Pare propozycji zmian i udogodnien

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Proszę o wprowadzenie możliwości powiększania tego okna, w szczególności możliwości rozszerzenia okienka ścieżek projektu. Niestety jest za wąskie by można było zobaczyć pełne ścieżki, co utrudnia prace.

Dziękuję.
Załączniki
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie1.JPG (81.29 KiB) Przejrzano 5345 razy
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: kasprol »

Proszę o dodanie opcji importu wybranych współrzędnych z innego projektu C-Geo, bez konieczności zamykania bieżącego projektu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

Proszę o dodanie opcji importu wybranych współrzędnych z innego projektu C-Geo, bez konieczności zamykania bieżącego projektu.
Niestety takiej funkcji nie da się zrobić w obecnej strukturze programu.
Pozdrawiam Jurek B.
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: geobar »

kiedy w tym miesiącu ukaże się aktualizacja
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

kiedy w tym miesiącu ukaże się aktualizacja
A dlaczego Pan pyta?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: tuvalu »

kasprol pisze:Proszę o dodanie opcji importu wybranych współrzędnych z innego projektu C-Geo, bez konieczności zamykania bieżącego projektu.
Jeśli chodzi o import np przez plik txt to da się zrobić. Otwieram c-geo (projekt docelowy), klikam jeszcze raz ikonkę i otwieram drugie c-geo (projekt źródłowy). W projekcie źródłowym zaznaczam i eksportuję punkty do txt. Domyślnie jest proponowany katalog z projektem docelowym. Później import txt.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Warto by było się też zastanowić nad edytorem wypełnienia obiektu skarpami. Przy bardzo złożonych (długich) skarpach ciężko się je edytuje. Szczególnie okno w którym jest podgląd skarpy mogło by być większe (lub zwyczajnie możliwość własnego ustawienia jego wielkości poprzez rozciągnięcie okna). Przydała by się też możliwość przybliżania i przesuwania za pomocą myszki, a nie tak jak dotychczas tylko guzikami.

Chciałem zapytać, czy można liczyć w najbliższym czasie na poprawę tej funkcji. Znowu czeka mnie kilkadziesiąt wypełniania skarp o długości paruset metrów każda :( i na samą myśl ... L4 ? :P
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: marioo »

Właśnie robię takie długie skarpy... oj przydało by się, przydało... :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Proszę o wprowadzenie możliwości powiększania tego okna, w szczególności możliwości rozszerzenia okienka ścieżek projektu. Niestety jest za wąskie by można było zobaczyć pełne ścieżki, co utrudnia prace.

Dziękuję.

O i tutaj też przydała by się możliwość rozszerzenia, bo nie widać ścieżek projektów.
Załączniki
Przechwytywanie_2.jpg
Przechwytywanie_2.jpg (83.77 KiB) Przejrzano 5077 razy
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: tuvalu »

a propos długich nazw projektów i przykrótkich okien, czy można by było zrobić wyświetlanie pełnej nazwy projektu "w dymku" po najechaniu kursorem? Tak jak jest to przy ikonach. Rozwiązałoby sprawę i nie trzeba by było ruszać okien, np. przy eksporcie między projektami.
Załączniki
Schowek01.gif
Schowek01.gif (20.59 KiB) Przejrzano 5003 razy
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: marioo »

tuvalu pisze:a propos długich nazw projektów i przykrótkich okien, czy można by było zrobić wyświetlanie pełnej nazwy projektu "w dymku" po najechaniu kursorem? Tak jak jest to przy ikonach. Rozwiązałoby sprawę i nie trzeba by było ruszać okien, np. przy eksporcie między projektami.
Fajny pomysł, tylko że ja potrzebowałbym czegoś takiego w liście projektów i legendzie, gdzie jeżeli mam dłuższą nazwę projektu (tabeli) lub warstwy (albo nazwy wczytanego rastra), to trzeba rozciągać okno. Byłoby to spore ułatwienie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: arttiq »

Witam,

proszę o zamianę miejsc identyfikatora i nazwy - tak aby było to zgodne i spójne z podpisem - w wykazie współrzędnych punktów granicznych.
Można by było też dodać nawiasy kwadratowe do numerów ID. :lol:
Załączniki
screen1.jpg
screen1.jpg (19.08 KiB) Przejrzano 4931 razy
pozdrawiam
arttiq
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:
MarekOtt pisze:Warto by było się też zastanowić nad edytorem wypełnienia obiektu skarpami. Przy bardzo złożonych (długich) skarpach ciężko się je edytuje. Szczególnie okno w którym jest podgląd skarpy mogło by być większe (lub zwyczajnie możliwość własnego ustawienia jego wielkości poprzez rozciągnięcie okna). Przydała by się też możliwość przybliżania i przesuwania za pomocą myszki, a nie tak jak dotychczas tylko guzikami.

Chciałem zapytać, czy można liczyć w najbliższym czasie na poprawę tej funkcji. Znowu czeka mnie kilkadziesiąt wypełniania skarp o długości paruset metrów każda :( i na samą myśl ... L4 ? :P
Do testów (dziala tez kolko myszki)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

grzes pisze:
MarekOtt pisze:
MarekOtt pisze:Warto by było się też zastanowić nad edytorem wypełnienia obiektu skarpami. Przy bardzo złożonych (długich) skarpach ciężko się je edytuje. Szczególnie okno w którym jest podgląd skarpy mogło by być większe (lub zwyczajnie możliwość własnego ustawienia jego wielkości poprzez rozciągnięcie okna). Przydała by się też możliwość przybliżania i przesuwania za pomocą myszki, a nie tak jak dotychczas tylko guzikami.

Chciałem zapytać, czy można liczyć w najbliższym czasie na poprawę tej funkcji. Znowu czeka mnie kilkadziesiąt wypełniania skarp o długości paruset metrów każda :( i na samą myśl ... L4 ? :P
Do testów (dziala tez kolko myszki)
1.) Przy zbliżeniu na dany fragment skarpy i po kliknięciu np. strzałki początek+, obraz podglądu wraca do "pokarz wszystko". Lepiej by było gdyby pozostawał "na podglądzie" po wcześniejszym ustawieniu zbliżonego miejsca.

2.) Brakuje jeszcze możliwości rozciągnięcia tego całego okna wypełnienia warstwy, by można sobie było większy podgląd na ekranie ustawić.

Ogólnie jednak jest już blisko ideału.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:
1.) Przy zbliżeniu na dany fragment skarpy i po kliknięciu np. strzałki początek+, obraz podglądu wraca do "pokarz wszystko". Lepiej by było gdyby pozostawał "na podglądzie" po wcześniejszym ustawieniu zbliżonego miejsca.

2.) Brakuje jeszcze możliwości rozciągnięcia tego całego okna wypełnienia warstwy, by można sobie było większy podgląd na ekranie ustawić.

Ogólnie jednak jest już blisko ideału.
Kolejne przybliżenie do ideału :)
pozdrawiam
grzes
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: marioo »

A mi brakuje możliwości zapamiętania położenia i rozmiaru okna, tak jak to jest w innych oknach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

proszę o zamianę miejsc identyfikatora i nazwy - tak aby było to zgodne i spójne z podpisem - w wykazie współrzędnych punktów granicznych.
Można by było też dodać nawiasy kwadratowe do numerów ID
Poniżej historyjka obrazkowa jak to zrobić i załącznik w postaci spakowanego zmodyfikowanego wzoru raportu ( do zapisu w katalogu C-GEO\BIN).
Gdy samemu się modyfikuje wzór, należy pamiętać o tym by na końcu wykonać zapis pliku.
Załączniki
wykaz_wsp.rar
(1.29 KiB) Pobrany 110 razy
rrr.png
rrr.png (41.02 KiB) Przejrzano 4825 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: grzes »

marioo pisze:A mi brakuje możliwości zapamiętania położenia i rozmiaru okna, tak jak to jest w innych oknach.
Dodane
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: MarekOtt »

Wydaje mi sie ze teraz juz jest OK. Teraz wypelnianie skarp to przyjemnosc :). Az dziwne ze nokomu wczesniej to nie przeszkadzalo.

Dziekuję.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: marioo »

No to idąc za ciosem wypadałoby udoskonalić pozostałe okna wypełniania obiektów :)
Przy okazji może da się zrobić wypełnianie schodów o takich kształtach?:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (249.83 KiB) Przejrzano 4710 razy
Pozdrawiam
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Manix1961 »

1. Często mam sytuację kiedy na edytowanej mapie mam około 30-40 warstw z których tylko kilka lub kilkanaście ma być widocznych na mapie przeznaczonej dla zamawiającego. Przy eksporcie do dxf/ dwg muszę powtórzyć jeszcze raz "wygaszanie" warstw których nie chcę z różnych powodów wyeksportować . W eksporcie do dxf/dwg brakuje mi opcji w której program domyślnie proponuje eksport tylko warstw aktualnie widocznych w oknie mapy.
2. Przy transformacji rastrów należy " ręcznie" wskazać katalog źródłowy i docelowy czy można domyślnie przyjąć, że jest to katalog rastry tabeli roboczej ?
3. Często korzystam z z możliwości przybliżonego pomiaru odległości na mapie ( tzw. linijka) czasem przydałaby się możliwość pomiaru powierzchni w podobny sposób.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

1. Często mam sytuację kiedy na edytowanej mapie mam około 30-40 warstw z których tylko kilka lub kilkanaście ma być widocznych na mapie przeznaczonej dla zamawiającego. Przy eksporcie do dxf/ dwg muszę powtórzyć jeszcze raz "wygaszanie" warstw których nie chcę z różnych powodów wyeksportować . W eksporcie do dxf/dwg brakuje mi opcji w której program domyślnie proponuje eksport tylko warstw aktualnie widocznych w oknie mapy.
Proszę nacisnąć prawy klawisz myszki w oknie eksportu - tam jest wybór jakie warstwy mają być zaznaczone.
Pozdrawiam Jurek B.
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Manix1961 »

Dziękuję. Tuman ze mnie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Jurek B. »

2. Przy transformacji rastrów należy " ręcznie" wskazać katalog źródłowy i docelowy czy można domyślnie przyjąć, że jest to katalog rastry tabeli roboczej ?
wydaje mi się że obecnie jest ok, bo lokalizacja rastrów to niekoniecznie katalog Raster w folderze tabeli roboczej, więc i tak wówczas trzeba będzie go wskazać ręcznie.
3. Często korzystam z możliwości przybliżonego pomiaru odległości na mapie ( tzw. linijka) czasem przydałaby się możliwość pomiaru powierzchni w podobny sposób.
To faktycznie warto wprowadzić - mam to już na liście do zrobienia, może uda się w najbliższej aktualizacji.
Pozdrawiam Jurek B.
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Re: Pare propozycji zmian i udogodnien

Post autor: Manix1961 »

Folder raster ( z rastrami zródłowymi i transformowanymi) w tabeli roboczej usprawnia wykonywanie kopii tabeli. Robię kopię tabeli i w kopii mam od razu potrzebne rastry i nie muszę ich szukać w innych lokalizacjach i oddzielnie kopiować - stąd ta propozycja.
Zablokowany