Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Dyskusje dotyczące programu D-Geo (lub innych) na Androida
exceptio
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2017, 08:22

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: exceptio »

Zauważyłem, że aplikacja nie widzi drzew liściastych. Jest szansa na naprawę tego błędu?
Damian
Team
Team
Posty: 93
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: Damian »

Problem w tym, że Android nie obsługuje łuków. Zostało natomiast w wersji testowej wprowadzone doraźne rozwiązanie polegające na eksporcie łuków jako kresek.
Można ewentualnie robić eksport mapy w postaci kafelek zaznaczając opcję Eksportuj Mapę.
pozdrawiam
Damian M.
Damian
Team
Team
Posty: 93
Rejestracja: 12 lis 2019, 09:09

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: Damian »

exceptio pisze: 13 paź 2020, 07:51 Zauważyłem, że aplikacja nie widzi drzew liściastych. Jest szansa na naprawę tego błędu?
Problem z eksportem do D-Geo symboli drzew liściastych został już rozwiązany. Proszę pobrać plik testowy cgeo8.exe i podmienić go w głównym folderze C-Geo
pozdrawiam
Damian M.
exceptio
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2017, 08:22

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: exceptio »

Po ostatniej aktualizacji, występuje problem w trakcie włączania projektu. Chodzi o to, że wcześniej wyglądało to tak, że wysyłałem projekt z c-geo do d-geo i jak go włączyłem w aplikacji to od razu pojawiał się na mapie. A po tej aktualizacji włącza się jakiś losowy projekt z listy, albo w ogóle nie przyciąga do danego projektu (dzieje się to tylko w trakcie ładowania nowych projektów, stare projekty normalnie przybliża do ostatniego położenia) Jeszcze jak są jakieś punkty to można łatwo odszukać, ale problem się zaczyna jak mamy tylko same linie. Ewentualnie przydałby się przycisk "pokaż wszystko".
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: grzes »

exceptio pisze: 27 lis 2020, 07:22 Po ostatniej aktualizacji, występuje problem w trakcie włączania projektu. Chodzi o to, że wcześniej wyglądało to tak, że wysyłałem projekt z c-geo do d-geo i jak go włączyłem w aplikacji to od razu pojawiał się na mapie. A po tej aktualizacji włącza się jakiś losowy projekt z listy, albo w ogóle nie przyciąga do danego projektu (dzieje się to tylko w trakcie ładowania nowych projektów, stare projekty normalnie przybliża do ostatniego położenia) Jeszcze jak są jakieś punkty to można łatwo odszukać, ale problem się zaczyna jak mamy tylko same linie. Ewentualnie przydałby się przycisk "pokaż wszystko".
hmm, nic nie było zmieniane. Po pobraniu projektu w d-geo, lista projektow jest budowana od nowa i faktycznie moze być tak, ze zaden projekt nie jest wybrany. Wystarczy kliknąc na projekt zeby go wskazac i wtedy mozna otwierac. A jeszcze lepiej otwierać przez przytrzymanie palca na jego nazwie.
Co do projektow bez punktów to proszę podesłac taki plik projektu d-geo (plik o rozszerzeniu .dgeo) na grzes małpa geo.pl, bo coś nie potrafię tego powtorzyć.
pozdrawiam
grzes
exceptio
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2017, 08:22

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: exceptio »

Zacząłem sprawdzać czy znowu występuje ten problem i jak to w życiu bywa - złośliwość rzeczy martwych i już wszystko się poprawnie ładuje. Więc myślę, że mój telefon mógł mieć po prostu gorszy dzień do d-geo.
A tak przy okazji, jest szansa dodać opcję sortowania projektów np. wg nazwy i daty dodania?
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: pomiar »

Witam. Zacząłem testować aplikacje już tak na poważnie i pojawiły mi się takie pytania:
1- można dodać opcje wstawiania kwadratu i np obracanie go o kąt, ewentualnie rysowanie pod kątem
2- istnieje możliwość importu dxf lub txt z poziomu androida a nie przez eksport z c geo?
3 - Jest jakaś szansa na zanumerowanie rysowanych obiektów ? Można było by to wykorzystać do robienia szkiców cyfrowych.
Przykład: rysuje w d geo budynek i nadaje wierzchołkom nr od 1 do 4. Eksportuje do c geo i mam narysowany budynek i w tabeli pkt. Następnie importuje do c geo pkt z pomiaru np GNSS i zastępuje pkt przez co mam szkic zrobiony raz w terenie a w momencie importu pkt z pomiaru nie musze rysować go jeszcze raz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: grzes »

ad1 trzeba by pomyslec jak to mądrze ugryźć
ad2 dxf-a raczej nie bedzie - chyba ze jakis uproszczony import. Txt powinno dzialać w zakresie importu punktów (nie wiem czy ta opcja nie działa tylko w płatnej wersji apki)
ad3 to można zrobić.
pozdrawiam
grzes
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: pomiar »

grzes pisze: 20 sty 2021, 14:45 ad1 trzeba by pomyslec jak to mądrze ugryźć
ad2 dxf-a raczej nie bedzie - chyba ze jakis uproszczony import. Txt powinno dzialać w zakresie importu punktów (nie wiem czy ta opcja nie działa tylko w płatnej wersji apki)
ad3 to można zrobić. - TO BY BYŁO SUPER :)
exceptio
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2017, 08:22

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: exceptio »

exceptio pisze: 30 lis 2020, 08:00 A tak przy okazji, jest szansa dodać opcję sortowania projektów np. wg nazwy i daty dodania?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: grzes »

exceptio pisze: 04 lut 2021, 14:51
exceptio pisze: 30 lis 2020, 08:00 A tak przy okazji, jest szansa dodać opcję sortowania projektów np. wg nazwy i daty dodania?
Pewnie jest - póki co brak czasu :(
pozdrawiam
grzes
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: kouczan »

Dzień dobry.
Przy eksporcie projektu do mapy wektorowej (bez kafli) nie eksportują się wypełnienia obiektów. Czy jest celowe działanie czy ograniczenie bezpłatnej wersji?
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Aplikacja D-Geo v2 dla Android

Post autor: grzes »

kouczan pisze: 19 kwie 2023, 08:36 Dzień dobry.
Przy eksporcie projektu do mapy wektorowej (bez kafli) nie eksportują się wypełnienia obiektów. Czy jest celowe działanie czy ograniczenie bezpłatnej wersji?
Pozdrawiam
Michał
D-Geo nie obsługuje wypełnień.
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ