Legenda z mapy

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Legenda z mapy

Post autor: Jurek B. »

Pytali się nas użytkownicy o funkcję generowania legendy mapy - ze spisem i przedstawieniem użytych symboli i stylów linii. Dodaliśmy coś takiego - czy jest to ok i będzie przydatne?
Nowa funkcja oczywiście dostępna jest w wersji testowej.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (232.94 KiB) Przejrzano 7085 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Legenda z mapy

Post autor: FaFaL »

Super, choć pewnie trzeba popracować nad kosmetyką. Nad rozmiarem symboli. Aktualnie wszystkie są rozciągane do określonego wymiaru, czyli mała kropeczka przeradza się w sporej wielkości wypełniony okrąg. Czyli duże symbole powinny być skalowane, ale małe zostawiamy w ich naturalnym rozmiarze. Dodatkowo ta lista może być długa, dlatego powinien być wybór liczby kolumn.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Legenda z mapy

Post autor: maciekwu »

pobrałem aktualizację ale nie widzę tej ikonki
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Legenda z mapy

Post autor: Wojtek P. »

W menu "rysowanie"
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (47.4 KiB) Przejrzano 6995 razy
-To serve and protect-
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Legenda z mapy

Post autor: maciekwu »

znalazłem ale w sekcji dostępne ikony. Tak na marginesie było by wygodnie gdyby ikonki przy ustawianiu pasków narzędzi miały opisy
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

aktualizacja kwietniowa

Post autor: maciekwu »

wstawianie legendy na mapę bardzo przydatne. Ale małe zastrzeżenie. Wszystkie linie bez względu jak wyglądają na mapie przyjmują czarny kolor i nie uwzględniają grubości linii. Mam linię ograniczającą zakres oraz treść planu zagospodarowania i nie mogę umieścić ich tą funkcją gdyż nie można zmienić koloru linii
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Legenda z mapy

Post autor: GEOMAG »

Witam
Jakiś czas temu pisałem prośbę o utworzenie takiej funkcji. Dzisiaj ściągałem aktualizacje i jest. Brawo i szacun dla zespołu,czasami trzeba trochę poczekać ale widzę pomysły na usprawnienie pracy są brane pod uwagę. Teraz kilka słów na temat oczekiwań
- trzeba popracować nad symbolami drzewo i zawór są w legendzie tej samej wielkości, symbole powinny być różnej wielkości tak jak na mapie
- nie tworzy się legenda dla warstw które sam sobie utworzyłem o niestandardowych nazwach np. zakres opracowania MDCP
- chciałbym mieć wybór dla których warstw ma się utworzyć legenda np po naciśnięciu legendy otwiera się okienko tak jak przy przenoszeniu kodów na poszczególne warstwy i przenosimy z lewej strony (wykaz warstw w mapie) na prawą stronę (warstwy które mają być w legendzie)
- nie wiem dlaczego ale nie tworzy się legenda dla sieci gesut
- na mapie drzewa mam w kolorze zielonym a w legendzie w kolorze czarnym
- przydałoby się funkcja twórz legendę dla warstw które są w mapie widoczne
- cudem techniki byłaby legenda dynamiczna tak jak jest to w przypadku innych programów tzn. kasujemy warstwę z projektu - kasuje się opis w legendzie, zmieniamy kolor warstwy w mapie - zmienia się kolor w legendzie

na razie chyba wystarczy większość tych funkcji działa w oknie legenda mapy które można otworzyć i mamy tam warstwy z projektu, może jak by to jakoś połączyć ze sobą ?
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Legenda z mapy

Post autor: maciekwu »

czy coś dzieje się w temacie. Brak w legendzie kolorów oraz wykazywania np linii dla zakresu opracowania (dołożona warstwa i nietypowa linia), dla elementów planu zagosp. także dołożona warstwa i nietypowa linia w zasadzie powoduje, że przydatność funkcji jest problematyczna, a przydałaby się bardzo. Szczególnie te nietypowe i to kolorach linie są istotne gdyż te właśnie w legendzie są najważniejsze.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Legenda z mapy

Post autor: Jurek B. »

Będziemy rozwijać możliwości tej funkcji.
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Legenda z mapy

Post autor: kouczan »

Dzień dobry.
Czy w programie jest jakaś możliwość dodania do legendy z mapy pola ze szrafurą? Oprócz użytych symboli i linii chciałbym dodać do legendy objaśnienie co dany szraf oznacza.
Michał
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Legenda z mapy

Post autor: Jurek B. »

kouczan pisze: 05 lis 2021, 12:00 Dzień dobry.
Czy w programie jest jakaś możliwość dodania do legendy z mapy pola ze szrafurą? Oprócz użytych symboli i linii chciałbym dodać do legendy objaśnienie co dany szraf oznacza.
Michał
Rozumiem, że chodzi o szrafury typu zadrzewienie, trawnik, cmentarz?
Pozdrawiam Jurek B.
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Legenda z mapy

Post autor: kouczan »

Właśnie nie. Mam taką sytuację, że robię analizę własności działek i "wypełniam" je kolorami. Chciałbym umieścić w legendzie prostokąt z odpowiednim wypełnieniem i opisem.
ODPOWIEDZ