Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: Piotr74 »

Co do pierwszego punktu, to mam prośbę aby dane z pierwszego pomiaru nie były usuwane z raportu ale figurowały jako pomiar pomocniczy.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

dragko19 pisze:1. Punkt zarejestrowany i następnie zarejestrowany powtórnie poprzez nadpisanie w raporcie pojawia się dwa razy - powinna być tylko jego wersja ostatnia
Piotr74 pisze:Co do pierwszego punktu, to mam prośbę aby dane z pierwszego pomiaru nie były usuwane z raportu ale figurowały jako pomiar pomocniczy.
No nie sądzę, jeśli zrobiono dwa pomiary tego samego punktu, to oznacza że są dwa. Program je importuje i później ostatecznie uśrednia, chyba że użytkownik skasował wcześniejszy pomiar (Tu muszę sprawdzić, bo chyba zapisujemy również pomiary które mają status usuniętych, w razie czego poprawię). Według mnie numeracja w stylu pp1231_1 i później pp1231_2 jest bez sensu, bo można wykonać dwa pomiary w których punkt nazywa się tak samo czyli pp1231
dragko19 pisze:2. Punkt wprowadzony ręcznie do rejestratora, po wytyczeniu zarejestrowany w terenie i napisaniu (z tym samym numerem) pojawia się w raporcie jako pomocniczy a powinien jako pikieta
Tu prosiłbym o przesłanie przykładowego pliku
dragko19 pisze: 3. Przy ponownym imporcie moduł powinien rozpoznawać obserwacje powtarzające się i je ignorować a importować tylko nowe. Obecnie importując dubluje je.
W takim przypadku, chyba najwygodniej jest importować plik do nowego zadania bo według Pana i tak będzie zawierał on wszystkie dane.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Na jaki adres wysłać mjf-a
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Proszę wysłać na serwis z adnotacją w jakiej sprawie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

Witam.

Czy była by możliwość do okna dane pomiaru wstawić opcje dodania ilość godzin (+0h, +1h, +2h itp) do wczytanych danych pomiarowych. W przypadku importu obserwacji z Trimbla, godzina pomiaru jest -2h. Domyślam się że odbiornik mierzy w czasie uniwersalnym, a my mamy czas letni stąd ta różnica. Wiem że jest opcja dodania ilości "h" do pikiet, ale zapominam to robić za każdym razem a kolejny raz złapali mnie że wkopałem kamienie 2 godziny przed zawiadomieniami :).

Druga sprawa o której chyba już pisałem, bardzo by się przydało łączenie dzienników GPS w jeden. Tak jak działa to w Tachimetrii i Niwelacji.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Obydwie sprawy mam w pamięci :) W przypadku Trimbla zmianę czasu chyba uda się załatwić z automatu, a i łącznie postaramy się zrobić (choć to z powodu pewnych zależności jest bardziej kłopotliwe niż połączenie tachimetrii czy niwelacji). Wszystko jest na listach do zrobienia tylko ostatnio trochę doby brakuje :/
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Obydwie sprawy mam w pamięci :) W przypadku Trimbla zmianę czasu chyba uda się załatwić z automatu, a i łącznie postaramy się zrobić (choć to z powodu pewnych zależności jest bardziej kłopotliwe niż połączenie tachimetrii czy niwelacji). Wszystko jest na listach do zrobienia tylko ostatnio trochę doby brakuje :/
Super :).

I jeszcze jedną rzecz zauważyłem przy porównaniu punktów kontrolnych.
Po przypisaniu zamierzonym punktom informacji ze to punkt kontrolny (np. 2D), wstawia się on automatycznie do tabeli porównania pkt kontrolnego. Tam możemy wpisać punkt kontrolny. Po zrobieniu tego wszystko jest OK. Problem pojawia się jednak gdy zmienią się współrzędne punktu z pomiaru kontrolnego w dzienniku pomiaru. Co prawda podmienią się one w tabeli porównania punktów kontrolnych, jednak nie aktualizują się odchyłki. Trzeba manualnie skasować nr punktu kontrolowanego, następnie po chwili wpisać go na nowo i wtedy zostają na nowo wyliczone odchyłki. Tak jakby te odchyłki aktualizują się tylko po wpisaniu nr punktu kontrolowanego (osnowy). Może wystarczyło by, by każde przyciśniecie ikonki oblicz, powodowało na nowo obliczenie tych odchyłek.

I jeszcze mi się przypomniało, nasze ośrodki zabraniają nam wstawiania w raporcie H dla pomierzonych pikiet, jeśli nie mieliśmy wpasowania. Osobiście uważam to za głupie o ile tych wysokości nigdzie nie wykorzystuję, jednak na potrzeby ośrodka muszę manualnie z raportów usuwać kolumny zawirające wartość H, zarówno w dzienniku pomiarowym jak i porównania współrzędnych czy też ich uśredniania. Może dało by się wprowadzić możliwość włączenia/wyłączenia wartości H w raporcie GPS.

Dzięki ogólnie za zainteresowanie. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Czas z importu z JXL już jest po naszemu (wersja testowa).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

FaFaL pisze:Czas z importu z JXL już jest po naszemu (wersja testowa).
Potwierdzam, godzina działa już prawidłowo :) .. Dzięki :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

dragko19 pisze:Dzień dobry
Przypominam się odnośnie możliwości importu z mjf kodów i uwag. Bardzo by to uprościło pracę, bo teraz najpierw importuję punkty z pliku tekstowego (nr x y z kody, uwag) a następnie importuję mjf w celu stworzenia dziennika.
W końcu dorobiliśmy obsługę komentarzy (można spróbować pobierając wersje testową):
2016-06-13_123415.jpg
2016-06-13_123415.jpg (116.83 KiB) Przejrzano 6128 razy
Co do kodów, to jeszcze walczę, choć przyznam się, że oprócz pliku MJF pomógłby plik txt z już przypisanymi kodami do pikiet bo nie wiem czy dobrze odczytam powiązania.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Z jakiej lokalizacji pobrać wersję testową?. Dzięki za ruszenie tematu bo bardzo czekałem na to
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

dragko19 pisze:Z jakiej lokalizacji pobrać wersję testową?. Dzięki za ruszenie tematu bo bardzo czekałem na to
przeważnie jest tylko jedna wersja testowa : http://softline.xgeo.pl/test/cgeo8.exe
aaa kolumna Komentarzy jest na końcu tabeli - można ja przeciągnąć w dogodne miejsce
Pozdrawiam Rafał Kocierz
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Nie zauważyłem, że kolumna komentarz jest na końcu. Czy jest możliwość by ten komentarz znalazł po przeniesieniu w tabeli ?
maxim
____
____
Posty: 107
Rejestracja: 21 kwie 2005, 10:35

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: maxim »

Bardzo dobra ta nowa kolumna, ale nie działa mi to z importowanymi plikami *.rw5 :(
Pozdrawiam
maxim
Pozdrawiam
maxim
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

maxim pisze:Bardzo dobra ta nowa kolumna, ale nie działa mi to z importowanymi plikami *.rw5 :(
Pozdrawiam
maxim
Proszę wysłać na serwis przykłady to będziemy implementować.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: grzes »

dragko19 pisze:Nie zauważyłem, że kolumna komentarz jest na końcu. Czy jest możliwość by ten komentarz znalazł po przeniesieniu w tabeli ?
w aktualnej wersji testowej jeśli w tabeli jest kolumna "komentarz" (nalezy ja dodac samodzielnie) to dane są do niej przenoszone.
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

maxim pisze:Bardzo dobra ta nowa kolumna, ale nie działa mi to z importowanymi plikami *.rw5 :(
Pozdrawiam
maxim
W wersji testowej już działa.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Dzień dobry
Super się importują komentarze, ale czy jeszcze można liczyć na import kodów byłby już komplet danych z terenu. Potrzebna jest opcja "dodaj do wysokości anteny" np. 0,07 cm
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

dragko19 pisze:ale czy jeszcze można liczyć na import kodów byłby już komplet danych z terenu.
Tak, tylko jak wspomniałem wcześniej, prosiłbym o plik MJF oraz plik TXT w którym byłoby przypisanie kodów do punktów ponieważ nie wiem czy dobrze odczytuję relacje między tabelami kodów.
dragko19 pisze:Potrzebna jest opcja "dodaj do wysokości anteny" np. 0,07 cm
Jest funkcja zmiany wysokości anteny:
2016-06-16_173511.jpg
2016-06-16_173511.jpg (97.48 KiB) Przejrzano 5856 razy
Po takiej zmianie należy przeliczyć pikiety, co zostało wyjaśnione tu: http://softline.xgeo.pl/wiki/index.php? ... _RTK_i_RTN_)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Ponieważ mam różne wysokości anteny chodzi mi o dodanie stałej dla każdej wysokości
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Wysłałem mjf na adres softline@xgeo.pl
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

napisałem, że również potrzebuję do tego pliku mjf plik z wykazem punktów (np. txt) już z przypisanymi kodami bo inaczej nie mam pewności.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: dragko19 »

Dosyłam wykaz współrzędnych
Załączniki
WYKAZ WSP.txt
(35.19 KiB) Pobrany 70 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: MarekOtt »

nie wiem czy to możliwe, ale po wgraniu wczorajszej aktualizacji, w dzienniku RTK/RTN, w zakładce Pomiary, nie mam kolumny wysokości anteny ...
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Uwagi, propozycje Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

czy to aby nie czary ;-)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ