
Pozdrawiam Jurek B.
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: PrzemekN »

Witam!
Też chciałem dorzucić kilka propozycji zmian ułatwiających pracę z operatem.
1. Ustawienie domyślnej daty dodawanego dokumentu do operatu z możliwością zmiany (np bieżąca data , która się kopiuje do pozostałych dodawanych dokumentów), tak aby nie trzeba było za każdym razem wstawiać daty.
2. Jeżeli został utworzony podział na grupy nazw dołączanych dokumentów, to trzeba być konsekwentnym i wyświetlać w danej grupie tylko dokumenty z danej grupy a nie wszystkie dostępne. Ułatwiło by to i przyśpieszyło znalezienie potrzebnej nazwy dokumentu.
PrzemekN
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: grzes »

PrzemekN pisze: 07 sie 2022, 20:18 Witam!
Też chciałem dorzucić kilka propozycji zmian ułatwiających pracę z operatem.
1. Ustawienie domyślnej daty dodawanego dokumentu do operatu z możliwością zmiany (np bieżąca data , która się kopiuje do pozostałych dodawanych dokumentów), tak aby nie trzeba było za każdym razem wstawiać daty.
2. Jeżeli został utworzony podział na grupy nazw dołączanych dokumentów, to trzeba być konsekwentnym i wyświetlać w danej grupie tylko dokumenty z danej grupy a nie wszystkie dostępne. Ułatwiło by to i przyśpieszyło znalezienie potrzebnej nazwy dokumentu.
Ad1 ok
Ad2 proszę o dokładniejsze wyjaśnienie w którym miejscu to wyświetlanie w grupie ma być?
pozdrawiam
grzes
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: PrzemekN »

Chodzi mi o dodawanie plików dołączanych do pracy. Trzeba wybrać wtedy grupę , czas i opis. Chodzi mi właśnie o opisy, aby można było wybierać z grupy tylko opisy do niej przypisane.
PrzemekN
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: Aoschin »

Aoschin pisze: 05 sie 2022, 14:29 3. Prosimy o możliwość ustawienia, przy włączonej opcji "Po wygenerowaniu zapisuj operat .......Dokumenty dołączone do pracy" opcję autowypełniania i zapisywania bez potwierdzania, typu pliku i opisu jako Operat/ możliwości wybrania wartości domyślnych przez użyszkodnika, żeby nie trzeba było tego za każdym razem przeklikiwać. Te dane są raczej stałe i nie wymagają potwierdzania.
Proszę wybaczyć moje roztrzepanie, piątki po południu to zawsze intensywne godziny i nie do końca jasno się wyraziłem.

3.1 Prosimy, aby gdy mamy ustawioną tą opcję:
Zrzut ekranu 2022-08-08 080940.png
Zrzut ekranu 2022-08-08 080940.png (3.14 KiB) Przejrzano 8816 razy
to można było do tego dodać domyślny opis pliku, grupę i datę, tak aby nie pojawiało się okienko dodania pliku - Gdy dodajemy operat to zawsze jest ten sam opis pliku i grupa( dajmy na to Grupa: Operat, Opis pliku: Operat techniczny, data aktualna (bo operat złożony dzisiaj)
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: grzes »

PrzemekN pisze: 07 sie 2022, 22:07 Chodzi mi o dodawanie plików dołączanych do pracy. Trzeba wybrać wtedy grupę , czas i opis. Chodzi mi właśnie o opisy, aby można było wybierać z grupy tylko opisy do niej przypisane.
To jeszcze się upewnię czy chodzi o to okno:
dodaj_plik.png
dodaj_plik.png (11.18 KiB) Przejrzano 8803 razy
Niestety nie mamy na razie wiązania opisu z grupą
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: grzes »

PrzemekN pisze: 07 sie 2022, 20:18
1. Ustawienie domyślnej daty dodawanego dokumentu do operatu z możliwością zmiany (np bieżąca data , która się kopiuje do pozostałych dodawanych dokumentów), tak aby nie trzeba było za każdym razem wstawiać daty.
dodawanie dokumentu do operatu to tylko wskazanie pliku pdf i koniec - nie ma tam wyboru daty - na pewno chodzi o zakładkę "operat"?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 05 sie 2022, 14:29 Witam!

Zebrało się trochę życzeń i uwag :P więc postanowiłem napisać
1. Czy w Zakładce operat można dodać opcję tworzenia czegoś ala "katalogi" które będą tylko pojemnikami "Opis pliku" i pliki, w taki sposób, że po dodaniu to takiego pojemnika plików, przy generowaniu operatu są one łączone i tak połączonemu plikowi nadawany jest "Opis pliku" z pojemnika - dzięki temu możemy łatwo podmieniać zawartość takiego pojemnika (w moim wypadku są to np. "Poświadczone za zgodność z oryginałem kopie innych dokumentów niepochodzących z zasobu, które zostały wykorzystane przez wykonawcę" - składające się z postanowień, zleceń z Sądu, opinii biegłego, załączników to tejże opinii (łącznie z 6 dokumentów) - scalanie tego przy każdej poprawce na mapie zajmuje masę czasu, a nie musi).
2. Czy w obrocie strony, możemy dodać opcję, obróć wszystkie oraz/lub obróć zakres stron?
3. Prosimy o możliwość ustawienia, przy włączonej opcji "Po wygenerowaniu zapisuj operat .......Dokumenty dołączone do pracy" opcję autowypełniania i zapisywania bez potwierdzania, typu pliku i opisu jako Operat/ możliwości wybrania wartości domyślnych przez użyszkodnika, żeby nie trzeba było tego za każdym razem przeklikiwać. Te dane są raczej stałe i nie wymagają potwierdzania.
Ad1 Fajny pomysł ale to większa robota na później
Ad2
obrot.png
obrot.png (12.84 KiB) Przejrzano 8788 razy
Ad3
do odhaczenia "zapamiętaj ..." (przy pierwszym zapisie) na dole tego okna:
save_gr.png
save_gr.png (10.4 KiB) Przejrzano 8788 razy
zmiany już są w wersji testowej
pozdrawiam
grzes
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: PrzemekN »

Tak, właśnie chodziło mi o to okno
PrzemekN
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: Jurek B. »

PrzemekN pisze: 08 sie 2022, 22:07 Tak, właśnie chodziło mi o to okno
Panu jednak chyba chodzi nie o dodawanie dokumentu do operatu (zakładka Operat), ale o dodawanie dokumentu do pracy (zakładka Dokumenty dołączone do pracy). W tej pierwszej nie określa się daty dokumentu, a w tej drugiej jest to możliwe, z tym, że rzadko data dodania dokumentu do pracy jest datą (powstania) tego dokumentu.
W sumie może moglibyśmy tam odczytywać datę utworzenia tego pliku dodawanego do pracy i tą datę wyświetlać do akceptacji:
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-08-09 090041.png
Zrzut ekranu 2022-08-09 090041.png (63.69 KiB) Przejrzano 8713 razy
Pozdrawiam Jurek B.
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: PrzemekN »

Przecież wyraźnie napisałem we wcześniejszym poście, że chodzi o dodawanie dokumentów do pracy
PrzemekN
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: Jurek B. »

PrzemekN pisze: 09 sie 2022, 11:12 Przecież wyraźnie napisałem we wcześniejszym poście, że chodzi o dodawanie dokumentów do pracy
Niestety dołączanie się do innego wątku nie ułatwia komunikacji.
Automatycznego przypisania bieżącej daty jako daty dokumentu nie wprowadzimy ze względu na to co pisałem wcześniej. Możemy ewentualnie dodać funkcje umożliwiające przypisanie bieżącej daty lub daty dokumentu przy dodawaniu dokumentu do pracy.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: grzes »

PrzemekN pisze: 09 sie 2022, 11:12 Przecież wyraźnie napisałem we wcześniejszym poście, że chodzi o dodawanie dokumentów do pracy
Ja się dopytywałem o pkt 1 w którym pisze Pan o operacie "1. Ustawienie domyślnej daty dodawanego dokumentu do operatu... ". Na pkt 2 odpisalem wcześniej.
W wersji testowej dodane podpowiadanie daty utworzenia pliku (przy dodawaniu do dokumentów dołączonych do pracy)
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: Aoschin »

Aoschin pisze: 05 sie 2022, 14:29 Czy w Zakładce operat można dodać opcję tworzenia czegoś ala "katalogi" które będą tylko pojemnikami z polem "Opis pliku" i plikami, w taki sposób, że po dodaniu to takiego pojemnika plików, przy generowaniu operatu są one łączone i tak połączonemu plikowi wyjściowemu nadawany jest "Opis pliku" z pojemnika - dzięki temu możemy łatwo podmieniać zawartość takiego pojemnika (w moim wypadku są to np. "Poświadczone za zgodność z oryginałem kopie innych dokumentów niepochodzących z zasobu, które zostały wykorzystane przez wykonawcę" - składające się z postanowień, zleceń z Sądu, opinii biegłego, załączników to tejże opinii (łącznie z 6 dokumentów) - scalanie tego przy każdej poprawce na mapie zajmuje masę czasu, a nie musi).
Podbijam. Da się coś zrobić w tym roku?
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: grzes »

Pomysł super tylko trudny w realizacji.
Może wykorzystać pole Grupa? Np przez dodanie opcji "grupuj do jednej pozycji w spisie treści dokumenty z tej samej grupy".
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: Aoschin »

grzes pisze: 21 sty 2023, 18:29 Pomysł super tylko trudny w realizacji.
Może wykorzystać pole Grupa? Np przez dodanie opcji "grupuj do jednej pozycji w spisie treści dokumenty z tej samej grupy".
Jasne, bez problemu. Chodzi tylko o to, żeby móc podmieniać poszczególne elementy pliku, będącego pojedynczym wpisem w Spisie treści
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 23 sty 2023, 08:48
grzes pisze: 21 sty 2023, 18:29 Pomysł super tylko trudny w realizacji.
Może wykorzystać pole Grupa? Np przez dodanie opcji "grupuj do jednej pozycji w spisie treści dokumenty z tej samej grupy".
Jasne, bez problemu. Chodzi tylko o to, żeby móc podmieniać poszczególne elementy pliku, będącego pojedynczym wpisem w Spisie treści
W wersji testowej dodana taka opcja:
spis_polacz.png
spis_polacz.png (33 KiB) Przejrzano 3759 razy
Czyli korzystamy z pola "Opis pliku" a nie grupa. Jeśli te opisy będą takie same i włączymy opcję jak na zrzucie, to na spisie powinien być jeden wiersz
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: Aoschin »

Działa wspaniale! Pięknie dziękuję, to oszczędza tyle czasu i frustracji przy poprawianiu drobnych elementów składowych operatu!
Pozdrawiam
Ao
margo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:48

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: margo »

grzes pisze: 25 sty 2023, 12:23
Aoschin pisze: 23 sty 2023, 08:48
grzes pisze: 21 sty 2023, 18:29 Pomysł super tylko trudny w realizacji.
Może wykorzystać pole Grupa? Np przez dodanie opcji "grupuj do jednej pozycji w spisie treści dokumenty z tej samej grupy".
Jasne, bez problemu. Chodzi tylko o to, żeby móc podmieniać poszczególne elementy pliku, będącego pojedynczym wpisem w Spisie treści
W wersji testowej dodana taka opcja:
spis_polacz.png

Czyli korzystamy z pola "Opis pliku" a nie grupa. Jeśli te opisy będą takie same i włączymy opcję jak na zrzucie, to na spisie powinien być jeden wiersz
Czy ta opcja działa też w module e-operat po najnowszej aktualizacji ? Nie mogę jej znaleźć, a przydałaby się bardzo.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: grzes »

margo pisze: 23 lut 2023, 11:57
grzes pisze: 25 sty 2023, 12:23
Aoschin pisze: 23 sty 2023, 08:48

Jasne, bez problemu. Chodzi tylko o to, żeby móc podmieniać poszczególne elementy pliku, będącego pojedynczym wpisem w Spisie treści
W wersji testowej dodana taka opcja:
spis_polacz.png

Czyli korzystamy z pola "Opis pliku" a nie grupa. Jeśli te opisy będą takie same i włączymy opcję jak na zrzucie, to na spisie powinien być jeden wiersz
Czy ta opcja działa też w module e-operat po najnowszej aktualizacji ? Nie mogę jej znaleźć, a przydałaby się bardzo.
podmieniłem eoperat w ostatniej aktualizacji - ponowne pobranie i instalacja ostatniej aktualizacji powinna już wgrać aktualną wersję eoperatu.
pozdrawiam
grzes
margo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:48

Re: Kompletowanie i obróbka operatu

Post autor: margo »

Działa super, dzięki !
ODPOWIEDZ