C-geo vs Win 10

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

C-geo vs Win 10

Post autor: zbigniew »

Czy cgeo działa pod win10 ?
Czy są jakieś korzyści w stosunku do Win 8.1 ?
Rozumiem ,że przejście z 8.1 na 10 wymaga instalacji wszystkich programów od nowa, czy może jak było z przejściem z 8 na 8.1 programy się "zachowały" ?
Pozdrawiam Zbigniew P.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1123
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: C-geo vs Win 10

Post autor: marcinn »

Niedawno przechodziłem z win8.1 na win10. Wygląda to w ten sposób, że system przechodzi na win10 z wszystkimi zachowanymi programami i ustawieniami. Ja dla bezpieczeństwa wcześniej zrobiłem sobie kopię wszystkiego. Po przejściu na win10 miałem problem z drukarkami, więc postanowiłem postawić na nowo win10. I to działa w ten sposób, że najpierw musisz przejść z win8 na win10, a potem użyć programu Media Creation Tool. To jest ważne bo licencja musi być przeniesiona (klucz od win8 nie działa). Generalnie nie widzę, żadnych problemów z funkcjonowaniem programów, a sam system bardzo przyjemny. W moim odczuciu lepszy niż win8.
Awatar użytkownika
zbigniew
_____
_____
Posty: 410
Rejestracja: 22 mar 2005, 08:26

Re: C-geo vs Win 10

Post autor: zbigniew »

Dzięki.
Pozdrawiam Zbigniew P.
KrzyK
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 25 sty 2007, 19:20
Lokalizacja: Grądy k/ Orzysza

Re: C-geo vs Win 10

Post autor: KrzyK »

odświeżę;
czy więcej użytkowników ma w10?
naprawdę nie ma problemów?
może programiści z Sofline coś doradzą?
mam jeszcze w7;
"chciałbym, ale się boję" :mrgreen:
przejście z xp na w7 nie było przyjemne, głównie ze sterownikami do większości starszych urządzeń
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: C-geo vs Win 10

Post autor: Asia T. »

Witam,

przechodziłam z win8.1 na win10 i w moim odczuciu działa lepiej ;)
z działaniem C-Geo też nie ma żadnych problemów.
Poza tym, chyba nadal jest dostępna taka opcja, że jak się człowiek rozmyśli i mu się win10 nie spodoba to może do miesiąca wrócić do poprzedniej wersji Windowsa.
Ustawienia, pliki i programy też przenoszą się przy instalacji, ale wiadomo, lepiej zrobić sobie kopię zapasową ważniejszych plików przed aktualizacją :)
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: C-geo vs Win 10

Post autor: logis »

Też się przeniosłem z Win8.1 na Win10 i nie mam problemów. Co prawda nie robię transmisji z instrumentu do C-Geo, więc nie wiem jak system rozpoznaje kable USB ale podobno rozpoznaje.
Tak czy tak najlepiej mi się jednak pracuje (włącznie z C-Geo) na Linuksie, np. Linux Mint Rafaela i taką opcję wszystkim polecam. Nie jest w 100% bezbolesna ale jednak bardzo wygodna. No i ma się z głowy zastanawianie się nad tym, czy Win10 to jest prawdziwa rewolucja czy nie, bo się jest obok tematu :mrgreen:

Jacek
ODPOWIEDZ