Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Jeśli tylko nie wprowadzono np. miary końcowej to różnice są wynikiem poprawek odwzorowawczych. Dla utrzymania zgodności z wynikami z kontrolerów tych poprawek tu nie wprowadzono, ale chyba je tu wprowadzimy aby "geodezyjnie" wszystko było poprawne (choć ma to tylko znaczenie w przypadku długich domiarów).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Jeśli tylko nie wprowadzono np. miary końcowej to różnice są wynikiem poprawek odwzorowawczych. Dla utrzymania zgodności z wynikami z kontrolerów tych poprawek tu nie wprowadzono, ale chyba je tu wprowadzimy aby "geodezyjnie" wszystko było poprawne (choć ma to tylko znaczenie w przypadku długich domiarów).
Nie wprowadzono miary końcowej, a wiec jest tak jak Pan napisał. Zastanawiam się jednak czy nie było by warto dodać tam w mimośrodzie możliwości wpisania wartości pomierzonej i ewentualnie uwzględnieniu jej przy obliczeniu ostatecznych współrzędnych punktu z mimośrodu ortogonalnego.
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Czy jest możliwość importu z MJF-magnet kodów punktów i uwag umieszczanych przy pikietach?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

dragko19 pisze:Czy jest możliwość importu z MJF-magnet kodów punktów i uwag umieszczanych przy pikietach?
da się to zrobić, ale będzie to wymagało czasu ponieważ są inne tematy o wyższym priorytecie
Pozdrawiam Rafał Kocierz
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Szkoda bo dużo kodu je w terenie. Trzeba najpierw zaimportować plik tekstowy z kodami i uwagami a następnie mjfa, a tak było by za jednym zamachem wszystko. A kidy ewentualnie można się spodziewać dopiania importu tych danych
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

myślę że tydzień lub dwa - zobaczymy jak absorbujące będą inne ważniejsze sprawy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: hasan »

Witam,
pliki importuję jako Trimble JXL, do modułu GPS importują się kody. Najczęściej są to kody, które nie maja nic wspólnego z zestawami kodów np. "zaw.", "lat" itp.
Czy jest możliwość ich wczytania do tabeli c-geo, jak np. przy tachimetri jako Kod_2 ?

Mariusz
bartolini
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 02 gru 2015, 14:02

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: bartolini »

hasan pisze:Witam,
pliki importuję jako Trimble JXL, do modułu GPS importują się kody. Najczęściej są to kody, które nie maja nic wspólnego z zestawami kodów np. "zaw.", "lat" itp.
Czy jest możliwość ich wczytania do tabeli c-geo, jak np. przy tachimetri jako Kod_2 ?

Mariusz
Ja też działam na JXL Trimbla i u mnie "własne" kody trafiają do kolumny Kod_2.
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: hasan »

Dzięki za informację.
Może kody nie trafiały bo nie miałem w tabeli kolumny Kod_2, a zapisanie punktów z modułu nie zakładało jej. Sprawdzę to.

Mariusz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

MarekOtt pisze:Witam.
d) przy łączeniu zaznaczonych baz, w przypadku dwóch różnych baz, przydał by się wybór, którą bazę ma przyłączyć do której. Aktualnie chyba dzieje się to losowo, lub przyłącza zawsze dolną bazę do górnej.
Mam pytanie, jaka jest zasada łączenia baz. Chce połączyć dwie różne bazy ze sobą i za każdym razem łączy mi w bazę A, a ja chcę by połączyło mi w bazę B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:
MarekOtt pisze:Witam.
d) przy łączeniu zaznaczonych baz, w przypadku dwóch różnych baz, przydał by się wybór, którą bazę ma przyłączyć do której. Aktualnie chyba dzieje się to losowo, lub przyłącza zawsze dolną bazę do górnej.
Mam pytanie, jaka jest zasada łączenia baz. Chce połączyć dwie różne bazy ze sobą i za każdym razem łączy mi w bazę A, a ja chcę by połączyło mi w bazę B.
Do testów (w wersji testowej):
łączy do bazy w ktorej jest kursor (musi też być zaznaczona)
rtk_join.png
rtk_join.png (11.2 KiB) Przejrzano 7123 razy
pozdrawiam
grzes
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kristof »

Mam pytanie - czy po zgraniu pliku z kontrolera i otwarciu w "Dzienniku pomiarów RTK/RTN" istnieje możliwość pobrania punktów, które są tam gdzieś wgrane i były wcześniej wpisane np do tyczenia. Ja wiem, że jest to dziennik pomiaru i wyświetlają się pomierzone punkty ale przecież te wpisane wcześnie tam gdzieś są.
Ja mam Topcon-a i s tam pliki TSJ i MJF+Magnet.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, 07:33 przez kristof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

kristof pisze:Mam pytanie - czy po zgraniu pliku z kontrolera i otwarciu w "Dzienniku pomiarów RTK/RTN" istnieje możliwość pobrania punktów, które są tam gdzieś wgrane i były wcześniej wpisane np do tyczenia. Ja wiem, że jest to dziennik pomiaru i wyświetlają się pomierzone punkty ale przecież te wpisane wcześnie tam gdzieś są.
W przypadku pliku Trimbla, sprawdziłem za pomocą notatnika i współrzędne tyczonego punktu, znajdują się w treści tego pliku. Więc możliwości chyba są.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Proszę o zaczynanie nowych wątków jeśli temat dotyczy nowego elementu, nawet jeśli to ten sam moduł
kristof pisze:Mam pytanie - czy po zgraniu pliku z kontrolera i otwarciu w "Dzienniku pomiarów RTK/RTN" istnieje możliwość pobrania punktów, które są tam gdzieś wgrane i były wcześniej wpisane np do tyczenia. Ja wiem, że jest to dziennik pomiaru i wyświetlają się pomierzone punkty ale przecież te wpisane wcześnie tam gdzieś są.
Ja mam Topcon-a i s tam pliki TSJ i MJF+Magnet.
Hmmm, myślę, że po prostu w tabeli by mógł pojawić się import współrzędnych z plików MJF. Na razie proszę spróbować wykorzystać ten programik: http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... 12&t=10369
Jest on przeznaczony do odczytywania tachimetrii, ale również wyciąga do pliku tekstowego współrzędne punktów które później można zaimportować do C-GEO.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kristof »

Ale ten program nie eksportuje do pliku tekstowego.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kristof »

Ale ten podany przez Pana "http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... 12&t=10369" jest trochę inny niż na tym filmie.
Mój ma dwie zakładki Punkty i Stanowiska a na filmie ma jeszcze trzecią.
Może mój błąd polega na tym, że zrobiłem program jako wtyczkę do C-geo ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Wersja spod linku działa tak samo dobrze. Po naciśnięciu pprzycisku eksportu w katalogu z plikiem mjf tworzą się odpowiednie pliki txt - tak jak na filmiku.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: kristof »

Oczywiście ma Pana rację - program działa prawidłowo. Ja szukałem plików txt nie ta gdzie one są, cały czas wydawało mi się, że powinny być one w katalogu gdzie zainstalowany jest program ImportMJF, a one są w katalogu z którego pobieramy plik .mjf.
Może dałoby się zrobić jeszcze usunięcie niepotrzebnych pkt-ów, albo albo cały moduł przenieść do "Dziennika RTK/RTN".
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Pewnie można by było to przenieść, ale mam tu problem natury filozoficznej ;)
Np. import tachimetrii wczytuje również współrzędne punktów.. ale dlaczego, przecież ten import jest w module Tachimetria to czemu dotyka również tabeli... Jest to mało logiczne... Co innego gdyby był cały moduł importów, w nim wybieram np. plik MJF, program odczytuje mi ten plik i prezentuje dane w nim zawarte jak: list punktów, lista stanowisk tachimetrycznych, ciągi niwelacyjne, pomiary RTK. Na podstawie tego użytkownik wybiera to co chce zaimportować do systemu C-GEO...

W chwili wolnego napiszę wtyczkę z importem zaznaczonych punktów do C-GEO...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

W wolnych mocach przerobowych, przydało by się w naszym Dzienniku RTK/RTN dodawanie / łączenie ze sobą zadań, tak jak jest taka możliwość w tachimetrii i niwelacji pod nazwą "doczytaj zadanie"
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

dragko19 pisze:Czy jest możliwość importu z MJF-magnet kodów punktów i uwag umieszczanych przy pikietach?
Dzień dobry
Przypominam się odnośnie możliwości importu z mjf kodów i uwag. Bardzo by to uprościło pracę, bo teraz najpierw importuję punkty z pliku tekstowego (nr x y z kody, uwag) a następnie importuję mjf w celu stworzenia dziennika.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Pamiętam :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Mam kilka uwag odnośnie importu z topcon mjf
1. Punkt zarejestrowany i następnie zarejestrowany powtórnie poprzez nadpisanie w raporcie pojawia się dwa razy - powinna być tylko jego wersja ostatnia
2. Punkt wprowadzony ręcznie do rejestratora, po wytyczeniu zarejestrowany w terenie i napisaniu (z tym samym numerem) pojawia się w raporcie jako pomocniczy a powinien jako pikieta
3. Przy ponownym imporcie moduł powinien rozpoznawać obserwacje powtarzające się i je ignorować a importować tylko nowe. Obecnie importując dubluje je.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

dziękuję za uwagi, pod koniec tygodnia poprawimy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ