Geo Organizer - zgłaszanie prac

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Kamil.P
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:35

Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: Kamil.P »

Kilka drobnych uwag kosmetycznych:
1. Przy wpisywaniu pracy geodezyjnej dodajemy zleceniodawcę, czy możliwe jest aby po dodaniu zleceniodawcy do bazy z przycisku ... wskakiwał on automatycznie jak ten ostatnio dodany, bo obecnie po wpisaniu zleceniodawcy trzeba zacząć pisać początek nazwy.
2. Analogicznie ośrodek, jeśli mamy wpisany w bazę jeden ośrodek, za każdym razem musimy go wybierać.
3. Wyszukiwanie zleceniodawców - Jan Kowalski / Kowalski Jan wyszukiwanie powinno działać po frazie, póki co jest tak że jeśli mamy wpisanego Jana Kowalskiego to Kowalskiego Jana nie odnajdziemy w bazie
4. Przy pisaniu zgłoszenia data zgłoszenia i przewidywana data zakończenia powinna domyślnie już być ustawiona tak samo jak data którą wpisujemy w polu pracy geodezyjnej. Póki co robimy dwa razy to samo, wpisujemy raz w polu pracy geodezyjnej a drugi raz w zgłoszeniu
5. Przy imporcie danych z innego zgłoszenia / szablonu nie ma chyba potrzeby, by importowały się również daty, no chyba że inni wykonawcy sądzą inaczej.
6. Przy przywołaniu klawiszem F2 terytu poszczególne pozycje są oddzielone średnikami, można by zrobić tak by każda pozycja była w nowym wierszu
7. Przy przywołaniu klawiszem F2 powinien się importować również numer działki który wpisujemy w polu pracy geodezyjnej, ewentualnie jakiś dodatkowy klawisz skrótu na przywołanie numeru działki z przedrostkiem dz.
Trochę długa lista życzeń, jednak trochę się nazbierało doświadczenia po ok 80 robotach zgłoszonych w Geo Organizerze
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

Kamil.P pisze:Kilka drobnych uwag kosmetycznych:
4. Przy pisaniu zgłoszenia data zgłoszenia i przewidywana data zakończenia powinna domyślnie już być ustawiona tak samo jak data którą wpisujemy w polu pracy geodezyjnej. Póki co robimy dwa razy to samo, wpisujemy raz w polu pracy geodezyjnej a drugi raz w zgłoszeniu
O ktore daty chodzi? Przewidywany termin wstawia sie z danych pracy, a jako data zgloszenia wstawia sie aktualna data.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
jestem za

ad 4
może przy przewidywanym terminie zgłoszenia niech program dodaje do daty zgłoszenia ustawiany samodzielnie przedział czasowy. Ja wpisuję np. 5 lat do przodu. Ustawić raz i sam program będzie wypełniał. Przy zmianie niech pamięta ostatnie dane.
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: tuvalu »

Kamil.P pisze: 5. Przy imporcie danych z innego zgłoszenia / szablonu nie ma chyba potrzeby, by importowały się również daty, no chyba że inni wykonawcy sądzą inaczej.
Przy zgłoszeniu uzupełniającym lepiej by data zakończenia kopiowała się ze zgłoszenia pierwotnego.
Kamil.P
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:35

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: Kamil.P »

grzes pisze: O ktore daty chodzi? Przewidywany termin wstawia sie z danych pracy, a jako data zgloszenia wstawia sie aktualna data.
Ok, moja wina, nie zauważyłem tego, Panie Grzegorzu czy jeśli zrobimy sobie szablon bez daty to czy przy importowaniu go zostaną zachowane daty o których Pan pisał?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

Kamil.P pisze:
grzes pisze: O ktore daty chodzi? Przewidywany termin wstawia sie z danych pracy, a jako data zgloszenia wstawia sie aktualna data.
Ok, moja wina, nie zauważyłem tego, Panie Grzegorzu czy jeśli zrobimy sobie szablon bez daty to czy przy importowaniu go zostaną zachowane daty o których Pan pisał?
Cały czas mowimy o zgloszeniu? I pisząc "zrobimy sobie szablon bez daty" ma Pan na mysli edycję szablonu zgloszenia ZG?
Jesli tak, to tam są pola [miejsc_data] i [termin] - jesli zostana tak nazwane to daty wstawią sie automatycznie z danych pracy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

Wiekszosc zmian z pierwszego postu jest juz w wersji testowej:
http://softline.xgeo.pl/forum/viewtopic ... 925#p27925
pozdrawiam
grzes
Kamil.P
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2015, 10:35

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: Kamil.P »

Szablon o który mi chodziło na screenshocie.
Załączniki
szablon.jpg
szablon.jpg (37.51 KiB) Przejrzano 9784 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

Kamil.P pisze:Szablon o który mi chodziło na screenshocie.
Wszystko jasne, poprawilem w wersji testowej - teraz zaladowanie szablonu nie zmienia dat aktualnie wpisanych
pozdrawiam
grzes
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: janek »

Wpisany identyfikator zgłoszenia nie przenosi się do pracy geodezyjnej
Używam programu testowego z 14.02.2016
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: Jurek B. »

janek pisze:Wpisany identyfikator zgłoszenia nie przenosi się do pracy geodezyjnej
Używam programu testowego z 14.02.2016
Janek B.
U mnie ten identyfikator po wpisaniu w oknie Zgłoszenie pracy geodezyjnej przenosi się do pola Identyfikatory zgłoszeń w oknie Praca geodezyjna. Z tym, że trzeba pamiętać, że to działa dla nowotworzonych zgłoszeń prac.
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: janek »

Nie wiem dlaczego u mnie się nie przenosi
Janek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

Tak jak wyżej pisał Jurek - przenosi sie tylko raz przy dodawaniu zgloszenia. Przy edycji i uzupełnianiu juz nie - sprobuje cos z tym zrobic.
pozdrawiam
grzes
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: janek »

Pisząc zgłoszenie nie mam jego identyfikatora. Po uzupełnieniu identyfikatorem powinien się on przenieść. Tak to działało, teraz nie działa
Janek B.
marpony
_
_
Posty: 5
Rejestracja: 05 sie 2015, 11:05

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: marpony »

Witam
Czy można w programie edytować klawisz F2
Chodzi mi o umieszczenie niżej wymienionych danych takich jakie wstawia się w szablonie druków do zgłoszenia pod klawiszem F2:
Obręb: <<TERYT obrębu>> -<< obręb>>
Działka nr <<numery działek będących przedmiotem opracowania>>
Gmina: <<TERYT Gminy>> - <<gmina>>
Powiat: <<powiat>>
Woj.<<województwo>>
Pozdrawiam
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: kristof »

Czy można by zrobić dwa usprawnienia:
1. Aby wyszukać zleceniodawcę np. Słownik- Zleceniodawcy i tam wyszukanie (po nazwisku/nazwie, miejscowości) lub wyszukiwanie w innym miejscu w programie.
2. Przy zgłaszaniu pracy geodezyjnej ustawienie "na sztywno" np. na jakiś okres "Planowanego terminu zakończenia". Teraz podajemy termin dosyć odległy - 31.12.2016 i może warto ustawić to aby nie trzeba było do każdego zgłoszenia wpisywać.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: Maciej_o2 »

Czy można by zrobić dwa usprawnienia:
1. Aby wyszukać zleceniodawcę np. Słownik- Zleceniodawcy i tam wyszukanie (po nazwisku/nazwie, miejscowości) lub wyszukiwanie w innym miejscu w programie.
2. Przy zgłaszaniu pracy geodezyjnej ustawienie "na sztywno" np. na jakiś okres "Planowanego terminu zakończenia". Teraz podajemy termin dosyć odległy - 31.12.2016 i może warto ustawić to aby nie trzeba było do każdego zgłoszenia wpisywać.
popieram
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

kristof pisze:Czy można by zrobić dwa usprawnienia:
2. Przy zgłaszaniu pracy geodezyjnej ustawienie "na sztywno" np. na jakiś okres "Planowanego terminu zakończenia". Teraz podajemy termin dosyć odległy - 31.12.2016 i może warto ustawić to aby nie trzeba było do każdego zgłoszenia wpisywać.
Ustawić na sztywno np rok do przodu?
pozdrawiam
grzes
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: kristof »

Nie np. wybrać raz ale tak aby się zapamiętało i później w sierpniu będzie można zmienić ... 31.03.2017 i znowu program będzie pamietał.
Czasami może być sytuacja, że trzeba będzie podać inną datę.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

marpony pisze:Witam
Czy można w programie edytować klawisz F2
Chodzi mi o umieszczenie niżej wymienionych danych takich jakie wstawia się w szablonie druków do zgłoszenia pod klawiszem F2:
Obręb: <<TERYT obrębu>> -<< obręb>>
Działka nr <<numery działek będących przedmiotem opracowania>>
Gmina: <<TERYT Gminy>> - <<gmina>>
Powiat: <<powiat>>
Woj.<<województwo>>
Pozdrawiam
Sorry - umknal mi ten temat. Zeby zrobic uniwersalny edytor z wlasna konfiguracja wygladu to sporo roboty. Nie wiem jak powazne to utrudnienie. Moze lepiej uzgodnic tu na forum jakis jeden odpowiadajacy wiekszosci format i taki na sztywno wszyc w program?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

kristof pisze:Nie np. wybrać raz ale tak aby się zapamiętało i później w sierpniu będzie można zmienić ... 31.03.2017 i znowu program będzie pamietał.
Czasami może być sytuacja, że trzeba będzie podać inną datę.
W takim razie nie wiem czy rozumiem o co chodzi. Czy chodzi o to zeby przy dodawaniu nowego zgloszenia data przewidywanego terminu zakonczenia prac sie wypelniła np rok do przodu (co oczywiscie mozna zeedytowac)? Przy edycji istniejacego zgloszenia oczywiscie nic nie bedzie zmieniane
pozdrawiam
grzes
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: kristof »

Ok może być tak.
Bardziej mi chodziło o to, że jak dzisiaj w programie wpiszę przewidywany termin zakończenia 31.012.2016 to do momentu kiedy ja tego nie zmienię na wszystkich zgłoszeniach będzie ta data.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: FaFaL »

Zawsze w momencie opuszczenia pola edycyjnego daty zakończenia program zapamiętuje tę wartość i ustawia jako domyślną przy następnych zgłoszeniach.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: grzes »

Data na zgłoszenie jest przenoszona z danych pracy "Planowany termin zakończenia" - czyli jeśli tam ustawimy jakąś datę to przy dodawaniu zgłoszenia do tej pracy automatycznie bedzie ustawiana ta data w polu "Przewidywany termin wykonania prac geod."
pozdrawiam
grzes
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Geo Organizer - zgłaszanie prac

Post autor: kristof »

O to chodzi !!!
Ta data powinna się przenosić do kolejnych robót geodezyjnych aż do kolejnej ingerencji ( zmiany) zrobionej przez wpisującego roboty.
ODPOWIEDZ