Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:nie wiem czy się rozumiemy chodzi mi o to że w tej chwili muszę serwer uruchomić ręcznie klikając "uruchom jako administrator",
natomiast chciałbym aby włączył się automatycznie po uruchomieniu systemu windows
Tak to rozumiem - mam podejrzenie, ze w zwiazku z brakiem uprawnien instalator nie moze dodac nic do autostartu, stad pomysl zeby instalator uruchomic z uprawnieniami administratora i ponownie zainstalowac serwer.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

lukaszs pisze:Dzień dobry wszystkim!

Im dłużej czasu spędzam przy programie tym bardziej mi się podoba ale jednocześnie widzę, jakich rzeczy mi brakuje.

Pierwsza sprawa jaka rzuciła mi się w oczy to brak możliwości skalowania okna "Praca Geodezyjna".
[ ....]

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Łukasz.
Dzięki serdeczne za uwagi i propozycje zmian. Na razie udało się zrobic:
- poprawiona zakładka "Dane dodatkowe" w pracy geodezyjnej (suwak juz powinien działac)
- dodane pola do szablonu: zleceniodawca-nazwa i zleceniodawca-adres
- w edytorze tekstowym umozliwiony wybór czcionki od rozmiaru 6 i dodana opcja Formatuj->Ramki umożliwiająca np zmianę grubości ramek.
Ww poprawki są dostępne w testowym setupie do pobrania tutaj
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

Odnośnie automatycznego uruchomienia serwera - zadziałało ale dopiero po ręcznym dodaniu wpisu do rejestru.
Poza tym windows za każdym razem pyta czy uruchomić program od nieznanego wydawcy ... ale to już mniejszy problem.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

Kamil.P pisze:Również potwierdzam, korzystamy z formularzy P i P8
Wracając do samego Geoorganizera - sugestia taka aby można było w szablonach druków dodawać numery jednostek rejestrowych, numery KW dla działek sąsiednich, imiona rodziców właścicieli (zarówno działek przedmiotowych jak i sąsiednich) jak również przy generowaniu serii dokumentów by była tworzona tabelka - tj dla każdej pozycji (właściciel/ działka) osobny wiersz tabeli.
Skoro program importuje te dane z SWDE to można je wykorzystać (przydatne przy tworzeniu wszelakich protokołów)
Mam prośbę o doprecyzowanie:
- numery jednostek rejestrowych - lista po przecinku same numery czy z numerami działek?
- tabelka - jakie kolumny?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

Mam jeszcze jedną uwagę, a mianowicie jak na stronie GUS przeglądam sobie TERYT to nazwy ulic mają pełne brzmienie np. ks. Andrzeja Mroczka, program natomiast wyświetla okrojoną wersję "Mroczka", nazwę ulicy drukuję na dokumentach i ostatnio zwrócono mi uwagę że należy wpisywać nazwy pełne.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

lukaszs pisze: Chcę wykorzystać dane wprowadzone do programu w celu sporządzania protokołów granicznych. Istnieje możliwość wydobycia listy działek z właścicielami ale bez adresów? Przekazywanie zamawiającemu kopii protokołu np. ze wznowienia wraz z adresami wszystkich sąsiadów może kłócić się z ochroną danych osobowych a ręczne kasowanie tych danych jest trochę uciążliwe.
Proponuje poszerzenie opcji o gotowe zapytanie generujące listę:
Podmiot + nr działki
a czy to nie jest to samo co "lista osób - właściciele działek będących przedmiotem opracowania"?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:Mam jeszcze jedną uwagę, a mianowicie jak na stronie GUS przeglądam sobie TERYT to nazwy ulic mają pełne brzmienie np. ks. Andrzeja Mroczka, program natomiast wyświetla okrojoną wersję "Mroczka", nazwę ulicy drukuję na dokumentach i ostatnio zwrócono mi uwagę że należy wpisywać nazwy pełne.
Dodane w aktualnej wersji testowej dostępnej tutaj

Lista zmian:
- do edytora szablonu dodane pole "numery KW dla działek sąsiednich"
- dodane okno ustawień w opcji Korespondencja->Dodaj osoby z działek->Ustawienia - okno pozwala na wybór osób (właściciele, władający, dzierżawcy oraz ustawienie czy małżeństwa o tym samym adresie zamieszkania małzonków mają być łączone w jeden rekord)
- po wyjściu z pola "ulica" (w danych pracy) dodane uzupełnianie o cechę (ul. pl., al. itp) i pierwszy człon nazwy (np imię). Uzupełnianie działa jeśli wybrano ulicę z listy i te dodatkowe informacje są dostępne w słowniku
- dodano sortowanie alfabetyczne listy zleceniodawców w pracy geodezyjnej
pozdrawiam
grzes
Rman
_
_
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2015, 14:09

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Rman »

Dzień dobry,

program Geo Organizer używałem tylko do wypełniania zgłoszeń.
Po pobraniu pliku instalacyjnego setup_test.exe i zainstalowaniu nowej wersji programu nadal mam komunikat "ważność wersji demo już wygasła".
Czy tak powinno być?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Jurek B. »

Rman pisze:Dzień dobry,

program Geo Organizer używałem tylko do wypełniania zgłoszeń.
Po pobraniu pliku instalacyjnego setup_test.exe i zainstalowaniu nowej wersji programu nadal mam komunikat "ważność wersji demo już wygasła".
Czy tak powinno być?

Pozdrawiam
Tak, od 18 czerwca jest już dostępny wyłącznie jako program płatny, wersja demonstracyjna działa już w związku z tym przez 30 dni.
Jeśli chciałby Pan nadal używać GeoOrganizera, należy go zakupić.
Cena katalogowa to 400 zł netto (gdy się jest użytkownikiem C-GEO) i 600 zł netto dla pozostałych zainteresowanych.
Do soboty, 18 lipca, jest jeszcze dostępny z 50% zniżką, czyli odpowiednio w cenie 200 zł lub 300 zł netto.
Pozdrawiam Jurek B.
Kamil.P
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:35

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Kamil.P »

Witam,
Dziękuję bardzo za odnotowanie moich uwag i zarazem przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
lukaszs napisał, żu u niego adresy na protokołach są czymś niepożądanym.
W naszym starostwie wymaga się na protokołach adresów... co kraj to obyczaj...
Co do tabelki:
1 Kolumna: Właściciel (+ imiona rodziców)
2 Kolumna: Adres zamieszkania
3 Kolumna: Nr działki ,nr jednostki rejestrowej i dokument własności (KW,AN,PS, AWZ)
Co do numerów jednostek rejestrowych, jednostki gruntowe u nas mają takie numery G.173 i żeby takie pole można było dodawać osobno, bo nieraz wymaga się podawania jednostek rejestrowych przy działkach, a nieraz numerów jednostek rejestrowych przy właścicielach.

Muszę chyba poświęcić jakieś kilka dni na pełne dostosowanie GeoOrganizera do potrzeb w naszej firmie, bo program dzięki dodawaniu własnych pól, uwag, szablonów daje praktycznie nieograniczone możliwości już w tej postaci jakiej jest, co nie zmienia faktu, że wszelkie zmiany są mile widziane.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

Kamil.P pisze:Witam,
Co do tabelki:
1 Kolumna: Właściciel (+ imiona rodziców)
2 Kolumna: Adres zamieszkania
3 Kolumna: Nr działki ,nr jednostki rejestrowej i dokument własności (KW,AN,PS, AWZ)
To jeszcze do tej tabelki :). Oddzielna kolumna na adres powoduje rozjezdzanie sie danych (wlasciciel przestaje pasowac do adresu). Widze 2 rozwiazania albo zgrupowanie adresu przy wlascicielu i np taka tabelka (jedna działka = jeden wiersz tabelki):
tab.png
tab.png (14.05 KiB) Przejrzano 4629 razy
albo powielanie numerów działek do kazdego właściciela tak aby nazwisko, adres i numer stanowily oddzielny wiersz tabelki - czyli powstanie tyle wierszy (i powielonych numerow dzialek) ilu jest wlascicieli
pozdrawiam
grzes
Kamil.P
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:35

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Kamil.P »

Rozwiązanie pokazane przez Pana jest chyba najlogiczniejsze. Jeszcze jako 1wsza kolumna mogłaby być L.P. a przy właścicielu udział własności
Awatar użytkownika
arttiq
_____
_____
Posty: 355
Rejestracja: 07 kwie 2010, 09:56
Lokalizacja: pomorze

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: arttiq »

witam,

Chciałbym zapytać się o możliwość dodania fiszki: Prace Zakończone/Archiwalne do głównego okna programu.
Można by było tam wrzucać zakończone lub anulowane prac, tak aby nie mieszały się z tymi w trakcie pracy.
Załączniki
dodatkowa fiszka
dodatkowa fiszka
Schowek02.jpg (26.91 KiB) Przejrzano 4452 razy
pozdrawiam
arttiq
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

A nie wystarczy przefiltrować sobie listy robót ? Te zakładki byłyby zbędne ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

Spoźniłem sie :)
a miałem napisac ze jest juz takie cos:
nie_zak.png
nie_zak.png (9.73 KiB) Przejrzano 4444 razy
pozdrawiam
grzes
Kamil.P
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:35

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Kamil.P »

Panie Grzegorzu - tabelka działa tak jak chciałem, jednak mogłaby być również taka opcja lista osób (tabelka) właściciele działek będących przedmiotem opracowania + działek sąsiednich.
Obecnie obchodzę to tak, że działki wszystkie (również i sąsiednie) zaznaczam jako przedmiot opracowania.
Co do fakturowania - fajnie że jest edytowalny wzór faktury, jednak dobrze jakby istniała możliwość zapisania kilku (co najmniej 2) wzorów faktury (spółka płatnik VAT, pracownik w spółce już nie jest a czasem wystawia faktury/rachunki na siebie). Sama zmiana sprzedawcy nie załatwia wszystkiego i jest dość uciążliwa przy takim sposobie fakturowania.
Następna sprawa to dodanie możliwości wystawienia KP - gdyż klienci czasem chcą wpłacić zaliczkę przed robotą i żądają potwierdzenia że coś zapłacili ;)
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

Kamil.P pisze:Panie Grzegorzu - tabelka działa tak jak chciałem, jednak mogłaby być również taka opcja lista osób (tabelka) właściciele działek będących przedmiotem opracowania + działek sąsiednich.
Obecnie obchodzę to tak, że działki wszystkie (również i sąsiednie) zaznaczam jako przedmiot opracowania.
Dodane - proszę pobrać i zainstalować wersję testową.
pozdrawiam
grzes
Kamil.P
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:35

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Kamil.P »

Pobrane, działa :)
Mam jeszcze pytanie a raczej ponowienie prośby, która padła już wcześniej- czy można by było edytować samemu wzór zgłoszenia, podobnie jak wzór faktury, tak by pojawiało się ono w szablonach druków. Chodzi konkretnie o zmniejszenie czcionki w materiałach i poprzesuwanie szerokości w tabelkach, pogrubienie niektórych tekstów, być może dodanie logo.
Teraz jest to możliwe po eksporcie zgłoszenia do rtf, jednak każdorazowe przesuwanie jest uciążliwe.

Istotną kwestią jest aby była możliwość dodawania numeru/oznaczenia roboty - każdy wykonawca samodzielnie numeruje prace. Gdyby była możliwość (opcjonalna) dodawania własnej numeracji na zgłoszeniu.
U nas w ośrodku w jakże pięknym programie ośrodek wpisują również naszą numerację zgłoszeń jako wasz znak i tego wymagają.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

Kamil.P pisze: Istotną kwestią jest aby była możliwość dodawania numeru/oznaczenia roboty - każdy wykonawca samodzielnie numeruje prace. Gdyby była możliwość (opcjonalna) dodawania własnej numeracji na zgłoszeniu.
U nas w ośrodku w jakże pięknym programie ośrodek wpisują również naszą numerację zgłoszeń jako wasz znak i tego wymagają.
Gdzie ten numer ma byc dodawany? Na zgloszeniu (jesli tak to w ktorym miejscu)?
pozdrawiam
grzes
Lo_Pata
__
__
Posty: 14
Rejestracja: 04 mar 2015, 14:54

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Lo_Pata »

Np. w polu 15 Dodatkowe wyjasnienia i uwagi wykonawcy prac geodezyjnych
Kamil.P
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:35

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Kamil.P »

wasz znak.jpg
wasz znak.jpg (34.21 KiB) Przejrzano 4210 razy
U nas właśnie w tym miejscu dodaliśmy oznaczenie
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

W wersji testowej dodana edycja formularza zgłoszenia:
zgl_ed.png
zgl_ed.png (10.65 KiB) Przejrzano 4154 razy
Jeśli chcemy gdzies wstawic numer pracy geodezyjnej to nalezy go wprowadzic w postaci: [nr_pracy]
Czyli jeśli ten numer ma się pojawiać w uwagach to pole powinno wyglądać tak:
zgl_ed_nr_pracy.png
zgl_ed_nr_pracy.png (3.21 KiB) Przejrzano 4154 razy
pozdrawiam
grzes
marpony
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2015, 11:05

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: marpony »

Witam.
Geo Organizer jest chyba jednym z najlepszych tego typu programów na rynku.
Mam prośbę aby była możliwość bezpośredniego skanowania do programu w zakładce Zdjęcia i dokumenty zeskanowane.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

marpony pisze:Witam.
Geo Organizer jest chyba jednym z najlepszych tego typu programów na rynku.
Mam prośbę aby była możliwość bezpośredniego skanowania do programu w zakładce Zdjęcia i dokumenty zeskanowane.
Pozdrawiam
Dziekuję za miłe słowa.
W wersji testowej dodane skanowanie w zakładce "Zdjęcia, dokumenty skanowane" oraz opcja "Skanuj do PDF":
scan_pdf.png
scan_pdf.png (10.44 KiB) Przejrzano 4093 razy
Ta druga opcja pozwala na skanowanie wielu kartek do jednego pliku PDF. Po każdej stronie jest pytanie:
scan_next_page.png
scan_next_page.png (16.6 KiB) Przejrzano 4093 razy
Opcje skanowania były testowane tylko na jednym, bardzo starym skanerze. Będę wdzieczny za informacje czy skanowanie działa na innych modelach.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: Wojtek P. »

Działa bez zarzutu: Urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Professional M1132 MFP
-To serve and protect-
Zablokowany