Trasa

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 322
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Trasa

Post autor: Zbysiu »

Proponuję dodać opcję w module projektowania tras, która umożliwiała by wyliczanie punktów dodatkowych "wycinkami".
Mam zdefiniowaną trasę główną (np. 100 km) i w jej ciągu znajdują się mosty i wiadukty, których kilometraż zaczyna się i kończy w wartościach "niepełnych" (np. start obiektu 62+153,48 i koniec 62+194,88). Mam to jeszcze poszatkowane 12 przekrojami co 3,45m. W parametrach punktów pośrednich zaznaczam początek, koniec i odstęp między punktami i program wylicza tylko interesujący mnie fragment, a nie całą trasę i co najważniejsze dokładnie w tym km co chcę.
I jeszcze jedna sprawa raczej kosmetyczna: drogowcy lubią sposób zapisu punktów w układzie 62+153,48 a nie 62153,48 - da się dodać ten plusik w numeracji punktu ?
Ostatnia prośba z innej beczki: przy imporcie punktów do tabeli z pliku tekstowego: czy można dodać na etapie okienka dialogowego możliwość wstawiania przyrostków lub przedrostków do importowanych punktów. Wiem, że można odhaczyć zaznaczanie importowanych punktów i w zrobić to dalej w tabeli, ale tak by było trochę łatwiej i szybciej.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Trasa

Post autor: grzes »

Zbysiu pisze:Proponuję dodać opcję w module projektowania tras, która umożliwiała by wyliczanie punktów dodatkowych "wycinkami".
Mam zdefiniowaną trasę główną (np. 100 km) i w jej ciągu znajdują się mosty i wiadukty, których kilometraż zaczyna się i kończy w wartościach "niepełnych" (np. start obiektu 62+153,48 i koniec 62+194,88). Mam to jeszcze poszatkowane 12 przekrojami co 3,45m.
A nie lepiej uzyc do tego celu zakładki krawędź?
Pozostałe uwagi postaramy sie dodac.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Trasa

Post autor: grzes »

Tu jest nowy plik exe - w ustawianiach projektowania tras dodana opcja do odhaczenia - formatowanie numeru do postaci hh+mm i w imporcie wspolrzednych z plikow txt dodana mozliwosc dodania przyrostka i przedrostka do numeru
pozdrawiam
grzes
geohard

Re: Trasa

Post autor: geohard »

Witam
W module "Projektowanie tras" umieszczono, dodatkową zakładkę "Przesunięcie niwelety". Jest to bardzo przydatne przy wyliczaniu rzędnych trasy, gdzie niweleta jest w różnym odsunięciach od osi trasy. Równoczeście pozostawiono w "?"(opcje) możliwość zmiany przesunięcia niwelety względem osi trasy (aktywne ale nie działa). Powoduje małe zamieszanie - często generując błędy.
Propozycja aby była możliwość odłączenia/włączenia "v"tej opcji. W przypadku gdy jest stała odległość niwelety od osi trasy pozostawienie włączonej opcji (wprowadzenie jednorazowo wartości przesunięcia dla całego zadania), natomiast w przypadku rożnego odsunięcia na danych km trasy, możliwość odłączenia w opcjach "przesunięcia niwelety względem osi trasy" i wprowadzanie wartości już tylko w dodatkowej zakładce "przesunięcie niwelety".
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Trasa

Post autor: grzes »

Zeby nie komplikowac obslugi tego przesuniecia niwelety to zostanie ono usunięte z opcji. Pozostaje tylko zakładka. Stare zadania zapisane przed wprowadzeniem zakładki beda wczytywane tak, ze do zakładki przesuniecia niwelety beda dodawane 2 rekordy o hektometrazu od -999900 do 999900, przy ktorych bedzie wstawione przesuniecie ze starych opcji (to juz dziala w ostatniej aktualizacji).
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ