Czcionka - cyfry w kółku

Dyskusje na temat i możliwość umieszczenia własnych plików definicji linii, szablonów, formularzy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: MarekOtt »

Witam.

Czy posiada ktoś darmową czcionkę zawierającą litery oraz cyfry w kółkach. Poszukuję takie czcionki, niestety znalazłem ale tylko płatne. Potrzebuję do opisywania punktów.

W załączniku przykładowa o jaką mniej więcej mi chodzi, niestety ta czcionka kosztuje ponad 20 $ ;).
Załączniki
CircleFrame.gif
CircleFrame.gif (15.63 KiB) Przejrzano 13834 razy
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: kristof »

Na rysunku bardzo fajne czcionki ale nie potrafię ich pobrać - może ktoś mógłby udostępnić ten plik. :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: Jurek B. »

Umieściłem jest tu
Aby w C-GEO można je było wykorzystać, trzeba je używać w oknie RTF, jako zwykły tekst nie uda się ich wstawić na mapę.
Pozdrawiam Jurek B.
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Czcionka

Post autor: GEOMAG »

Witam serdecznie.
Czy ktoś posiada czcionkę "Italic1250" którą można wykorzystać w c-geo. Chodzi mi o zmianę czcionki na mapie.
Znalazłem w necie Italic1250.shx oraz Italic1250.cxf
Nie wiem w jakim folderze trzeba ją umieścić żeby można było dokonać zmiany na mapie. Nie wiem czy te czcionki są właściwe - czytane przez c-geo.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Czcionka

Post autor: MarekOtt »

GEOMAG pisze:Witam serdecznie.
Czy ktoś posiada czcionkę "Italic1250" którą można wykorzystać w c-geo. Chodzi mi o zmianę czcionki na mapie.
Znalazłem w necie Italic1250.shx oraz Italic1250.cxf
Nie wiem w jakim folderze trzeba ją umieścić żeby można było dokonać zmiany na mapie. Nie wiem czy te czcionki są właściwe - czytane przez c-geo.
Pliki czcionek, wrzucamy do katalogu FONTS/CZCIONKI

Dla Windowsa 7 to Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Czcionki

Dla Starszych chyba Panel Sterowania/Czcionki.

Po przegraniu pliku czcionek do tego katalogu, czcionki te powinny być aktywne we wszystkich programach, także C_GEO.
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: GEOMAG »

Witam
próbowałem ale po próbie skopiowania tej czcionki mam komunikat "plik *** nie jest poprawną czcionką"
Wszystkie pliki w tym katalogu maja rozszerzenie "ttf" a plik który posiadam ma rozszerzenie "cxf"
czy można to jakoś przekonwertować ?
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: marcinn »

Odświeżam temat. Też chciałem wrzucić italic1250 do c-geo i mam z rozszerzeniem .cxf
Udało się komuś to uruchomić?
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 24 wrz 2013, 08:40 Umieściłem jest tu
Aby w C-GEO można je było wykorzystać, trzeba je używać w oknie RTF, jako zwykły tekst nie uda się ich wstawić na mapę.
Dałoby się zrobić czcionkę dla cyfr w kółku/elipsie? Ta czcionka się nie nadaje, bo pojedyncze cyfry są w kółkach. Jak napiszę np. 12 to 1 jest w kółku i 2 w kółku. Najlepiej gdyby taka czcionka działała z szybkim wstawianiem tekstu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: Jurek B. »

Raczej nie ma szans, nasi programiści nie mają takich umiejętności. Chyba najprościej będzie dokładać ręcznie kółko do tekstów.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 330
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: Aoschin »

Ja używam do wstawiania kółek wokół numerów narzędzia "Wstaw obiekty wektorowe do punktu". Wystarczy klikać w napis, bez podawania co chwilę wymiarów okręgu
Wystarczy wpisać
ok 1,25
ok - okrąg o promieniu,
1,25 - rozmiar na mapie, czyli na wydruku w skali 1:500, 5mm promienia.

Można też wygodnie wstawiać elipsy, o co pytał ktoś w jakimś innym wątku, może się przyda
np taka, do długich numerów punktów
el 2 1,25
Pozdrawiam
Ao
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: marcinn »

Aoschin pisze: 08 wrz 2021, 10:44 Ja używam do wstawiania kółek wokół numerów narzędzia "Wstaw obiekty wektorowe do punktu". Wystarczy klikać w napis, bez podawania co chwilę wymiarów okręgu
Wystarczy wpisać
ok 1,25
ok - okrąg o promieniu,
1,25 - rozmiar na mapie, czyli na wydruku w skali 1:500, 5mm promienia.

Można też wygodnie wstawiać elipsy, o co pytał ktoś w jakimś innym wątku, może się przyda
np taka, do długich numerów punktów
el 2 1,25
Racja. Zapominam o tym narzędziu, a można tu wyczarować wszystko
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: Jurek B. »

To jeszcze dodam, że jeśli tych napisów ma być dużo, najlepiej wstawić je ze środkowym punktem wstawienia, potem w edytorze napisów wyeksportować współrzędne tych napisów do TXT, załadować do tabeli i do takich punktów dodać kółka/elipsy tą funkcją - Wstaw obiekty wektorowe...
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Czcionka - cyfry w kółku

Post autor: marcinn »

w narzędziu "Wstaw obiekty wektorowe do punktu" przydałaby się dodatkowa opcja do zaznaczenia "wstaw obiekty na warstwę edytowalną". Wyszukiwanie warstwy z listy jest trochę uciążliwe, a większość narzędzi działa w ten sposób
ODPOWIEDZ