Pare propozycji zmian i udogodnien

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

Piotr74 pisze:Witam.
Czy jest możliwość aby w module transformacji między układam w opcjach transformacji wysokości program pamiętał ostatnie ustawienia bądź domyślnie ustawiona była opcja "brak" lub "przepisanie". Często wykonujemy transformację tylko współrzędnych x,y a nieodznaczenie w opcjach transformacji wysokościowej przycisku " domyślnie" powoduje duży chaos w bazie.
dodane nowy exe
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:wITAM.

Po wprowadzeniu "wyświetlanie punktów bez kogu" i dalej mamy te trzy opcje : "wszystkie - tylko z numerem - nie wyświetlaj" przydałby się jakiś skrót klawiszowy do zmiany tych opcji. Ta opcja jest bardzo dobra, ale czasami trzeba ja przełączać co chwilę i dlatego można by było przypisać jakiś klawisz. Mógłby to być jeden klawisz, który po naciśnięciu przełączałby kolejno te opcje itp.
Pozdrawiam
dodane nowy exe - dziala cyklicznie po wcisnieciu Ctrl N
pozdrawiam
grzes
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Piotr74 »

grzes pisze:
Piotr74 pisze:Witam.
Czy jest możliwość aby w module transformacji między układam w opcjach transformacji wysokości program pamiętał ostatnie ustawienia bądź domyślnie ustawiona była opcja "brak" lub "przepisanie". Często wykonujemy transformację tylko współrzędnych x,y a nieodznaczenie w opcjach transformacji wysokościowej przycisku " domyślnie" powoduje duży chaos w bazie.
dodane nowy exe
Oki działa :)
Michał Kozik

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Michał Kozik »

Jurek B. pisze:Ikonka Struktura tabeli (pierwsza od lewej na pasku ikon tabeli).
Dzięki!! Tego właśnie szukałem - od razu dodaję do standardowej tabeli pole "Dodatkowy opis" A do projektu OSNOWA (zbiór wszystkich punktów osnowy systematycznie uzupełniany) pola "Czy odnaleziono", "Stabilizacja" etc. Gdyby można było tylko zlinkować do danego punktu JPG z opisem topograficznym...


Właśnie się dokopałem do funkcji "Dokumenty". Ekstra ;D


Czy dałoby się opcję "Odsuń" dodać do ikonek w Menu "Przesuń, obróć, styl lini..."?


Wymyśliłem sobie taki wygląd mapy do celów projektowych:
1. Najpierw z ewidencji wprowadzone granice i stworzone działki -> offset 30m jako granica opracowania (prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami)
2. Policzony i skartowany pomiar
3. Wczytany raster i zwektoryzowane elementy sieci uzbrojenia terenu i inne nie zmierzone
Załóżmy że nie rysuję nic poza obszarem aktualizacji - czy jest możliwe takie ustawienia, aby poza granicą opracowania (ustaloną zgodnie z pkt 1) raster się wyświetlał, a wewnątrz obszaru opracowania raster był przysłonięty i były widoczne tylko obiekty narysowane w C-Geo?


Jak można poprawić symbole OPX i OSP, żeby się w środku rysowała kropka, zgodnie z K-1 '1998?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Odnośnie symboli przesyłam spakowany plik (w którym są poprawione symbole), który należy wypakować do katalogu C-Geo/BIN (zastąpić istniejące)
Pozdrawiam
Załączniki
bin.rar
(16.29 KiB) Pobrany 174 razy
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Czy dałoby się opcję "Odsuń" dodać do ikonek w Menu "Przesuń, obróć, styl lini..."?
Wymyśliłem sobie taki wygląd mapy do celów projektowych:
1. Najpierw z ewidencji wprowadzone granice i stworzone działki -> offset 30m jako granica opracowania (prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami)
Tu można wykorzystać ikonkę "bufor" - generuje to co Panu trzeba.
Załóżmy że nie rysuję nic poza obszarem aktualizacji - czy jest możliwe takie ustawienia, aby poza granicą opracowania (ustaloną zgodnie z pkt 1) raster się wyświetlał, a wewnątrz obszaru opracowania raster był przysłonięty i były widoczne tylko obiekty narysowane w C-Geo?
Tu trzeba wykorzystać funkcję wycinania rastra obszarem na mapie - jedna z ikonek w pasku narzędzi do edycji rastra na mapie- niestety trzeba go ponownie narysować po takim buforze
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: tuvalu »

Tu trzeba wykorzystać funkcję wycinania rastra obszarem na mapie - jedna z ikonek w pasku narzędzi do edycji rastra na mapie- niestety trzeba go ponownie narysować po takim buforze
Zamiast pracowitego klikania łuków zaproponuję wrzucenie obiektu bufora na warstwę z opcją przesłaniania (np. wypełnienie białe, kontur linii niewidoczny) i ustawienie jej nad warstwą z rastrem.
Michał Kozik

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Michał Kozik »

Dziękuję za odpowiedź - mimo iż zapewne pomyliłem działy, bardziej to do porad się nadaje.
Jurek B. pisze:
Czy dałoby się opcję "Odsuń" dodać do ikonek w Menu "Przesuń, obróć, styl lini..."?
Wymyśliłem sobie taki wygląd mapy do celów projektowych:
1. Najpierw z ewidencji wprowadzone granice i stworzone działki -> offset 30m jako granica opracowania (prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami)
Tu można wykorzystać ikonkę "bufor" - generuje to co Panu trzeba.
Za dużo zmieliłem w jednym poście. Obszar aktualizacji wprowadzam buforem - łatwo szybko, przyjemnie i od razu z powierzchnią. A polecenie odsuń miało służyć rysowaniu symboli pobocznych granicy obrębu, gminy lub klasoużytku. I dlatego fajnie gdyby ikonka była na wierzchu.

Przepraszam za chaotyczne posty, późno już i trochę wyrąbany po całym dniu jestem.... Jeszcze raz dziękuję ;D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Ok rozumiem - czyli ta funkcja Odsuń która jest w oknie obliczeń na mapie przydałaby się wyciągnięta bezpośrednio do paska obliczeń?
Pozdrawiam Jurek B.
Michał Kozik

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Michał Kozik »

Nie korzystałem z Odsunięcia z Obliczeń na mapie - tego bym raczej nie wyciągał. Chyba że wszystkie obliczenia w osobny pasek narzędzi wyświetlany opcjonalnie.

Ja rysuję symbole poboczne raczej w ten sposób - rysuję granicę działki, a następnie wchodzę do "Edycji obiektu" i tam klikam ikonkę Odsuń wpisując +-1 dla skali 1:1000. Myślałem raczej o wyciągnięciu tej ikonki właśnie.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: janek »

Myślę, że najlepiej byłoby gdyby symbole poboczne linii granic były tak zdefiniowane, aby rysując taki symbol po granicy, automatycznie byłby odsunięty o 1mm niezależnie od skali mapy.
Pozdrawiam
Janek B.
Michał Kozik

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Michał Kozik »

janek pisze:Myślę, że najlepiej byłoby gdyby symbole poboczne linii granic były tak zdefiniowane, aby rysując taki symbol po granicy, automatycznie byłby odsunięty o 1mm niezależnie od skali mapy.
Pozdrawiam
Janek B.
Pewnie, że byłoby najlepiej, ale nie wiem czy jest to łatwe/możliwe od strony programistycznej.

BTW strasznie mnie irytuje klikanie w ikonki gdy chcę skopiować punkty z jednej tabeli do drugiej - może dałoby się wprowadzić standardowe windowsowe skróty klawiaturowe CTRL+C i CTRL+V? Tzn. nie irytuję mnie ikonki, tylko raczej brak tych skrótów.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: FaFaL »

Z tymi skrótami to chyba jest obawa, że jeśli zostaną zmienione to dużo osób będzie się myliło. Pewne skróty w C-GEO mają już długąąąąąąąąą historię.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Michał Kozik

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Michał Kozik »

Jak jeszcze miałem czas na gry, to wiele z nich pozwalało dowolnie konfigurować skróty klawiaturowe - np. MS Flight Simulator. Pewnie wymaga to sporego nakładu pracy, ale może w opcjach programu udałoby się umieścić kolejną, odpowiednią zakładkę?
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Piotr74 »

Witam
Czy istnieje możliwość wprowadzenia udogodnienia polegającego na możliwości wyciągnięcia na pasek narzędzi w formie ikony, poszczególnych modułów np. z modułu obliczeń -tachimetrii itd ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Witam
Raczej tak, ale czy to by w czymś pomogło? Czy nie byłoby jeszcze więcej ikon w których można się pogubić?
Pozdrawiam Jurek B.
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Piotr74 »

Chodzi mi raczej o indywidualną personalizację i utworzenie paska "szybki dostęp" tak jak ma to miejsce w przypadku pakietu office, a nie odgórne narzucenie tych ikon przez programistów, chciałbym w ten sposób wyrzucić na ten pasek moduły z których najczęściej korzystam np tachimteria, niwelacja ,zmiana skali mapy itd. , a aktualnie nie są one dostępne z paska narzędzi, oczywiście wszystko po to aby ułatwić sobie prace.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Witam
Raczej tak, ale czy to by w czymś pomogło? Czy nie byłoby jeszcze więcej ikon w których można się pogubić?
No i później będzie, 100 ikon na pasku jak w Cadzie. Choć z jednej strony ja np. też z menu obliczeń używam praktycznie 3-4 moduły obliczeniowe, w sumie ikonka mogła by być, ale czy jest mi ona niezbędna, nie sadze. Uważam że są ważniejsze sprawy dla mnie które było obiecywane chyba w maju tego roku w tym temacie, i do dziś ich nie ma .. np. drukowanie projektu w innym układzie niż ten w którym dany projekt jest prowadzony. :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

W raportach, gdzie możemy edytować nasze raporty, pojawiło się ostatnio parę fajnych możliwości. Może dało by rade w edycji raportu dodać możliwość wstawiania okna mapy tak jak to np. jest w formularzach.

Mam edycję raportu, klikam w ikonę po czym rysuję obszar w raporcie gdzie ma być wstawione okno mapy, następnie pojawia się mapa tam wybieram skalę i zaznaczam fragment. Po zatwierdzeniu w wcześniej narysowany obszar wstawia się fragment mapy w skali. Oj, jakby to ułatwiło mi zadanie w wielu sprawach, np. projekty podziału, jakieś obliczenia gdzie potrzebny jest wyrys z mapy. Wiem że są formularze, ale tam, żeby to wszystko potworzyć, trzeba sporo czasu, a dodanie takiej możliwości w raportach ułatwia i uproszcza naprawdę wiele.

Chciałem jeszcze poprosić o powiększenie w spisie raportów "tych kwadracików do zahaczenia" bo czasami ciężko trafić. Przed rozbudową spisu raportów były chyba większe :).

I ostatnie, w menu projektów, po kliknięciu na "więcej" rozwija się menu gdzie można wpisać kerg itp. Nie wiem czemy ale na Win7, zawsze te okno jest nie rozciągnięte co powoduje że nie widać opisu pól. Rozciągam sobie i jest ok, ale tylko do następnego uruchomienia c-geo. Później znowu muszę to zrobić, nie wiem dlaczego nie zapamiętuje ostatniego rozciągnięcia. W załączniku przedstawia zrzut ekranu z tego problemu.

P.S. A jak tam ma się "możliwość drukowania np. w układzie 1965, gdy projekt jest prowadzony w układzie 2000". Oj już dawno obiecywane było chyba w maju tego roku. Tak męczę o to bardzo, bo niemalże każdy znajomy geodeta który pracuje na c-geo mówi mi że bardzo na to czeka. Niestety, ale obliczać musimy w 2000 a kartować w 1965 i te drukowanie naprawdę by się przydało, bo wstawianie siatki krzyży w innym układzie za każdym razem jest kłopotliwe. A czasami zdarzy się wstawić siatkę krzyży innego układu na złą warstwę i później są problemy bo trzeba każdy krzyżyk usuwać ręcznie by mieć porządek w projekcie..


No to na tyle pomyślcie przede wszystkim o tym wstawianiu okna mapy do raportu no i tym nieszczęsnym drukowaniu.


Pozdrawiam zespół :)
Załączniki
opcje.JPG
opcje.JPG (80.22 KiB) Przejrzano 7026 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Witam
Dzięki za ciekawe pomysły - co do wstawienia mapy w raporty - zobaczymy co się da zrobić - musi to ocenić programista.
I ostatnie, w menu projektów, po kliknięciu na "więcej" rozwija się menu gdzie można wpisać kerg itp. Nie wiem czemy ale na Win7, zawsze te okno jest nie rozciągnięte co powoduje że nie widać opisu pól. Rozciągam sobie i jest ok, ale tylko do następnego uruchomienia c-geo. Później znowu muszę to zrobić, nie wiem dlaczego nie zapamiętuje ostatniego rozciągnięcia. W załączniku przedstawia zrzut ekranu z tego problemu.
Tu jest trudno znaleźć przyczynę, u mnie zapamiętuje się rozmiar tego opisu, chociaż czasem też jest to u mnie wyświetlane zwężone.

Drukowanie w innym odwzorowaniu niż mapy jest problematyczne - podgląd wydruku i obraz kartki na jego tle w określonym układzie współrzędnych będzie inny w rzeczywistości po zmianie układu - zmieni się kształt drukowanego obszaru i jego skręcenie - więc wydrukowany zostanie w rzeczywistości inny fragment mapy niż wybrany oryginalnie. Nie możemy brać na siebie odpowiedzialności za wybór tego zakresu. Musi to zrobić sam użytkownik - przetransformować mapę, ocenić który jej fragment chce wydrukować i zrobić to.
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: kouczan »

Witam!

Czy rozważana jest możliwość wprowadzenia funkcji eksportu trasy drogowej do formatów akceptowalnych przez instrumenty wyposażone w moduł tyczenia tras drogowych?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Czy rozważana jest możliwość wprowadzenia funkcji eksportu trasy drogowej do formatów akceptowalnych przez instrumenty wyposażone w moduł tyczenia tras drogowych
Na razie jest tylko w planach :( ale może się to zmieni po nowym roku.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:W raportach, gdzie możemy edytować nasze raporty, pojawiło się ostatnio parę fajnych możliwości. Może dało by rade w edycji raportu dodać możliwość wstawiania okna mapy tak jak to np. jest w formularzach.

Mam edycję raportu, klikam w ikonę po czym rysuję obszar w raporcie gdzie ma być wstawione okno mapy, następnie pojawia się mapa tam wybieram skalę i zaznaczam fragment. Po zatwierdzeniu w wcześniej narysowany obszar wstawia się fragment mapy w skali. Oj, jakby to ułatwiło mi zadanie w wielu sprawach, np. projekty podziału, jakieś obliczenia gdzie potrzebny jest wyrys z mapy. Wiem że są formularze, ale tam, żeby to wszystko potworzyć, trzeba sporo czasu, a dodanie takiej możliwości w raportach ułatwia i uproszcza naprawdę wiele.
Do testow nowy plik exe
Dodana opcja wstawiania fragmentu mapy do raportu.
1. Nowa ikonka rys1
2. Po jej kliknieciu okienko z pytaniem o rozmiar pola na raporcie w centymetrach rys2
3. Kolejne okienko juz z wyborem mapy i jej konkretnego fragmentu rys3
rys1
rys1
rap1.gif (7 KiB) Przejrzano 6822 razy
rys2
rys2
rap2.gif (3.97 KiB) Przejrzano 6822 razy
rys3
rys3
rap3.gif (16.88 KiB) Przejrzano 6822 razy
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: marioo »

Przy okazji grzebania w raportach chcę przypomnieć moją prośbę o której pisałem w poście http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... f=2&t=9131
a mianowicie wstawianie jednostek kąta w raporcie z obliczeń ciągu.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (18.95 KiB) Przejrzano 6809 razy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

marioo pisze:Przy okazji grzebania w raportach chcę przypomnieć moją prośbę o której pisałem w poście http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... f=2&t=9131
a mianowicie wstawianie jednostek kąta w raporcie z obliczeń ciągu.
jest: nowy plik exe
pozdrawiam
grzes
Zablokowany