SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: luk »

Witam
W nakładce po lewej stronie wyświetlają się działki, mamy tam możliwość zaznaczenia, czy istnieje możliwość utworzenia listy adresowej z zaznaczonych działek ( w zakładce adresowane/osoby), czy też muszę "przeklikać" 180 działek?

Czy istnieje możliwość aby przy zawiadomieniu o ustaleniu granic gdzie musimy powołać działki sąsiednie wraz KW, AWZ, AN itp utworzyć pole, które automatycznie lub przez wskazanie będzie wstawiało działki sąsiednie wraz z KW?

Mam do wypisania ok 180-200 zawiadomień u chciałbym jak najbardziej zautomatyzować ten proces.
Wszelkie sugestie mile widziane. :mrgreen:
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

luk pisze:Witam
W nakładce po lewej stronie wyświetlają się działki, mamy tam możliwość zaznaczenia, czy istnieje możliwość utworzenia listy adresowej z zaznaczonych działek ( w zakładce adresowane/osoby), czy też muszę "przeklikać" 180 działek?

Czy istnieje możliwość aby przy zawiadomieniu o ustaleniu granic gdzie musimy powołać działki sąsiednie wraz KW, AWZ, AN itp utworzyć pole, które automatycznie lub przez wskazanie będzie wstawiało działki sąsiednie wraz z KW?

Mam do wypisania ok 180-200 zawiadomień u chciałbym jak najbardziej zautomatyzować ten proces.
Wszelkie sugestie mile widziane. :mrgreen:
Ad1
Po wgraniu tego pliku do katalogu BIN w opcji "Adresowanie ->Dodaj osoby z działki nr.." jest dodatkowy przycisk "Dodaj z zazn. działek"
Ad2
Jest to mozliwe ale z tym jest troche wiecej pracy - jak formatowane maja byc te dane?
pozdrawiam
grzes
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: luk »

Dzięki.
Ad2. Chodzi o to żeby można było wskazać lub z automatu wstawiało nr działki sąsiedniej i KW tak jak wstawia dane odnośnie właściciela, adresu itp. Wieczorem wrzucę zawiadomienie w formacie *doc.
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: geobiuro »

Dzień Dobry
A jak zrobić, aby z Nazwiskiem/Nazwą właściciela nie ujawniał się nr PESEL lub NIP na zaadresowanej kopercie ?
W raportach "Zestawienie osób" nie ujawnia w/w danych .


Z poważaniem

AM
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: logis »

Dzień dobry,
proponuję sprawdzić czy w Opcje > Inne nie jest odhaczone Wyświetlaj PESEL osób fizycznych oraz wyświetlaj NIP. To może pomóc.

Jacek
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: geobiuro »

Dzień dobry

Dziękuję za sugestię ale przy adresowaniu to nie działa natomiast sprawdza się "Raportach → Wykaz właścicieli"


Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

geobiuro pisze:Dzień dobry

Dziękuję za sugestię ale przy adresowaniu to nie działa natomiast sprawdza się "Raportach → Wykaz właścicieli"


Z poważaniem.
AM
Ta opcja działa tez w adresowaniu tylko na nowo trzeba dodac osoby. NIP i nr dowodu dopisuje sie w momencie dodawania osoby do listy (o ile opcja jest włączona).

PS Lista utworzona w opcji adresowania jest edytowalna - jak osób nie ma duzo to mozna te pesele i nipy usunąc ręcznie
pozdrawiam
grzes
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: geobiuro »

Dzień dobry

Tak, teraz jest ok, dziekuje.



Z poważaniem.
AM
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: luk »

wspomniane zawiadomienie
I Jeszcze jedno pytanie. Czy da się na kopercie przesunąć adresata bardziej w prawo?
Załączniki
ustalenie.jpg
ustalenie.jpg (78.28 KiB) Przejrzano 8562 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

luk pisze:wspomniane zawiadomienie
I Jeszcze jedno pytanie. Czy da się na kopercie przesunąć adresata bardziej w prawo?
Do testów do katalogu BIN nowy plik. Dodane pola do wstawienia numerów działek sąsiednich na pismach.
Co do kopert to na razie nie da sie nic samodzielnie przesuwac, ale mozna przygotowac sobie dowolny wzór koperty jako kolejny szablon pisma.
pozdrawiam
grzes
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: luk »

Dzięki !!
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: luk »

Czy przy tworzeniu kopert ( Wasz wzor koperty) istnieje możliwość dopisania kodu?
Tworząc własne pismo, za każdym razem podczas edycji ustawia inny rozmiar niż zadany ( np. ustawione C6 zapisane, po wczytaniu A4)
Niestety dane otrzymane z ośrodka dalekie są od ideału i muszę koperty o niektóre dane uzupełniać ręcznie, czy da się tak zrobić żeby książeczka nadawcza generowała poprawione dane?
W zakładce korespondencja jest opcja zapisu, czy można zapisać w jakiś sposób wszystkie wygenerowane pisma ( w tym wypadku moje koperty celem uzupełnienia w edytorze tekstu)

Czy istnieje możliwość ustawienia w Raporty/Zestawienie właścicieli i władających, wydruku alfabetycznego nazwisk, tak jak w przypadku wydruku samych właścicieli?
Ostatnio zmieniony 03 lis 2014, 07:50 przez luk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

luk pisze:Czy przy tworzeniu kopert ( Wasz wzor koperty) istnieje możliwość dopisania kodu?
Tworząc własne pismo, za każdym razem podczas edycji ustawia inny rozmiar niż zadany ( np. ustawione C6 zapisane, po wczytaniu A4)
Niestety dane otrzymane z ośrodka dalekie są od ideału i muszę koperty o niektóre dane uzupełniać ręcznie, czy da się tak zrobić żeby książeczka nadawcza generowała poprawione dane?
Teraz nie mam jak sprawdzic ale lista osob na pierwszej zakladce w adresowaniu jest edytowalna - pewnie wystarczy wiec dopisac kod w kolumnie "Miasto" i w innych zakladkach bedzie to juz uwzgledniane
pozdrawiam
grzes
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: luk »

Czy istnieje możliwość ustawienia w Raporty/Zestawienie właścicieli i władających, wydruku alfabetycznego nazwisk, tak jak w przypadku wydruku samych właścicieli?
Przy zapisie danych adresowych pojawia się:
Załączniki
blad.jpg
blad.jpg (20.8 KiB) Przejrzano 8256 razy
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: logis »

Dzień dobry,
ta biblioteka delzip179.dll której nazwa jest w komunikacie to znajduje się w niewłaściwym folderze. Proszę ją znaleźć w głównym folderze C-Geo i skopiować do podfolderu /bin

Jacek
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: luk »

zauważyłem kolejny " problem" w pliku z ośrodka brakowało kilkunastu działek po wczytaniu dodatkowego pliku SWDE, nie wyświetla "dosłanych" działek w jednostce rejestrowej. Można zrobić jedynie wydruk "wypis z rej. gr."
Np
Dla danej jednostki powinno wyswietlac
814
144/1
151 ( dosłana, której nie wyświetla)

Nawet klikając na tą 151 wyświetla się informacja o 814 i 144/1 bez 151
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

luk pisze:zauważyłem kolejny " problem" w pliku z ośrodka brakowało kilkunastu działek po wczytaniu dodatkowego pliku SWDE, nie wyświetla "dosłanych" działek w jednostce rejestrowej. Można zrobić jedynie wydruk "wypis z rej. gr."
Np
Dla danej jednostki powinno wyswietlac
814
144/1
151 ( dosłana, której nie wyświetla)

Nawet klikając na tą 151 wyświetla się informacja o 814 i 144/1 bez 151
Tu chyba polegniemy.
Jesli rozbite sa jednostki rejestrowe to obawiam sie ze bedzie ciezko - ale popatrze. Prosze na nowej mapie sprobowac wczytac obydwa pliki swde jednoczesnie (w oknie wczytywania mozna wskazac wiele plikow) i sprawdzic czy jednostka rejestrowa bedzie wtedy w calosci.
pozdrawiam
grzes
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: luk »

Ogólnie program super ułatwia robote a tworzenie książeczki nadawczej miodzio!!!
Wczytanie trzech plików SWDE nic nie daje.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

luk pisze:Czy istnieje możliwość ustawienia w Raporty/Zestawienie właścicieli i władających, wydruku alfabetycznego nazwisk, tak jak w przypadku wydruku samych właścicieli?
Niestety nie da rady - ten raport jest generowany działka po działce (sortowane po numerze działki). Jedyne rozwiazanie jakie widze to eksport tego raportu do excela i tam posortowanie.
pozdrawiam
grzes
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomienia

Post autor: KZibi »

Witam
Mam pytanie czy istnieje możliwość, aby w adresowaniu kopert z poziomu „narzędzia” współwłaściciele z udziałem 1/1 wpisywani byli jeden pod drugim tak jak to się dzieje z poziomu „informacje” adresowanie kopert. Byłoby to bardziej wygodne gdyż z poziomu „narzędzia” można drukować „serią” a z poziomu „informacje” trzeba klikać na każdą działkę osobno, chyba, że czegoś nie wiem.

Pozdrawiam KZibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomienia

Post autor: grzes »

KZibi pisze:Witam
Mam pytanie czy istnieje możliwość, aby w adresowaniu kopert z poziomu „narzędzia” współwłaściciele z udziałem 1/1 wpisywani byli jeden pod drugim tak jak to się dzieje z poziomu „informacje” adresowanie kopert. Byłoby to bardziej wygodne gdyż z poziomu „narzędzia” można drukować „serią” a z poziomu „informacje” trzeba klikać na każdą działkę osobno, chyba, że czegoś nie wiem.

Pozdrawiam KZibi
Chyba nie bardzo rozumiem problem. Chodzi o posortowanie listy adresatów po udziale?
pozdrawiam
grzes
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: KZibi »

Witam
Chodzi mi oto, że w przypadku gdy jest udział 1/1 (małżeństwo) to w zależności z jakiego "poziomu" wchodzę w adresowanie raz się generują na kopercie jeden pod drugim, a w drugim
pojedyńczo. Najlepiej to widać na zrzutach, nazwiska usunąłem, jak pisałem w poprzednim poście z poziomu "adresowanie" generuje wszystkie koperty z adresami i można drukować "serią" a z poziomu "adresowanie kopert" trzeba klikać na każdą działkę osobno i wygenerować kopertę.
Nie wiem czy dość jasno się wyraziłem jeżeli nie to zrzuty powinny "dopowiedzieć"
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Z zakładki adresowanie.png
Z zakładki adresowanie.png (240.23 KiB) Przejrzano 7966 razy
Adresowanie kopert.png
Adresowanie kopert.png (185.33 KiB) Przejrzano 7966 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

Rozumiem ze chciałby Pan zeby małzonkowie to była jedna koperta? Co w przypadku jak każdy z małżonków ma inny adres? Chyba trzeba by sprawdzać czy jest ten sam adres - i tylko wtedy łączyć w jedną pozycję. Dobrze myślę?
Aktualnie mozna oczywiście zrobić to ręcznie - tzn dopisac imię w kolumnie "Nazwa/nazwisko" i usunąć niepotrzebny wiersz.
pozdrawiam
grzes
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: KZibi »

Tak dokładnie o to mi chodziło.
O tym, że małżonkowie mogą mieć różne adresy to przyznaje, że nie pomyślałem chyba dlatego, że niezbyt często tak się zdarza.
Dzięki za odpowiedź i zwrócenie uwagi z adresami. :)
Pozdrawiam
KZibi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: SWDE - adresowanie kopert, zawiadomiena,

Post autor: grzes »

KZibi pisze:Tak dokładnie o to mi chodziło.
O tym, że małżonkowie mogą mieć różne adresy to przyznaje, że nie pomyślałem chyba dlatego, że niezbyt często tak się zdarza.
Dzięki za odpowiedź i zwrócenie uwagi z adresami. :)
Pozdrawiam
KZibi
Nowy plik do katalogu BIN. Dodana została opcja:
lacz.png
lacz.png (8.83 KiB) Przejrzano 7765 razy
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ