propozycje dot. okręgu

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
turecki

propozycje dot. okręgu

Post autor: turecki »

- przy rysowaniu okręgu przez trzy punkty dobrze byłoby mieć w bazie także jego wyliczony środek jako zanumerowany punkt.
- po narysowaniu okręgu (przez 3 punkty lub środek i promień) chcę dorysować np. czworokąt styczny z tym okręgiem w dwóch narożnikach tego czworokąta (tzn. część okręgu przechodzi przez czworokąt) - ale tak, aby na mapie ta część okręgu w czworokącie nie była widoczna - jak to zrobić (tylko nie radźcie, abym opikietował cały okrąg jako łamaną i będzie git , bo nie o to chodzi);
- przydałaby się opcja wpasowania met. najmniejszych kwadratów okręgu i elipsy w podane punkty (z obliczeniem środka i innych parametrów).

Mam teraz do pomiaru sporo różnych kołowych obiektów i tak mnie naszło :lol: .
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Ciekawe propozycje ale marnie widzę ich perspektywy :( - z wyjątkiem pierwszej - to spokojnie dopiszę do listy życzeń.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

OT - propozycja dotycząca słupów

Post autor: tuvalu »

Przy okazji, choć to słabo związany z okręgami temat, miałbym podobną prośbę jeśli chodzi o słupy podwójne (w kształcie litery A) i na 4 podporach ( np. kratownicowe wysokiego napięcia). Gdy punkty podstawy nie są oddalone od siebie dalej niż 5 m (lub parametr określany ręcznie) mógłby być dodawany punkt w środku. Nie musi być zanumerowany, wystarczy wybieralny. Byłoby o co zahaczyć wąsiki symbolu linii ;-)
ODPOWIEDZ